Skocz do zawartości

Sruba w misce olejowej


Jakub.86.x3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ukrecilem srube (korek spustowy) łepek odpadł a koncówke gwintu moglem tylko wkrecic dalej do miski, zaloze nowa srube i takie pytanie, czy ten kawalek moze pozostac w tej misce olejowej? Czy moze to wywolac jakas awarie. Mechanik stwierdzil ze nie ma sensu rozbierac miski bo ta sruba nie dostanie sie do silnika tylko bedzie tamlezec (zalana olejem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten mechanik i podejście do tematu słabe...

Teoretycznie jak będzie leżeć to nic się nie dzieje... Ale wyobraź sobie co dzieje się z silnikiem gdy wał to zahaczy cz jakoś pociągnie to do góry....

Pewnie tak się nie stanie, ale ja bym nie usunął z taką świadomością.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się da wkręcić to i wykręcić się da kup wiertło lewoskretne i podczas rozwiercania sama się wykręcić, wiertło 5.5 wystarczy.


A właśnie zmień mechanika bo podejście do roboty ma naprawdę nijakie. Poza tym widziałem temat w którym pytałeś o monet dokrecania i dokrecales odpowiednim momentem a śruba się kręcił?

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś w jakim silniku.Jeśli ma silnik czujnik poziomu oleju w misce,to z łatwością wyjmiesz przez otwór po czujniku.


Nie takie rzeczy znalazłem w misce,nie ma prawa nic się stać,gdy będzie w niej leżeć śruba.

Z drugiej strony nie rozumię mechanika.Zdejmuje miskę i bierze kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrobiłem kiedyś to samo ale o ile pamiętam oryginalna śruba ma otwór trójkątny lub kwadratowy w który wsadziłem śrubokręt i wykręciłem pozostałość śruby bez problemu. Tej śruby nie da się dociągnąć 'do oporu', specjalnie jest osłabiona, żeby nie zerwać gwintu w misce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.