Skocz do zawartości

Odebrane autko i jajeczko...


KubaTfb

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak... odebralem autko, piekne, sliczne i cacusne... wydech duzo glosniejszy niz sie spodziewalem szczegolnie na zewnatrz i przy odpalaniu. Silnik pcha od dolu jak marzenie (40d w x6 nawet nie daje takiego uczucia chociaz tam pcha jak szalone) spalabie z 250kmow wyszlo mi autostradowo 10;5, a po wjechaniu do wawy doszlo do 11.1 czyli norma...


A teraz jajeczko - dojechalem sobie caly happy do domku i tak patrze na swoje piekne drzwi i cos mi brakuje... patrze na glosniki takir czarne i malo ich... co sie okazalo ze zamiast harmana mam zwykle... nawet nie hi-fi... z racji ze byla sobota narazie sprawa jest w toku i ma byc ogarniana w pon. Ktos sie gdzies jebnal, ale w vinie nie ma zaznaczonych wiec obstawiam ze wina lezy najblizej klienta czylj diler-fabryka... w zamowieniu mam wyszczegolnione...


I teraz pytanie - czy ktos mial cos podobnego i jakie postepowanie, ewentualne rekompensaty czy inne rady?? Polska dziki kraj, wiec trzeba się przygotować na różne scenariusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to klocek. Według prawa możesz zadać doprowadzenia towaru do zgodnego z zamówieniem lub zwrotu za niezgodność. Ciekawe jak podejdzie do tego diler i czy da się ten zestaw dołożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa. Normalnie wydawaloby sie to nieprawdopodobne.

Pewnie, że diler będzie chciał dołożyć HK ale co z tego. Za takie coś to bardzo sowita rekompensata sie należy. Może warto porozmawiać z rzecznikiem konsumentów jak wygląda dokładnie sprawa gdy produkt jest niezgodny z zamówieniem. Ile trwa całe załatwienie sprawy itd. Żebyś się potem nie bujał bez G30 przez pół roku.

Dobre załatwienie sprawy przez dilera to np załóżenie wydechu MP czy pakiet MP albo zestaw kół kompletnych. Coś mi sie wydaje, że na początku będą chcięli Ci wcisnąć 1k czy 2k na gadżety albo

coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie martwi fakt ze aby wsadzoc h&k trzeba zdjac boczki drzwi przod, zmie ic tylne bo tam nie ma nic, pilozyc kable, wyjac pol deski bo tam przrciez tez kable, tylna polke tez bo tam sa glosniki no i bagaznik bo jednostka centralna... czyli kuzwa caly samochod do rozlozenia jak nic... nie.mowiac o glosnilach w fotelach czh innych tego typu gowniach... kwestia teraz jest wreczy czy pozwolic im dotknac go... chce go zostawic na lata dlatego wupchalem go wszystkim jal leci i taki walek... zobaczymy co zaproponuja, ale smutba historia przy aucie katalogowa za dobre 450plus... bledy sie niby zdarzaja, no ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że odebrałeś samochód, brak Harmana widać na dzień dobry, tak z ciekawości napisz potem czy zawinił sam sprzedawca, który wysyłał zamówienie czy ktoś z fabryki.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlatego warto poprosić o nr VIN przed odbiorem i sprawdzić stan faktyczny z tym co się zamawiało.

Tak naprawdę to możesz wnioskować o wymianę auta w związku z niezgodnością z umową - z zamówieniem.

Taki brak jest dość dużym problemem, tak jak piszesz wiąże się to z rozbieraniem połowy auta.

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby ponowne zamówienie auta do produkcji a tą sztuka jeździł byś do momentu odbioru auta zgodnego z zamówieniem. Tylko czy ktokolwiek pójdzie na taki układ...

Przy odsprzedaży też może być problem i wiele pytań kupujących.

Napisz tylko czy to salon PL czy broker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin sprawdzalem... tylko jak sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy... zamiast usiasc na pupie i wklepac opcja po opcji sprawdzilem na oko i o ile systemy bezpieczenstwa drewno i duperele mj sie zgadzaly jako ze system audio w ogole nie jest tam wpjsany a przynajmniej go nie widzialem to nie rzucilo mi sie to w oczy...jakby wpisali hifi czy cokolwiek z konfiguratora by czlowiem wylapal... takze jesli chodzi o to jak.najbardziej moge sobie pluc w twarz :mad2: :cool2: salon Polska


Co do tego ze widac na pierwszy rzut oka... hmm no niby jak wiesz na co patrzysz to Ci sie rzuca w oczy... obejrzalem cale drzwi czy nie maja uszkodzen ale nie wpadlem ba to ze.czegos tam brakuje... emocje plus dokumenty plus juz ci marudza ze ile mozna ogladac auto i je macac (mowie o rodzinie) i potem na spokojnie siadasz w domu i masz zonk.. patrzylem nawet na te miejsca przy slupkach gdzie sa wysokotonowe bo mialy jakies plamki ale jak czlowiek patrzy ale nie wie co ma widziec to nie widzi...

Nie planuje go sprzedawac - mamy 4 auta w domu i jest stala rotacja az do smierci lub nabycia nadmiaru, wiec tutaj jest kwestia akceptacji braku niz problemow potem.


Od nauczka dla wsYstkich, zeby jedbak kazda opcje sprawdzic bo ile musi byc aut ktore wynezdzaja bez czegos...

Czekam na rozwoj sytuacji.. jeslj ktos mial cos podobnego prosilbym o wiadomosc.


PS sprawdzilem z ciekawosci - cd player tyle jesli chodzi o nazwe systemu naglosnienia, takze jak czlowiek nie wezmke papierka i nie wklepie to latwo lrzeoczyc... moj blad ze nie sprawdzilem potwierdzam :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cóż bywa i tak. Jeśli decydował byś się na doposażenie to może włożyliby teraz B&W? W formie rekompensaty?

Jeśli mają montować Harmana to chyba nie warto grzebać i lepiej coś innego włożyć poza ASO. Od nich wyrwać tylko odpowiednie odszkodowanie.

Harman nie gra zbyt pięknie, nie mówiąc już o rozbieraniu auta aby włożyć "tylko poprawne" audio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną sytuację ma mój szwagier w Volvo. Zamówił podgrzewaną przednią szybę, a nie włożyli. Co gorsza wg dealera tego już nie dadzą rady dołożyć (trzeba rozebrać pół auta, żeby dołożyć sterowanie). Dealer nabrał wody w usta - sprawa pewnie skończy się w sądzie. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma szans na to, żeby delaer cos dołożył. Nie ma też mowy o tym, żeby wzięli to auto z powrotem i zamówili nowe dla klienta. Jeśli chodzi o rzecznika praw konsumenta i opisane wyżej procedury niezgodności z umową to o tym może być mowa jedynie jeśli auto kupiła osoba prywatna, a nie przedsiębiorca. Zaproponują jakiś gadżet i tyle pewnie... niestety. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się to czyta. Jedynym "pocieszeniem" (zdecydowanie złe słowo) jest to że i w innym markach się to zdarza, aczkolwiek jest to zupełnie nie do pomyślenia! Bardzo przykra sytuacja.


Koniecznie napisz na czym się skończyło. Tak jak niektórzy pisali, również uważam że na pewno nie będzie nikt zakładał żadnego audio, a i uzyskanie nowego samochód może być ciężkie bez straszenia sądami. Łączymy się w bólu i mamy przykrą lekcję jak należy sprawdzać samochód odbierając go oraz sprawdzić VIN w trakcie produkcji - ja z pośpiechem zabrałem się teraz za sprawdzanie swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie da po dobroci to sprawdzona ścieżka - radca prawny, pisemko i pewnie po pierwszym zmiękną i usiądą do stołu. Ale to Ty masz wiedzieć co Cię zadowoli. Czy chcesz jakieś audio (będzie ciężko), czy kasę, czy np. nowe koła/akcesoria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie też bym wolał wsadzić jakieś audio dedykowane do G30 w profesjonalnym warsztacie. Po serwisowej ingerencji mogą potem wychodzić różne kwiatki a H&K tak jak już napisano to nie jest świetne audio. Życze powodzenia i pozytywnego zakończenia masakrycznego błędu jakiegoś ludka w BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze w zamowieniu ktore podpisaly obydwie strony (Ty i dealer) jest h&k za ktore zaplaciles dodatkowe okolo 5000zl, a w aucie tego nie ma? Jezeli tak to towar jest niezgodny z zamówieniem i jakies sprawdzanie vin nie jest potrzebne. Oddajesz auto i musza Ci wymienic na to co zamowiles. Ewidentnie ich blad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze w zamowieniu ktore podpisaly obydwie strony (Ty i dealer) jest h&k za ktore zaplaciles dodatkowe okolo 5000zl, a w aucie tego nie ma? Jezeli tak to towar jest niezgodny z zamówieniem i jakies sprawdzanie vin nie jest potrzebne. Oddajesz auto i musza Ci wymienic na to co zamowiles. Ewidentnie ich blad.

Podaj podstawę prawną.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kurde, ale jaja. Aż się wierzyć nie chce...

Wiesz już, kto popełnił błąd? Dealer czy fabryka?

Jakoś mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że w drugą stronę się nie mylą tzn., kupujesz 114i "bieda edyszyn" a tam H&K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś akurat byłem w serwisie i uslyszałem, że zdarzały się przypadki zamontowania np jednych drzwi o innej specyfice czyli o innym audio i to był błąd przy montażu ale to co masz to tak jak piszrsz czyli błąd u dilera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.