Skocz do zawartości

Sprzedaz auta niezarejestrowanego na mnie -pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem jakis czas temu BMW E30 325i, jednak sie troszke popsula, rozbieram ja teraz na czesci i sprzedaje, gdyz wedlug moich obliczen to najkorzystniejsza dla mnie opcja. I tu mam pytanie jak to wszystko rozwiazac, chcem sprzedac cala bude z papierami, jednak auto niejest zarejestrowane na mnie, ja nie figuruje w dowodzie, figuruje w nim poprzedni wlasciciel, jak to zrobic zeby bylo ok i zeby nikt sie do mnie pozniej nie przyczepil, dodaj ze nie oplacilem urzedu skarbowego, ale zrobie to na dniach, mam na to 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze oplac urzad skarbowy !!!!!!!!!!

po drugie sporzadzasz umowe pomiedzy toba a kupujacym. robisz ksero dokumentow tak na wszelki wypadek.

kupujacemu dajesz dowod, umowe pomiedzy toba a tym co jest w dowodzie, umowe pomiedzy toba a kupujacym. to tyle. teoretycznie powinienes zglosci do ubezpieczenia ze sprzedales auto (ewentualnie wypowiedziec umowe OC, ktora oczywiscie dostales od kupujacego i sporzadziles odpowiedni aneks do umowy (i doplaciles roznice w znizkach).powinienes rowniez zglosic do urzedu miasta ze sprzedales auto.

to tyle.

 

mozesz tez sprzedajacego wymyslec,ale musisz zrobic tak zeby ani dokumentow, ani tablic, ani numerow nadwozia, ani silnika (bloku z numerami) nie bylo w miejscu zamieszkania jak zglosisz sprzedaz. z reszty sie wytlumaczysz ze miales stare auto i mase czesci ktore wlasnie sprzatasz. co do lipnego kupujacego zawsze sie wytlumaczysz ze to byl "konik"na gieldzie i ze takie dane mial w dowodzie osobistym, nie masz obowiazku sprawdzac tozsamosci kupujacego tym bardziej ze placil oczywiscie gotowka.

 

powodzenia

Edytowane przez flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie będzie ci potrzebne upowarznienie od tamtego wlasciciela potwierdzone notarialnie

( nie jestem pewien)

Ja jak sprzedawalem moją e30 ktora byla na mojego ojca (ojciec byl w delegacji) to mialem wlasnie upowarznienie od niego i w taki sposob ja pchnolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest inna sprawa, teraz ja jestem wlascicielem i ja figuruje na umowie, czyli mowicie zeby sporzadzic 2 umowy, miedzy mna a przyszlym kupujacym i miedzy pprzednim wlascicielem i kupujacym?

 

 

Druga sprawa to czy musze zglosic w urzedzie miejskim ze sprzedalem samochod? przeciez niejest na mnie zapisany w dowodzie, ja jestem z bialegostoku a tamten gosc z wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zglaszaj w UM. nie mozesz spozadzic umowy pomiedzy kupujacym a tym co w dowodzie. to nielegalne.

 

1. ten co w dowodzie

2. ty

3. kupujacy

 

musisz mu dac dowod, umowe miedzy 1-2, oraz umowe miedzy 2-3. a ty na wszelki wypadek masz kopie umow i ksera.

w ubezpieczalni bym zglosil tak czy siak, gosc zglosil sprzedaz i beda szukac ciebie

potem ci nalicza za 2 lata OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pewnie beda chcieli umowe miedzy 2-3 (miedzy toba a sprzedajacym) zeby wiedzieli kogo scigac za OC. zgodnie z prawem massz 14 albo 30 dni na to zeby zglosci do ubezpieczalni. teoretycznie bo tu tez jest mnostwo dziur w przepisach, jak to w Polsce bywa. najlepiej (o ile jeszcze masz OC) isc do twojego ubezpieczyciela, wziasc wniosek wypowiedzenia umowy OC i go wypisac i zlozyc (za potwierdzeniem oczywiscie) najpozniej w ostatnim dniu obowiazywania oc. tu nie beda cie juz scigac za to ze sprzedales nieistniejacej osobie.chyba w pazdzierniku ma byc uruchomiony CEPIK i beda wychwytywac kierowcow co nie maja OC. wiec lepiej miec wszystko pozalatwiane niz za 3 lata tlumaczys sie ze auto sprzedales.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.