Skocz do zawartości

Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
Alpina super. Btw. mają i diesla wypuszczać niedługo czyli B3. 15 koni więcej od M340d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra wiadomość dla osób które mają / zamówiły 340i/340d mild hybrid, pisałem dziś do firmy dte systems i racechip odnośnie boxow.

Otrzymalem odp z dte systems de że box będzie gotowy na początku roku przyrosty bez szału ale przynajmniej gwarancja jest.

Czekam na odp z racechip bo tam było +90ps i 120nm

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Box zostawia taki sam bałagan w logach jak program także w kwestii gwarancji nic się nie zmienia.

Większość boxów przez to że to zwykle oszukiwanie czujników nie ma linearnego przyrostu mocy przez co skrzynie zaczynają świrować, rozwiązanie jest popularne w USA ale nawet tam piszą że auto staje się „jerky” czyli takie „szarpiące”. Osobiście nigdy bym tego nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Box zostawia taki sam bałagan w logach jak program także w kwestii gwarancji nic się nie zmienia.

Większość boxów przez to że to zwykle oszukiwanie czujników nie ma linearnego przyrostu mocy przez co skrzynie zaczynają świrować, rozwiązanie jest popularne w USA ale nawet tam piszą że auto staje się „jerky” czyli takie „szarpiące”. Osobiście nigdy bym tego nie założył.

 

Zawsze mogę wziąść dte jego się też podpina pod czujnik wału więc to duży plus i potestowac 2tyg i oddać za free, nic nie szkodzi spróbować

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box zostawia taki sam bałagan w logach jak program także w kwestii gwarancji nic się nie zmienia.

Większość boxów przez to że to zwykle oszukiwanie czujników nie ma linearnego przyrostu mocy przez co skrzynie zaczynają świrować, rozwiązanie jest popularne w USA ale nawet tam piszą że auto staje się „jerky” czyli takie „szarpiące”. Osobiście nigdy bym tego nie założył.

 

Zawsze mogę wziąść dte jego się też podpina pod czujnik wału więc to duży plus i potestowac 2tyg i oddać za free, nic nie szkodzi spróbować

 

Rozmawiałem z szefem serwisu w jednym z ASO i powiedział, że generalnie sami z siebie nie sprawdzają ale, przy awariach silnika lub osprzętu czasami centrala im każe logi weryfikować i wtedy wyjdzie, że był box nawet przez chwilę. W tym ASO powiedzieli mi również, że logi zapisują się w kluczyku choć tej i formacji nie zweryfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Rozmawiałem z szefem serwisu w jednym z ASO i powiedział, że generalnie sami z siebie nie sprawdzają ale, przy awariach silnika lub osprzętu czasami centrala im każe logi weryfikować i wtedy wyjdzie, że był box nawet przez chwilę. W tym ASO powiedzieli mi również, że logi zapisują się w kluczyku choć tej i formacji nie zweryfikowałem.

 

Tak, do tego już doszliśmy dawno :)

 

Box zostawia taki sam bałagan w logach jak program także w kwestii gwarancji nic się nie zmienia.

Większość boxów przez to że to zwykle oszukiwanie czujników nie ma linearnego przyrostu mocy przez co skrzynie zaczynają świrować, rozwiązanie jest popularne w USA ale nawet tam piszą że auto staje się „jerky” czyli takie „szarpiące”. Osobiście nigdy bym tego nie założył.

 

Zawsze mogę wziąść dte jego się też podpina pod czujnik wału więc to duży plus i potestowac 2tyg i oddać za free, nic nie szkodzi spróbować

 

Twój wybór, ja bym tego nie brał. Tak w ogóle to przesiadasz się na dużo mocniejsze auto, napewno bym polatał chwilę na serii, przyzwyczaił się do osiągów a dopiero wtedy jak przyjdzie lekkie znużenie zaczął dłubać. Dłuższa frajda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Twój wybór, ja bym tego nie brał. Tak w ogóle to przesiadasz się na dużo mocniejsze auto, napewno bym polatał chwilę na serii, przyzwyczaił się do osiągów a dopiero wtedy jak przyjdzie lekkie znużenie zaczął dłubać. Dłuższa frajda :wink:

 

Może i racja.... Może nic nie dłubanć, sam nie wiem....

Póki co to fka dobrze mi się jeździ bardziej płynnie jak z nm zeszlo do 440nm. Może od tego dyfer poszedł że za szybko za dużo nm...

Odwieczne dylemat może nic nie dłubać i jeździć seria a może za kilka lat Mka...

Nie ma co tu śmiecić wewnętrznymi rizkminami hehe

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tutaj pojawia się moje zdumienie .. dlaczego tyle ludzi chipuje auta na gwarancji . Nie podpina boxa tylko zmienia program. Rozmawiałem z kolegami którzy się tym zajmują i maja po 4-6 aut dziennie . Programy silnika i skrzyni . Praktycznie wszystkie auta nowe. Przecież nie ma bata żeby tego nie było widać. Pytanie czy serwis nie widzi czy nie chce widzieć w obawie przed tym że straci klienta serwisu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest tylko jedna odp kasa, kasa kasa

Majac znajomych serwisantow oni przecies maja prowizje od obrotu.

Więc po co np ktoś miał się czepiać ze wal po wymienię uszczelniacza w f30mi padł centrala nie chciała logów...

Serwis o klient zadowoleni...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta Alpina ma twoją luxury kratkę założoną z przodu, którą ostatnio zamówiłeś ;)

mój mityczny grill którego jeszcze nie widziałem na oko :D

faktycznie grill jest z Luxury , i to pasuje do filozofii marki Alpina -luksusowe wygląd pełny adrenaliny.. chyba musi być piękny skoro Alpina na niego się zdecydowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tutaj pojawia się moje zdumienie .. dlaczego tyle ludzi chipuje auta na gwarancji . Nie podpina boxa tylko zmienia program. Rozmawiałem z kolegami którzy się tym zajmują i maja po 4-6 aut dziennie . Programy silnika i skrzyni . Praktycznie wszystkie auta nowe. Przecież nie ma bata żeby tego nie było widać. Pytanie czy serwis nie widzi czy nie chce widzieć w obawie przed tym że straci klienta serwisu ...

 

Ja się wcale nie dziwie. Wszystko zależy co masz do ugrania. Jeśli 70% więcej mocy - to myślę że gra warta świeczki. Między 318 a 330 masz prawie 40k różnicy, silnik teoretycznie ten sam. A jakie procentowo jest prawdopodobieństwo, że w trakcie trwania gwarancji zepsuje Ci się coś, co będzie się równało tej kwocie?

A do tego serwis zakwestionuje gwarancję, bo zacznie sprawdzać logi? To teraz pomnóż jedno prawdopodobieństwo przez drugie, i wychodzi finalny wynik.

Wiadomo że jakieś jest, ale pomyśl o tym że kupujący 330 ponoszą ten koszt od razu :D

Pomijam oczywiście kwestie późniejszej odsprzedaży, gdzie w 4-ro letnim aucie akurat 330 będzie sporo więcej warte niż 318, ale chodzi mi o samą różnicę w cenie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja się wcale nie dziwie. Wszystko zależy co masz do ugrania. Jeśli 70% więcej mocy - to myślę że gra warta świeczki. Między 318 a 330 masz prawie 40k różnicy, silnik teoretycznie ten sam. A jakie procentowo jest prawdopodobieństwo, że w trakcie trwania gwarancji zepsuje Ci się coś, co będzie się równało tej kwocie?

A do tego serwis zakwestionuje gwarancję, bo zacznie sprawdzać logi? To teraz pomnóż jedno prawdopodobieństwo przez drugie, i wychodzi finalny wynik.

Wiadomo że jakieś jest, ale pomyśl o tym że kupujący 330 ponoszą ten koszt od razu :D

Pomijam oczywiście kwestie późniejszej odsprzedaży, gdzie w 4-ro letnim aucie akurat 330 będzie sporo więcej warte niż 318, ale chodzi mi o samą różnicę w cenie zakupu.

muszę zrobić kolejne espresso i jeszcze raz poczytać Twój post , ciekawy punkt widzenia masz w stosunku do tuningu nowych aut :idea: , coś czuję że nie raz będę wracał do tego posta :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze coś takiego bezcennego, jak święty spokój (w każdym wymiarze) - ale do tego każdy w swoim czasie dorasta :)

 

Dokładnie MOje ulubione motto, a do tego spokojny sen:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jest jeszcze coś takiego bezcennego, jak święty spokój (w każdym wymiarze) - ale do tego każdy w swoim czasie dorasta :)

 

Dokładnie MOje ulubione motto, a do tego spokojny sen:-)

 

TY też jak stary dziadek prawisz??

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze coś takiego bezcennego, jak święty spokój (w każdym wymiarze) - ale do tego każdy w swoim czasie dorasta :)

 

Dokładnie MOje ulubione motto, a do tego spokojny sen:-)

 

TY też jak stary dziadek prawisz??

 

:nienie: :nienie: wręcz przeciwnie eliminuje irytujące rzeczyzeby mieć więcej nie zakłóconego czasu na zabawę i sport :mrgreen:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.