Skocz do zawartości

Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4000zł brutto, ale mam dostać lepszą cenę (jeszcze nie wiem dokładnie jaką, bo czekam na decyzję leasingową i dopiero wtedy będziemy rozmawiać o ceramice). Jedyne opinie jakie trafiłem to w google - ludzie generalnie chwalą dział detailingu tam.


Ta cena jest za ceramikę na całe auto, nałożenie warstwy hydrofobowej na szyby oraz jakiś impregnat do skór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie żartuj :D

Ja za korektę jednoetapową płaciłem 500 zł a mam auto wielkości malucha i dach ze szmaty - zobacz, ile powierzchni do polerowania odpada.

Do pełnej korekty wiesz jak trzeba sumiennie przygotować auto? Stoi kilka dni w studiu. Co do nowego auta, to ono również ma rysy na powłoce lakierniczej. pełno świrli i hologramów.

Chodzi tu o umiejętne jej nałożenie, aby nie powstawały zacieki oraz o gwarancję. Zobacz ile kosztują powłoki Fireballa czy Modesta, a tego nie kupisz w sklepie czy na allegro, to tylko sprzedają producenci zaufanym studiom po astronomicznych kwotach, a gdzie robocizna studia jak zostawiasz auto na 3-5 dni?

Aczkolwiek nic nie pobije folii ochronnej, ale koszt położenia na całe auto jest astronomiczny i do x3 z dieslem się nie opłaca, bo auto strasznie traci na wartości, to nie Porsche :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale to nie jest zwykła "polerka" tylko nałożenie ceramiki. Wydaje mi się, że to coś kompletnie innego. Patrzyłem na szybko na paru stronach firm zajmujących się detailingem to taka usługa kosztuje od 2000-2500zł netto (w zależności od firmy).


Chociaż coraz bardziej myślę o wzięciu w jakieś firmie pakietu ceramika+oklejenie newralgicznych punktów folią zabezpieczającą. Chyba najlepiej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie ceny tutaj:

http://uslugi.pielegnacjaaut.pl/projekty.html

https://ultimatecars.pl/o-nas/

Dobrze wykonuja swoje usługi.


Teraz nie jestem pewny ale cos wydaje mi się, że kliedys dotarłem do info że dla IMP detailingiem zajmuje się właśnie to pierwsze studio. Tak więc możesz zweryfikowac ile to kosztuje u nich bezpośrednio a ile w salonie.

Wiesz w salonie nie czeka cały czas ekipa ze studia detailingowego w boksach startowych. Oni korzystają z usług firmy zewnętrznej, a klient czesto nawet o tym nie wie. Podobnie jest z innymi usługami, niektóre serwisy przy salonach nie maja blacharni, lakierni - to wszsytko jest robione w firmachj zewnętrznych, często na drugim końcu miasta.

Dzięki umowie ASO ma rabat w studio detailnigowym za hurt, ale czy ma to odniesienie w cenie dla klienta - nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanko, bo nie zdążyłem zapytać sprzedawcy - czy dostęp komfortowy zawiera jednocześnie automatyczne zamykanie/opuszczanie klapy ? W konfiguratorze nie ma oddzielnie dostępu komfortowego, widać go tylko w którymś z pakietów i tam wg. opisu wynikało, że automat do klapy jest. Ktoś coś wie?

 

Automatycznie otwieranie/zamykanie bagażnika jest dodatkową opcją.


Z praktyki przy konfiguracji modelu G20 wiem, że najbezpieczniej opierać się na cenniku (można ze strony ściągnąć) niż na konfiguratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000zł brutto, ale mam dostać lepszą cenę (jeszcze nie wiem dokładnie jaką, bo czekam na decyzję leasingową i dopiero wtedy będziemy rozmawiać o ceramice). Jedyne opinie jakie trafiłem to w google - ludzie generalnie chwalą dział detailingu tam.


Ta cena jest za ceramikę na całe auto, nałożenie warstwy hydrofobowej na szyby oraz jakiś impregnat do skór.

 

Wejdź na kosmetykaaut.pl i poczytaj o powłokach, jest tam sporo istotnych informacji. 4000 koła,to sporo kasy, a nie wszystko złoto co się świeci, do tego zaproponują Ci gwarancję pod warunkiem, że przyjedziesz raz w roku na odnowienie powłoki za +,- 500 mycie też pewnie najlepiej u nich +,- 120 bo możesz uszkodzić powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz daleko to polecam chłopaków z firmy Dabcar w Kaliszu :cool2:

Robiłem już u nich dwa autka ,ostatnio 4 za połowę tej ceny co podałeś, a

kładli mi na całe autko łącznie z szybami , lampami i felgami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przemyśle to jeszcze ale możliwe, że cena ostatecznie może być nieco inna. Co do gwarancji i jej ważności tylko wtedy gdy co jakiś czas trzeba przyjeżdżać na „poprawkę” to czytałem o tym i to zależy od producenta ceramiki. Każdy produkt cechuje się innym składem chemicznym itp przez co jedne trzeba poprawiać, a inne nie (np. Opti coat z tego co czytałem nie trzeba poprawiać ale już Ceramic Pro 9H tak). Z drugiej strony czytałem komentarze i biorąc pod uwagę ze to auto będę miał max 10 lat a może po wykupie od razu sprzedam to i tak taniej wyjdzie zamiast wszystkich folii i drogich ceramik zrobić po prostu korektę po paru latach. Sumarycznie taniej wyjdzie... A widziałem sporo opinii wkurzonych ludzi, którzy wsadzili kupę kasy w ceramikę a po dwóch latach i tak mają drobne rysy, pajączki itp. Nie ma co przeginać z tym, bo pomału widzę, że z tego tematu zaczyna się robić drugi „audiofilizm” gdzie jak nie podłączysz mega drogich głośników z mega drogim wzmacniaczem i złotym kablem za kilkaset zł za metr to nie będziesz w stanie normalnie posłuchać muzyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Całkiem zgrabnie wygląda ten turas :D . Tył chyba nawet lepiej wygląda niż w sedanie.

Btw. z konfiguratora zniknęły możliwości zamówienia deski obszytej sensateciem lub nappą jak również dołożenia spoilera. O ile spoiler można domówić potem M-performencowy to z deską jak ktoś chce zostanie w tzw. pupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.