Skocz do zawartości

F31 problem z radiem


MirekGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W swoim F31 mam następujący problem z radiem i innymi systemami.

Mianowicie radio włacza się i wyłącza kiedy chce, nie działają czujniki parkowania ani bluetooth. Nie mam navi na wyświetlaczu jest tylko napis BMW jak przy odpaleniu.

Nie mogę zmienić stacji radiowej ani żadnej konfiguracji auta.

Miał ktoś coś takiego.

w 3 city kiepsko z niezależnymi serwisami także pozostaje tylko ASO a tam wiadomo sami "specjaliści".

Soft? czy coś poważniejszego - jak to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomosc jest taka, ze te wszystkie dobrodziejstwa, ktore opisujesz (PDC, Bluetooth) sa w duzej mierze obslugiwane przez HeadUnit. PDC moze dzialac calkiem dobrze, tylko HU nie wyswietla wizualizacji, a dzwieku nie slychac, bo HU go nie puszcza na glosniki.


Wyglada to na uszkodzony HeadUnit - moze do przekodowania, moze do wymiany - wyciagnalbym go i sprawdzil bezpiecznik i polaczenia wiazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie - w moim oryginalnym HU, bezpiecznik byl w samym HU - trzeba bylo wypiac wiazke (duze kwadratowe Fakra) i okazalo sie, ze w zlaczu jest bezpiecznik - od strony radia. Przy okazji zobaczysz, co sie stanie, jak odlaczysz ta wiazke.


Jakbys sie zdecydowal (a robi sie to prosto) na wyciagniecie radia - to warto od razu sobie zobic zdjecia, jakie konkretny egzemplarz ma zlacza itd. Przyda sie, jesli by sie okazalo, ze trzeba nowy HU. Wtedy moze by sie oplacalo wziac od razu inny unit (np.: HU_Entrynav).

Jak wyciaganc radio/navi - zobaczysz spokojnie na youtube, jest masa filmow, a sama operacja jest dosyc prosta.


Z ktorego roku auto?

I jeszcze taka sprawa - wrzucilbym ten temat w dziale "Audio, ..., Nawigacja..." - tam na pewno bedzie wiecej osob, ktoe sie specjalizuja w opisywanych problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sprawa rozwiązana.

Pomogło wgranie najnowszego softu

 

a co Ci mówiłem jak przyjechałeś ? albo aktualizacja, a jeśli nie pomoże to wymiana ;)... i pojechałeś gdzieś dalej "pytać"

Niezależny profesjonalny serwis BMW

seria Fxx, Gxx, przekładki ,angliki, USA-ECE; kluczyki, mapy, reset 8HP

505 329 058 Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.