Skocz do zawartości

Czujnik wałka rozrządu Wylotowy


Bolo30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma problem z Czujnik wałka rozrządu wylotowy kod błędu to 2b63 camshaft sensor outlet wyskakuje mi Check zamieniłem czujnik ssący za wylotowy i odwrotnie bo one są takie same po zmianie i po otworzeniu inpy ten sam błąd czy jest do

wymiany czujnik wałka dodam ze autko straciło mocy i falują obroty po wykasowani błędu znów się pojawia czytałem ze trzeba najlepiej kupić oryginalny (używkę) czujnik bo zmieniki wogule nie działają pytanie czy po montażu oryginalnego czujnika coś trzeba ustawić w INPIE jakoś aktywacje ma ktoś wiec jakieś porady ewentualnie taki sam problem kiedyś miał ??? Proszę o pomoc. Kogoś kto się zna na rzeczy

Autko 320 i benzyna 150 km 2007 silnik n46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak tylko kolego tu problem że czujnik może ma sprawny ale chyba przeskoczył mi rozrząd bo jeszcze mi coś szumi w okolicy vanosa ale czujniki kopiłem używki oryginalne na alledrogo po 60 zł za sztukę nie doczytałem że żadnych poza orgiami nie będą działać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd 2a99 vanosy mechanik niby zmieniał miejscami i dalej to samo. Mechanik mówił że rozrząd pracuje cicho, więc temu interesuje sie czujnikiem wałka rozrządu wylotowym. Mam 2 czujniki rozrządu, są takie same. Jak te zamienniki vdo to jest to samo co oryginał za 440 zł tylko bez logo bmw to po co przepłacać, więc temu pytam zna sie ktoś ? Dobrze mówię że linka zamiennik vdo za 220 zł to , to samo co oryginał bez logo BMW ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Cię dziwi postawa ? Mechanik wymieniał olej, odme, pompę, świece, termostaty i przy okazji miał zamienić miejscami vanosy, bo czytałem że powodują błąd 2a99. Jeśli zmienil, a błąd nie przeskoczył na 2a98 to vanosy chyba dobre. I interesuje sie czujnikiem wałka. Czy zamiennik vdo siemens to, to samo co oryginał? Jak cena 220 zł za zamiennik podejdzie i mi ktoś powie że ktoś montowal i to samo, to kupię zaryzykuję 220 zł to nie majątek.... każdy pisze że czujniki tylko oryginał. A oryginał to vdo siemens przecież. Oryginał kosztuje 440 zł, a czujnik vdo w linku jest za 220 zł co podałem i też vdo siemens. To jak to jest z tym ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.czesciauto24.pl/vdo/1737404

Czyli ten zamiennik do silnika n52 vdo siemens za 220 zł będzie to samo co oryginał tylko bez logo BMW ???? Gdzieś czytałem że vdo siemens wycofali jako zamiennik. A tu w linku jest dostępny.... chyba że do mojego silnika n52 jest tylko dostępny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy vanos jest przypisany do swojego wałka rozrządu. Dlatego masz oznaczenia in/aus. Nie chcę mi się wierzyć że zamienił ci vanosy. Trzeba zwalac rozrząd. Zwal pokrywe, wypożycz blokady i sprawdź czy wszystko się pokrywa. Ja stawiam że przeskoczyl rozrząd na wałku wylotowym i nie pokrywają się koła sygnalowe. Daj sobie spokój z jedzeniem. Jeżeli przeskoczyl tylko o jeden ząb to z zaworami nic się nie stało. Rozrząd do wymiany. Daj znać co wyszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracuje równo i cicho. Jedynie mam błąd 2A99 I auto delikatnie poszarpuje około 1500 obrotów i może coś więcej pali. Elektrozawory vanos są na wierzchu, więc jeśli miał zmienić miejscami to chyba to zrobił.... rozrząd mam na łańcuchu jeśli by przeskoczył to chyba by były jakieś problemy z odpaleniem albo zła praca silnika. A mi odpala od razu. Błąd 2a99- to położenie wału korbowego nie zgadza sie z położeniem wałka rozrządu, korelacja. To czujnik walka rozrządu nie będzie to ??? Olej zmieniany był....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Błąd 2a99- to położenie wału korbowego nie zgadza sie z położeniem wałka rozrządu, korelacja.

Sam sobie odpowiadasz i diagnozujesz a chcesz robic cos zupelnie innego.Jak nie potrafisz zmierzyc czujnikow to podjedz do elektryka niech luknie oscyloskopem na sinusoide sygnalu i wszystko bedzie jasne

Elektrozawory vanos są na wierzchu, więc jeśli miał zmienić miejscami to chyba to zrobił....

Kolega tak zrozumial jak napisales a pisales o vanosach.

rozrząd mam na łańcuchu jeśli by przeskoczył to chyba by były jakieś problemy z odpaleniem albo zła praca silnika.

Czemu masz miec problemy z odpalaniem?

Cyrk masz na wydechu a zla praca jest tylko trzeba ja podgladnac a sam piszesz ze wiecej pali i poszarpuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEBI to to samo co oryginał. Ma zeszlifowane oryginalne oznaczenia BMW. Vanos przestawia wałek prawie o dwa zęby na łańcuchu, także z odpalaniem nie ma problemu, tym bardziej że vanos na wydechu jest tylko po to aby spełniać normy spalin. Cała robotę robi ssący. Z Febiego przychodzi cała kaseta, domów sobie tylko kółko na wał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja bym na febii nie stawiał u mnie ten sam problem ze wyskakuje błąd czujnika wałka wylotowy kupiłem febii i pojechałem odrazu odać bo nic nie pomógł jeżeli czujniki to tylko orginał BMW ze zeszlifowany to nie znaczy ze bedzie działać możne tylko błąd nie wyskakiwać na kompie ale objawy nie porawi to już tak zakombinowanie żeby kupić oryginał co przeskoczenia rozrządu jest możliwe że przeskoczył jak najszybciej zakombinować blokady zrzuć pokrywę i poustawiać wszystko na znaki jak ma być vanos masz mieć ustawiony równo z płaszczyznom głowicy jest na zębce znak który ma sie pokrywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.