Skocz do zawartości

SKRADZIONO BMW 520i E34 - NAGRODA ZA INFORMACJĘ O AUCIE


Rekomendowane odpowiedzi

nie chce zebyscie mnie linczowali, ja nie przykladam ani kawalka paznokcia w ten interes, po prostu chcialem wam uswiadomic ze utylizacja auta w branzy jest prawie natychmiastowa. naprawde szlag mnie trafia jak na TVP1 slysze o "rozbiciu gangu" a potem sie dowiaduje ze koles dostal 14 dni prac spolecznych za zrobienie 32 samochodow, bo tyle mu udowodnili, ile zrobil to chyba tylko on wie. i co ?? mija 15 dzien i "firma" dziala dalej. :mad2: przeciez to absurd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie chce zebyscie mnie linczowali, ja nie przykladam ani kawalka paznokcia w ten interes, po prostu chcialem wam uswiadomic ze utylizacja auta w branzy jest prawie natychmiastowa. naprawde szlag mnie trafia jak na TVP1 slysze o "rozbiciu gangu" a potem sie dowiaduje ze koles dostal 14 dni prac spolecznych za zrobienie 32 samochodow, bo tyle mu udowodnili, ile zrobil to chyba tylko on wie. i co ?? mija 15 dzien i "firma" dziala dalej. :mad2: przeciez to absurd.

 

Nikt nie będzie Cię linczował :)

Ja jednak może naiwnie, ale wierzę w sprawiedliwość. Mam przykłady z otoczenia, np głośna sprawa celnika z mojego miasta, albo wypadek samochodowy, w którym ponieśli śmierć dwaj złodzijee samochodów jadący po auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piachu tych.... bym sie nawet nie zastanawial. Zlodziejami sa leniwi prosci ludzie ktorzy praca nie umieja do niczego dojsc i sa po prostu zwyklymi smieciami i trzeba to otwarcie i prosto powiedziec. Smiecie smiecie smiecie. Od razu do piachu bez zastanowienia jeszcze system zabijania zeby jedna kula zabijac dwoch a nie jednego w celu oszczednosci. Kto im daje prawo odbierac innym na to na co pracuja/pracowali czasami przez miesiac czasem przez rok a czasem cale zycie na spelnienie tego jednego marzenia? Nie ma co usprawiedliwiac ze jeden naprawia telewizory a drugi kradnie. Co to za porownanie ? Jeden morduje a drugi zmywa gary w barze to tez jest porownanie ? No jak mozna tolerowac takie podejscie - nie umiem tego zrozumiec. Zlodzieji do piachu a tych co rysuja auta gwozdziami i kluczami bym amputowal lapska w barkach i jak koniom podkowe na tylku tak im na czole - MALARZ - i niech se zyje dalej smiec taki. Bylem w obydwu sytuacjach - ukradli mi radio,glosniki i telefon kom. z samochodu do tego rozwalili zamek. glosniki 349zl radio 1299zl i telefon kom. 500zl. Do tego zamek uzywka z kluczykiem 150zl ( jakbym chcial nowy komplet zamkow i kluczyki + stacyjka - 2900zl). Zarysowanie auta od slupka po tylna lampe - koszt malowania 750zl. I gdzie tu logika ?

 

Przepraszam za wulgaryzmy ale delikatniej tego wyrazic nie potrafie.

 

 

EDIT by Admin: wylgaryzmy usunąłem. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje zalozycielowi tematu.. jedno co niepocieszne, i chyba wczesniej powiedziane, fury w tym wieku to ida na zyletke, mija 6h a one sa rozlozone w dziuplach i za tydzien te czesci beda na jakiejs gieldzie..

 

jedyne co mozna robic poza kreceniem wora i obcinaniem dloni jesli sie zlapie takiego, to nie kupowac na gieldach.. jest wielu hipokrytow, ktorzy narzekaja na zlodziejstwo a np. sprzet kupuja na bazarze, gdzie 90% szans ze to walone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziwiajace jest to ze ponad 70% spoleczenstwa jest za wprowadzeniem kary smierci, a "nasz" rzad - podobno maja reprezentowac nasze interesy i nasze zdanie, nie chce wprowadzic tej kary. za najciezsze przestepstwa kara smierci, za mnmiejsze praca w kamieniolomach przy produkcji cementu. kiedys zlodziejom obcinali rece, bardzo dobre rozwiazanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zastanówcie się o czym Wy w ogóle gadacie? Ukradli wam radio albo wybili szybę, a Wy chcecie takich gości wieszać albo ucinać jaja? Co to w ogóle za myślenie, na równi z człowiekiem pierwotnym?! Ciekaw jestem czy bylibyście tacy zdecydowani, gdyby tym złodziejem był Wasz brat, ojciec albo żona.

 

Problem w Polsce nie jest samo prawo, lecz nieuchronność wykonania wyroku. Czytaliście w ogóle kodeks karny, że sądzicie iż jest on zbyt łaskawy? Siedzieliście w więzieniu kiedykolwiek, że wiecie jak tam jest "przyjemnie"? Jeśli złodziej wiedziałby, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo jego ujęcia (spowodowana wysoką skutecznością ścigania przestępców) oraz byłby świadom, iż nie będzie możliwości uchylenia się od wyroku to jestem przekonany, że przestępczość spadła by drastycznie. Problemem u nas jest to, że policja jest nieskuteczna (słabo wyszkolona, przeciętnie wynagradzana, a przede wszystkim związana głupimi przepisami, które nie pozwalają jej skutecznie reagować), a sądy kompletnie niewydajne. I to trzeba zmienić, a nie budować krzesła elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to proponuje podzielic temat i przeniec bo sie zrobil niezly OT

 

po drugie, zlodzieja ktorzy kradna to rece ucianac !!! ja za dawnych czasow !!! a wieszac tych co morduja swoje rodziny "zeby sie nie menczyly na tym swiecie", a nie wysylac ich na 25 letnie panstwowe wakacje...

 

po trzecie, co to tego ze w polsce nie umieja wydawac wyrokow to sie w pelni zgadzam !!! i wydaje mi sie ze poki nie zacznie rzadzic pokolenie ludzi ktorzy sa za mlodzi zeby pamietac komune w dalszym ciagu tak bedzie...

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christo jak czytam twoje wypociny to mi niedobrze sie robi. Co tak bronisz tych zlodziei :norty:

 

Lapy ucinac zlodziejom. Podobno w Albanii czy gdzies w tej okolicy byla taka kara dla zlodzieja to teraz ludzie domow nie zamykaja jak wychadza z niego :!: Mimo ze to biedny kraj to przestepczosc jest zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mogło też zostać skradzione po to żeby posłużyć do jakiegoś przestępstwa, np napadu. Więc jest szansa że może się jeszcze znajdzie, oby nie spalone albo utopione.

A co do blokad skrzyń biegów, to podobno polewają je ciekłym azotem a jak się zmrozi to walą młotkiem i po blokadzie, nie wiem ile w tym jest prawdy.

BMW to samochody, reszta to tylko nieudane próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka surowa kara - jak ucięcie ręki mogła by być u nas skuteczna - a dlatego, że tek jak pisze Christo szansa na złapanie złodzieja jest znikoma, a nawet jak się go złapie, to i tak często nie idzie siedzieć - a tak mając świadomość, że jak go złapią, to ma przerąbane mogła by na niego wpłynąć.

 

A więzienia i tak są przepełnione, pobyt więźnia drogi, a warunki nierzadko lepsze niż wielu ludzi ma w mieszkaniach.

 

Nie wiem dlaczego więźniowie nie wykonują prac społecznych - jak np. sprzątanie śmieci - jakby ich skuć łańcuchami i pilnować dobrze to by się dało.

 

Z drugiej strony zwykły obywatel nie może bronić swojego dobytku przed złodziejem - niedozwolone są wszelkie "robiące krzywdę" systemy obronne w samochodach. W ogóle poza pobiciem złodzieja (co zwykle jest niemożliwe), a też różnie to bywa nic nie można zrobić - bo to ja będę oskarżonym w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do blokad skrzyń biegów, to podobno polewają je ciekłym azotem a jak się zmrozi to walą młotkiem i po blokadzie, nie wiem ile w tym jest prawdy.

 

Napisałem kiedyś o zdarzeniu kumpla który miał też "Bear Lock'a" (tylko że we Fordzie Fiesta). Złodzieje rozebrali cały tunel. A blokadę przecieli nożycami do prętów!!!!. Tak powiedzieli policjanci po badaniach mechanoskopijnych, więc nie trzeba żadnego ciekłego azotu tylko MOCNE NOŻYCE. Zresztą widziałem tą blokadę po włamie na własne oczy. Faktycznie , miała ślady po nożycach.

P.S. Samochodem nie odjechali po połamali wtykę od komputera sterującego i nie mieli się jak wpiąć :twisted2:

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przednionapedowych autach w wiekszosci lewarek ze skrzynia polaczonyy jest linkami stalowymi lub cienkimi rurkami. blokada blokuje lewarek, wystarczy przeciac nozycami do zywoplotu ciagna, reka wlaczyc np 2ke i juz jedziemy. w bmw jest wiekszy problem, bo skrzynia jest wzdluznie pod autem. polecam dobre zabezpieczenia elektroniczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christo jak czytam twoje wypociny to mi niedobrze sie robi. Co tak bronisz tych zlodziei :norty:

 

Lapy ucinac zlodziejom. Podobno w Albanii czy gdzies w tej okolicy byla taka kara dla zlodzieja to teraz ludzie domow nie zamykaja jak wychadza z niego :!: Mimo ze to biedny kraj to przestepczosc jest zerowa.

 

A ja sie akurat zgadzam z Christo. Rozwiazanie problemu nie lezy w zaostrzaniu kary, tylko w zwiekszeniu wykrywalnosci przestepstwa.

Oczywiscie sytuacje typu 'krotkotrwaly zabor mienia' zamiast kradziezy, czy tez delikatne traktowanie przez prokuratora, bo 'oskarzony mial trudne dziecinstwo' to patologia.

Ale moim zdaniem zlodziej w tej chwili kompletnie sie nie przejmuje jakakolwiek kara, bo i tak nie wierzy, ze zostanie zlapany.

To samo zreszta dotyczy wszelkich przestepstw i wykroczen, chociazby buractwa na drodze. Gdyby policja widzac debila wyprzedzajacego na ciaglej i spychajacego wszystkich z drogi reagowala natychmiast, a nie sennie jechala na miejsce, w ktorym ustawia sie z 'suszarka', pewnie jezdzilibysmy juz zdecydowanie normalniej.

 

W takiej np. Bawarii zdarza sie, ze policja przyjezdza w kilkadziesiat sekund po przestepstwie. I jakos samochody tak u nich nie gina...

A rak zlapanym zlodziejom nie ucinaja.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś pół roku temu na parkingu koło szpitala kolejowego (w uliczce na dół do manhatanu) tez stało e34 zielone na ZS-ach i stało tam ze 2 tyg zanim nie zauważyłem że pewnego dnia siedzi w nim policjant i coś mierzy ,notuje i zbiera odciski,

auto było rozbite z przodu i miało przetarty bok,byłem akurat w pracy więc podjechałem i spytałem się co jest grane i powiedziałem ze to auto widziałem od ok 2 tyg. w tym miejscu,

odpowiedział ze zostało skradzione i ktoś na zakończenie żeby właścicielowi nie oddać całego po złości rozpędził się i wyrżną w mur (notabene,przy tym gdzie ją porzucił),

wiem ze marna to pociecha ale może znajdą ją za jakiś czas porzucona ( oby całą :cool2: ) na jakimś parkingu,na cześci watpie chyba że ktoś miał specjalne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie sytuacje typu 'krotkotrwaly zabor mienia' zamiast kradziezy, czy tez delikatne traktowanie przez prokuratora, bo 'oskarzony mial trudne dziecinstwo' to patologia.

Już od 1998r. przepis o krótkotrwałym zaborze pojazdu mechanicznego jest zagrożony taką samą karą jak kradzież (do 5 lat). Ponadto, czego nie ma przy kradzieży, w kolejnych paragrafach tego artykułu jest mowa o zwiększeniu wymiaru kary do lat 8 jeżeli pokonuje przy tym zabezpieczenia, pojazd stanowi mienie znacznej wartości (to też jest zdefiniowane, a nie jak kto sobie wyceni :norty: ), lub jeśli porzuci pojazd w stanie uszkodzonym, lub w takich okolicznościach które mogą go narazić na uszkodzenie. A jeśli używa do tego przemcy lub groźby górny wymiar kary zwiększa się do 10 lat - przy czym rośnie też za każdym razem dolna granica kary.

Tak więc nie ma co się czepiać kodeksu jeśli się go nie czytało - to nie jest tak, że ktoś usłyszał o kwalifikacji nie za kradzież a za krótkotrwałe użycie i już myśli że się złodziej wywinął...

Co do reszty to się zgadzam, choć problem jest nie tylko w samych przepisach które powodują, że nawet jak się złapie złodzieja to dłuugo to trwa zanim sąd go skarze, ale też w polityce penitencjarnej, czyli odbywaniu kary... no bo jak ktoś ma się bać, jeśli dostaje wyrok i... czeka na wolności na odbycie kary :duh: aż się miejsce dla niego zwolni :duh: :mad2: :mad2: a w tym samym czasie w pierdlu siedzi ileś tam tysięcy np. alimenciarzy :mrgreen:

Panowie, nie ma co narzekać, tylko za polityjkę się brać i zmieniać prawo... albo chociaż na wybory iść i głosować na tych... normalnych :cool2:

a obcinanie rąk zostawmy dzikusom

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność blokady skrzynii biegów typu bear-lock czy multi-lock nie polega na uniemożliwieniu kradzieży, lecz jej utrudnieniu. Nie jest to coś co można obejść w minutę, stąd cena tej blokady. Opowiadania o błyskawicznym obejściu za pomocą ciekłego azotu można włożyć między bajki po przestudiowaniu konstrukcji takiej blokady (rozwalnie samego wystającego uszka nic nie da, bolec nadal będzie siedział twardo w tunelu). Rozebranie tapicerki czy otwarcie maski w ciemności i przecinanie czegokolwiek to też nie jest robota dla jednej osoby w parę sekund.

 

Jeśli właściciel ma łeb na karku i rzeczywiście oprócz pseudospokojnego snu nie chce się pozbywać auta to do takiego bear-locka dołoży jeszcze kilka zabezpieczeń (każdy kto się tym interesuje wie co moze być skuteczne). Każda rzecz sprawi, że ewentualny czas kradzieży będzie liczony nie w sekundach, ale w minutach, a złodzieje to nie są kompletni idioci, żeby pakować się w długą i brudna robotę z maksymalnym ryzykiem wykrycia.

 

Najważniejsze jest jednak AC, bo nieważne jak dobrze auto jest zabezpieczone wszystko jest kwestią czasu, który złodziej może po prostu mieć. Ja mam wszystko i jestem spokojny, jak złodziej mnie pokona po prostu kupię sobie nowe auto i mam go w du... Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest jednak AC, bo nieważne jak dobrze auto jest zabezpieczone wszystko jest kwestią czasu, który złodziej może po prostu mieć. Ja mam wszystko i jestem spokojny, jak złodziej mnie pokona po prostu kupię sobie nowe auto i mam go w du... Proste.

 

Z tym AC, to niestety bywa roznie (z OC zreszta tez). Bardzo czesto trzeba sie jeszcze przygotowac na dluga i zmudna walke w sadzie o odszkodowanie.

O ile z OC sprawa jest raczej do wygrania, o tyle z AC bywa juz roznie, bo AC nie jest regulowane ustawa. Tak, czy inaczej, przy zawieraniu umowy AC warto dokladnie przestudiowac cala umowe, a oprocz tego wykupic ubezpieczenie w DAS-ie albo czyms podobnym.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sledze ten watek od poczatku, gdyz 2 razy mialem wlamanie do BMW E32 750iL i ponioslew z tego powodu straty na kilka tysiecy... (nowa stacyjka, zamek, silownik centralnego zamka...).

 

Moze niech KAZDY narzekajacy w tym watku na kradzieze samochod spojrzy na inne watki gdzie co chwile forumowicz radzi forumowiczowi "kup na gieldzie!!! " , "widzialem to na allegro" , skad wziac alu felgi?? ALLEGRO!!!! albo gielda. ciekawe skad one sie tam wziely????? prawda?

 

Nigdy nie kupilem nic uzywanego, (poza calym samochodem :wink: ) , z gieldy, czy z allegro. Chyba nikt z Was, polecajacych gielde innym jako zrodlo czesci nie ma watpliwosci ze nabija kieszen zlodziejom samochodow????

 

takze :cool2: dziekie klientom gield i inncyh szrotowisk musze drżec o to aby ktos nie ukradl owocu mojej pracy.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

[email protected]

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde zabezpieczenie ( nieoryginalne BMW) zwiększa czas złodziejowi na odpalenie i odjechanie przez co zwiększa twoje szanse na ewentualną reakcję,lub chociaż na to że po przebudzeniu dalej bedziesz miał auto,

dobrze jest mieć pare zabezpieczeń własnej roboty,bo oryginalne złodzieje mają obcykane ,a tak to nie wiedzą gdzie i musza szukać (lub piłować i łamać,mowa o widocznych zabezpieczeniach ) co czesto ich zniechęca i idą na nastepny parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie blokadny pedałów mają sens?

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=120626733

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=120664141

 

 

Warto to kupić, czy jest to raczej "pic na wodę?"

 

Fajna sprawa, ale jeśli zamek nie jest na rączce tylko doczepiony z boku z hartowanej stali (skuteczniejsze) i koniecznie z zamkiem zatrzaskowym (znacznie ułatwienie użytkowania). Ja taką kupiłem kiedyś na allegro, wygląda solidnie i jest do niej stosunkowo trudny dostęp. Założenie zajmuje jakieś 3 sekundy, zdjęcie 4. Waży około 4 kg i można schować po siedzeniem. Ciężka do ominięcia ze względu na mocny materiał i trudny dostęp, ale nie jest to jakieś super zabezpieczenie i w pojedynkę się nie sprawdzi (jeśli złodziej będzie miał czas to rozwali zamek lub przetnie sama blokadę lub pedały jadąc na kikutach).

 

Kupiłem ją po to, żeby złodzieje nie ominęli mi blokady skrzyni biegów poprzez wciśnięcie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, ale jeśli zamek nie jest na rączce tylko doczepiony z boku z hartowanej stali (skuteczniejsze) i koniecznie z zamkiem zatrzaskowym (znacznie ułatwienie użytkowania). Ja taką kupiłem kiedyś na allegro

 

Teraz na allegro nie ma takich jak Ty kupiłeś... są tylko te które ja wkleiłem.. :doh:


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, ale jeśli zamek nie jest na rączce tylko doczepiony z boku z hartowanej stali (skuteczniejsze) i koniecznie z zamkiem zatrzaskowym (znacznie ułatwienie użytkowania). Ja taką kupiłem kiedyś na allegro

 

Teraz na allegro nie ma takich jak Ty kupiłeś... są tylko te które ja wkleiłem.. :doh:

 

Dlatego odpuść sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takiej np. Bawarii zdarza sie, ze policja przyjezdza w kilkadziesiat sekund po przestepstwie. I jakos samochody tak u nich nie gina...

.

 

Możliwe że jest tak jak napisałeś, ale u nich nie ma takiego złodziejstwa jak u nas. Żeby u nas przyjeżdżali w kilka minut po przestępstwie to musiało by ich być kilka razy więcej.

Co do kupowania na giełdzie i na allegro to gdybym zarabiał normalne pieniądze jak w każdym normalnym kraju to nie musiał bym kupować w takich miejscach.

A u nas mając średnią krajową trzeba odładać z rok na kilkunastoletni samochód :mad2:

Kto kupi np nowe alufelgi za 4000 PLN jeżeli zarabia 2500 miesięcznie :?:

Niestety złodzieje nie boją się kar bo są niskie a warunki w więzieniu komfortowe :duh:

Może jak za złodziejstwo groził by z rok robót w kamieniołomie to było inaczej...

BMW to samochody, reszta to tylko nieudane próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.