Skocz do zawartości

116i Szarpanie na 1 biegu i wstecznym HELP


Avico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Posiadam bmw 116i . Auto ewidentnie cos boli na 1 biegu i wstecznym. Nie sa to jakies duze szarpniecia " kangurki ", wygląda to tak jakby samochod sie troszke dławił. Podczas ruszania trzeba byc bardzo skupionym zeby nie wyglądało to jakbym sie uczył jezdzic.. :) Gdy lekko puszcze noge ze szprzegła i wkrece auto na 2-2,5 tys obrotow udaje sie ruszyc normalnie. Dodam ze zmiana biegow na inne nie sprawia zadnej trudnosci. Samochod wbija płynnie biegi. Co moze byc tego przyczyna ? Słyszałem o jakims zaworze cdv, który mozna zdemontowac. Moze ma ktos z was jakas instrukcje, film jak to zrobic ? Czy płyn hamulcowy moze miec z tym cos wspólnego ?


Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Filmów dotyczących usuwania CDV na youtubie jest tyle że bez sensu to wklejać. Wybierz sobie który ci pasuje.

Nie wymieniałeś ostatnio płynu hamulcowego? Może ktoś to źle odpowietrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Jack79 za szybką odpowiedz. Powiem tak. Samochod posiadam od miesiąca +. Myślalem ze tak jak do kazdego auta trzeba się przyzwyczaić ale tutaj ewidentnie cos jest nie tak. Sam nic nie robiłem jeszcze przy tym aucie, ale za to trzeba bedzie sie zabrać. Czyli płyn hamulcowy lub złe odpowietrzenie jego układu moze miec wpływ na płynność startu z 1 biegu tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o odpowietrzenie wysprzęglika. Części osób (w tym mi xD) przypadkowo się naprawiło przy wymianie i odpowietrzeniu hamulców. I nie chodzi o wymianę płynu tylko odpowietrzenie. Nie wiem w jakim stopniu odpowietrzenie hamulców odpowietrza wysprzęglik ( mają ten sam zbiorniczek z płynem) ale lepiej zlecić odpowietrzenie wysprzęglika a hamulce swoja drogą warto zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zbiorniczeknie jest ten sam.

ma tylko ten sam wlew.

Najczęciej powodem jest wadliwy montaż sprzęgla.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.