Skocz do zawartości

[E61] 3.0d 218km kopci na czarno


kamilo1409

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kopceniem, a mianowicie, przy gwałtownym dodaniu gazu auto puszcza czarną chmurę. W turbo jest olej, ale auto nie bierze mi wgl oleju z tego co zaobserwowałem. Dzisiaj jechałem za autem i co jakiś czas (myślę, że przy zmianie biegu puszcza czasami małego czarnego bączka). W tym silniku turbo ma elektrozawór czy jest elektronicznie sterowane? Czyściłem jeden elektrozawór od EGR oraz sam EGR, a tego od turbo nie znalazłem. Dodam jeszcze, że na zimnym silniku turbo gwiżdże, a jak się auto rozgrzeje to już nie. Mam lekko pęknięty kolektor wydechowy, ale to ma coś wspólnego? Błędów na kompie brak, jeden tylko błąd od DPF - 4166 Partikelfiltersystem. Gdzie szukać przyczyny???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a kolektor z pęknięciem co ma do kopcenia?

Spaliny napedzaja turbine wiec moze nie miec odpowiedniego napedu i drugi aspekt peknietego kolektora wydechowego to odczyt sondy lampda -uciekajace bokiem spaliny nie sa analizowane i odczyt bledny czego efektem jest niewlasciwy sklad mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy moze cos z przepływomierzem?

Tak, czarny dym to oznaka złej mieszanki, przyczyną może być powietrze (nieszczelność dolotu, egr, przepływomierz) jak i paliwo (wtryskiwacze).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda jak by filtra nie było fizycznie lub czujnik nie działa ale skoro widzisz dym z tłumika to obstawiam że go nie ma, powinieneś wyłączyć jeszcze programowo aby proces wypalania się nie uruchamiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi o to że jak nie ma DPF-a to będzie widać każdy dym a że w twoim przypadku jest czarny to tak jak koledzy napisali, zły stosunek paliwa do powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta informacja w I-drive nie jest w żaden sposób powiązana z DPF-em, to zwykłe odliczanie, później BMW nawet wycofało ten dodatek i w nowszych E60/E90 nie ma już tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W starszych modelach nie powinien się wypalać ale już w nowszych (od 2007 r.) mimo fizycznego wycięcia filtra to procedura wypalania bedzie uruchamiana co jakiś czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to masz dpf.Czesto wypala bo albo masz takie warunki jazdy(duzo miasta) albo np.wtryski ci leją i zapychają dpf.Kiedyś w alfie 159 2.4jtdm jak mi wtryski lały to nawet przez dpf waliła czarne bąki.A przy wypalaniu dymiła na biało jak dymownica na wiejskiej dyskotece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.