Skocz do zawartości

E90 spala płyn chłodzenia silnika


Arushh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim BMW 320d 2007r 2l diesel otóż przedostaje się płyn chłodzenia silnika wydechu, wszędzie gdzie czytałem pisali, że uszczelka pod głowicą będzie problemem. Ale nie wszystkie objawy się zgadzają, w zbiorniczku płynu chłodzenia silnika nie ma oleju, ani w oleju nie zauważyłem zmian, zrobiłem test uszczelki głowicy testerme, który wszedł negatywnie. Przy niskich temperaturach i krótkich trasach jest wszystko oki, ale kiedy wyjadę na autostradę problem się powtarza. Wiec proszę o pomoc, bo nie chce być dymany przez mechaników żę to uszczelka pod głowicą a koszta jej wymiany są duże. Z góry dziękuje za każdą odpowiedzi i poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy walnietej uszczelce oleju w plynie nie musisz znalezc tak jak wspomnial kolega wczesniej ale plyn w oleju musi byc .

Zagrzej dobrze auto i sprawdz twardosc wezy chlodnicy - jesli beda twarde ze ciezko bedzie je ugniesc i oraz napuchniete przy opaskach to niestety uszczelka, ale nie powinno tak buc.Jesli beda delikatnie twardsze niz na zimnym silniku ale bez wysilku je ugnieciesz to zdemontuj

chlodniczke egr - tylko jej pekniecie moze dostarczyc plyn do cylindrow oraz tylko ona moze przetransportowac spaliny do ukladu i tylko przy jej peknieciu nie znajdziesz chlodziwa w oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne objawy auto dymi na biało ale płyn chłodniczy się nie miesza z olejem ani nie ma spalin w układzie chłodzenia, samochód ewidentnie spala płyn chłodniczy, czy jest możliwe diagnoza poprzez wyłączenie elektronicznie EGR ? wtedy teoretycznie spaliny nie będą zaciągane do silnika i samochód powinien przestać dymić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam podobne objawy auto dymi na biało ale płyn chłodniczy się nie miesza z olejem ani nie ma spalin w układzie chłodzenia

nie ma opcji zeby plyn sie spalal czy przedostawal do innego ukladu i nie bylo zadnego sladu-w takim przypadku trzeba szukac wycieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Tak jeszcze dodam od siebie ;D że miałem podobny problem w innym aucie. Też zaczeło mi ubywać płynu chłodniczego. Kolega mechanik polecil mi wlanie płynu uszczelniajacego układ chłodniczy. I faktycznie pomogło. Przy niewielkich jakiś tam nieszczelnościach pomaga ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.