Skocz do zawartości

[F10 2.0D 184KM] Montaż poduszek silnika bez podciśnienia


arti_MM

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam BMW F10 z silnikiem 2.0D 184 KM.

 

Zdecydowałem się na wymianę poduszek silnika ( lekko trzęsło silnikiem przy odpalaniu ). Kupiłem w internecie wszystkie 3 szt i dopiero u mechanika po rozebraniu dowiedziałem się, że mam z rurką do podłączenia ciśnienia a te co kupiłem ich nie mają. Mechanik zaproponował, żeby rurki zaślepić i już. Przystałem na tą propozycję i wydawało się ok.

 

Ale zauważyłem, że samochód nie jest tak żwawy jak wcześniej - kiedyś jak złapał już doładowanie to ciągną jak głupi a teraz jest moim zdaniem bardzo zamulony.

 

Jako, że to się stało zaraz po wymianie poduszek łączę pogorszenie osiągów z tą operacją ( zaślepieniem rurek od poduszek ).

 

Czy mogę mieć rację?

 

Drugie pytanie: czy to normalne, że słychać turbinę na wolnych obrotach? Taki jednostajny dźwięk.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sklaniam sie ze to bedzie dzwiek swiszczacego powietrza z źle zaslepionych przewodow. A tak swija droga wymyslono te poduszki nie bez powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno moje spostrzeżenie - pokrywa silnika ( ta plastikowa ) wpada w straszny rezonans na wolnych obrotach generując hałas w środku i pod maską. Wystarczy ją docisnąć po przednich rogach i cisza.

 

Czy jej trzęsienie może być spowodowane tymi poduszkami bez podciśnienia? Czy one wzmacniają się na wolnych obrotach czy podczas jazdy?

 

Czy ktoś przechodził temat z drganiami na tej pokrywie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno moje spostrzeżenie - pokrywa silnika ( ta plastikowa ) wpada w straszny rezonans na wolnych obrotach generując hałas w środku i pod maską. Wystarczy ją docisnąć po przednich rogach i cisza.

 

Czy jej trzęsienie może być spowodowane tymi poduszkami bez podciśnienia? Czy one wzmacniają się na wolnych obrotach czy podczas jazdy?

 

Czy ktoś przechodził temat z drganiami na tej pokrywie?

 

Pozdrawiam

 

Sprawdź dokładnie, czy mechanik prawidłowo ją założył i sprawdź też, czy wkład filtra powietrza jest dobrze zamontowany (czy twardo siedzi w odbudowie)

Gumki pomogą - na krótką chwilę.

Poduszki miękną na wolnych obrotach, żeby ograniczyć drgania. Wymiana na takie bez sterowania też może być przyczyną. U mnie sterowania nie ma fabrycznie i efekt jaki opisujesz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.