Skocz do zawartości

e60 pomoc


arturek_b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest mu ktoś w stanie pomóc?


E60 2.2 automat, benzyna, brak mocy..

Ze 170kM może jest 70 ;) odżywa tylko przy wysokich obrotach. Na komputerze pokazują sie taki błąd jak niżej. (Sonda juz wymueniona, tu jest ok).

Elektrozawor wymieniony też.

Edytowane przez arturek_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ma ktoś jakis pomysł, bo mi już ich brakuje..

Tylko dlatego ze nie masz o tym pojecia a nauka bezlitosnie bije Cie po kieszeni

Elektrozawor wymieniony też.

Elektrozawor wchodzi w sklad vanosa i steruje fazami rozrzadu natomiast sterowanie walkiem to jest vvt i to Ci wlasnie skaner powiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakis pomysł, bo mi już ich brakuje..

Tylko dlatego ze nie masz o tym pojecia a nauka bezlitosnie bije Cie po kieszeni

Elektrozawor wymieniony też.

Elektrozawor wchodzi w sklad vanosa i steruje fazami rozrzadu natomiast sterowanie walkiem to jest vvt i to Ci wlasnie skaner powiedzial

 


Dzięki.


To nie jest tak, ze ja wymieniłem, tylko mechanik mi to zasugerował i zrobił. Zapewne niepotrzebnie, bo błąd dalej wywala.


Nie mam w okolicy żadnego speca od bmw niestety, muszę polegac albo na sobie albo na przypadkowych osobach.


Kolego, chodzi o wymiane tego silniczka VVT czy konkretnie czego?


Czy to moze powodować brak mocy w samochodzie?


Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam w okolicy żadnego speca od bmw niestety, muszę polegac albo na sobie albo na przypadkowych osobach.

Do tego zeby wiedziec co jest do czego w silniku nie trzeba speca od BMW tylko prawdziwego mechanika - silnik jest silnikem i niezaleznie jaka marka pojemnosc czy moc okreslone czesci sa odpowiedzialne za konkretne zadania w pracy silnika-jesli masz takiego mechesa to lepiej polegaj na sobie

Czy to moze powodować brak mocy w samochodzie?

To musi powodowac brak mocy i wieksze spalanie - z dostarczonej porcji paliwa silnik nie wyciagnie odpowiedniej ilosci kwantow energii

Kolego, chodzi o wymiane tego silniczka VVT czy konkretnie czego?

Tu nastepuje problem bo jest to juz zadanie dla mechanika-w sklad vvt wchodzi kilka elemetow gdzie jest tarcie a wytarcie krzywek czy walka mierzy sie w dziesiatych mm i zeby to stwierdzic trzeba miec czesci

Skoro wyplulo blad sterowania to moze to byc silniczek albo czujnik silniczek uslyszysz a czujnik mozesz sprawdzic u elektryka lub wymienic go w ciemno

Wykrec swiece jesli wszystkie beda czarne to silniczek lub czujnik uwalony jesli jedna czy dwie beda czarne to trzeba glebiej szukac-mozna to jeszcze sprawdzac badaniem kompresji jesli kolor swiec nic nie powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Elektrozawor wchodzi w sklad vanosa i steruje fazami rozrzadu natomiast sterowanie walkiem to jest vvt i to Ci wlasnie skaner powiedzial

Jaki vvt? :duh: To M54..

Nie wymieniaj czegoś czego nie ma w tym silniku. arturek_b wymień uszczelnienia na tłokach vanosa i będzie po temacie, jeżeli oczywiście elektrozawór, który założyłeś jest dobry.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisał 2.2l, nie było innego silnika o tej pojemności niż m54, wiem wiem wiedza teoretyczna :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.