Skocz do zawartości

E90 dokładanie wzmacniacza do seryjnych głośników


Grzegorzlubin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Auto to e90 320d 2007r. Jest to najniższa pułka nagłośnienia, czyli stereo 6 głośników bez wzmacniacza radio chińczyk 2din android. Sprawa jest taka że chciałbym dorzucić wzmacniacz blaupunkt (bez high input). Jak nie mam ori wzmacniacza bmw to i nie mam wiązki w bagażniku. Nie mam pojęcia jak to ogarnąć żeby miało ręce i nogi. Sygnał z radia puszczam kablem rca do bagażnika i wzmacniacza a żeby puścić audio na głośniki to gdzie miałbym się wpiąć? Bezpośrednio do głośników czy w kostkę ISO przy radiu? Czy może jeszcze jakoś inaczej? Nigdzie nie mogę znaleźć wiązki od wzmacniacza do radia. Może jakiś schemat jak oryginalna wiązka jest spięta z radiem i próbować wzmacniacz w ten sposób podpiąć? Może ciąć kable od ori głośników i tam wpisać audio z wzmacniacza.


Może ma ktoś ori wzmacniacz z wiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to u siebie, z ta roznica ze zalozylem kompletny hifi wyjety z innego auta (tj. glosniki, wzmacniacz z kostka i 5 cm kabli z niej). Moim zdaniem seryjne glosniki nie nadaja sie do wzmacniacza - sa za slabe. Sama zamiana glosnikow z podstawy na te z hifi juz poprawilo dzwiek (nawet bez gwizdkow) a podpiecie wsystkiego pod wzmacniacz dalo pelnie szczescia.

Przy zwyklej instalacji na 6 glosnikow, przod jest dosyc dziwnie rozwiazany :). Prawy przedni kanal idzie na glosnik w drzwiach i oba woofery - bylem niezwykle zaskoczony tym co zastalem pod tapicerka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko jak to wszystko spiąć nie majaąc wiazki od wzmacniacza. Na aledrogo nie widziałem wiązek. Wtyke z kablami do wzmacniacza jeszcze może udało by się dostać ale nie mam wogóle pojęcia jak to jest rozwiązane przy radiu albo może jeszcze gdzieś indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ponawiam pytanie z pierwszego posta - założyłem niedawno głośniki Audio System X200 BMW plus EVO - fabryczne podstawowe nagłośnienie jest tragiczne :?

Po wymianie głośników jest kolosalna różnica, wreszcie są tony wysokie, porządne, czyste średnie i fajny bass :lol:

Jednak jak wiadomo brakuje mocy, seryjne radyjko nie daje rady przy wyższym poziomie głośności więc zamierzam podpiąć głośniki pod wzmacniacz.

Sprzęt to również Audio System, model R110.4 czyli 4x110W RMS co ponoć w zupełności wystarczy.

Konfiguracja będzie następująca:

- 2 kanały wzmacniacza L+P zasilą głośniki w drzwiach (midrange + tweeter)

- 2 pozostałe kanały zasilą suby pod siedzeniami, L+P


O ile z samą kabelkologią jak pociągnąć kable i jak podłączyć sobie poradzę, o tyle problem jest jeden - skąd "wyciągnąć" sygnał z radia? Gdzie się wpiąć aby nie było konieczne wypruwanie radia i szukanie po kabelkach w kostce?


Majster z Wrocławia, który sprzedawał mi sprzęt powiedział że przy wtyczce do suba pod fotelem bedzie jakieś odgałęzienie na głośniki z drzwi, jednak nic takiego nie widziałem - dwa grube kable zakończone kostką do suba, po prostu...

Jak ktoś ma jakieś fajne patenty, jak najmniej skomplikowane to może podzielić się wiedzą :)

Wzmacniacz leży a nie mogę się już doczekać kiedy będzie zamontowany, podłączony i głośniki będą mogły wreszcie rozwinąć skrzydła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem to u siebie.

Kupujesz konwerter RCA, sygnał brałem z głośników pod fotelami, bierzesz z lewego i prawego.

Sygnał od wzmaka brałem z czarnego kableka który idzie do anteny i tu jest małe kuku bo w zależności od modelu idzie on lewa lub prawa stroną, u mnie było po stronie prawej za oparciem kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejasno to opisałem - zgadza się, wiem że muszę podebrać sygnał z obecnego wejścia do suba pod fotelem, przedłużam przewody do bagażnika i stają się one wejściem sygnałowym do wzmacniacza. Konwerter hi-low mi nie będzie potrzebny, gdyż wzmacniacz ma wejście hi-level. Również nie muszę szukać plusa po włączeniu radia - wzmacniacz sam się włączy po pojawieniu się dźwięku. Nie wiem tylko gdzie wpiąć się z kablami idącymi od wzmacniacza do głośników w drzwiach???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi się uśmiecha prucie wszystkiego żeby kłaść nowe kable, tym bardziej że przez przelot do drzwi i tak nowych nie przepchnę...

Najchętniej wpiąłbym się z kablami ze wzmacniacza gdzieś w okolicach progu, o ile tamtędy biegną kable głośnikowe do drzwi. Majster zapewniał że tam będą, ja jednak nie widzę rozgałęzienia. Więc albo trzeba by spruć dalej wiązkę albo w różnych egzemplarzach różnie to było rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.