Skocz do zawartości

E61 530d pomoc w interpretacji błędów


Czub1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc z błędami

https://drive.google.com/file/d/1W5ouwSv2DwaXIwEhsF0gU8mTB5EGyQGe/view?usp=drivesdk


Co do świec to wymieniłem sterownik, teraz zamierzam wymienić kabel alternator sterownik. Mam nadzieję że to pomoże. Błąd sondy i ogrzewacza paliwa wracają po jakimś czasie natomiast ten od czujnika zaparowania i dodatkowej pompy nie da się skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi o błąd świec to zajmij się sterownikiem świec żarowych lub jego przewodem elektrycznym i kiedy się z tym uporasz jest całkiem prawdopodobne że zniknie błąd podgrzewacza filtra paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik świec uwalony do wymiany. Dodatkowa pompka wody do wymiany lub naprawy bo kiedyś czytałem, że ktoś to sam naprawiał ja osobiście wymieniłem na nową i błędu do dziś nie ma :) Czujnik zaparowania to ten na przedniej szybie również mam ten błąd kupiłem czujnik ale nie mam kiedy wymienić a niestety jest zabawy z odpowiednim przyklejeniem nowego ;/ a mi to się ręce trzęsą, że nie wiem czy w przednią szybę trafię ;D Po wymianie sterownika świec błąd z podgrzewaczem powinien zniknąć.
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napiszę dwa słowa odnośnie regeneracji sterowników świec.

Regeneracja polega na wymianie cienkich łatwo przepalających się przewodzików wewnątrz sterownika na grubasy nie do przepalenia.

Tylko chyba nikt nie bierze pod uwagę , że obwód grzania świec nie jest zaopatrzony w żaden bezpiecznik. Rolę takowego pełnią właśnie te cienkie przewodziki.

W razie awarii świecy lub jakiegoś ponadnormatywnego poboru prądu one mają się przepalić.

A po regeneracji to się nie stanie co może < nie musi ale może> skutkować nawet pożarem auta.


Nie zastanawia was , że takie niby wadliwe sterowniki są montowane już od wielu lat i nikt nie pogrubił w nich przewodów?

Raczej nie bez powodu.


Można regenerację przeprowadzić tak by układ pozostał bezpieczny ale to już większa zabawa.


Swoją drogą każdy elektronik zrobi taką niby fachową regenerację za max 50zł.

Zrobi to też każdy kto ma troszkę pojęcia o lutowaniu.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.