Skocz do zawartości

Doposażanie w kierownicę multifunkcyjną e90


Andalo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że najlepszy jest 123043 ale ja go nie mam a na allegro bieda olx(tablica )też ,na ebeu.de jest ale 200euro .

Ale mam pod ręką 123042 (z taśmą i przyciskami ) i 123035 .

Więc jesli 123042 bedzie pasował i czujnik deszczu też bedzie działał to było by super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak się koduje multifunkcję ? pustym plikiem man ?

Czy w tym nowym SZL zmieniamy numer Vin ?

 

Wiem że czujnik skretu to chyba tak

 

Wlaczasz Tool32, wybierasz z plików ECU plik DSC.prg (nie wiem jaki plik odpowiada za Twoje DSC)

mozna to sprawdzic w NCS expert.

Nastepnie na włączonym zapłonie i ustawionej kierownicy do jazdy na wprost i na rownej powierzchni

wybierasz lenkwinkel_dsc_abgleichen klikając 2x tak żeby to odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klibracja czujnika skrętu według opisu :

 

Wlaczasz Tool32, wybierasz z plików ECU plik DSC.prg (nie wiem jaki plik odpowiada za Twoje DSC)

mozna to sprawdzic w NCS expert.

Nastepnie na włączonym zapłonie i ustawionej kierownicy do jazdy na wprost i na rownej powierzchni

wybierasz lenkwinkel_dsc_abgleichen klikając 2x tak żeby to odpalić.

 

W moim przypadku plik do otwarcia to DSC_87.PRG

 

Na początku źle miałem ustawioną kierownicę i zakodowałem tak ,efekt był taki że ciągneło mi kierownicę w lewą stronę(mam elektryczne wspomaganie ).

Potem już pojechałem na równy parking i ustawiłem kierownicę na wprost ,udało się.

Źle ustawiona kierownica ,efekt włącza się dtc mimo że jedziesz na wprost i przychamowuje koła .

 

Pajak założony z końcówka 042 ,czyli multi funkcja ,tempomat, bez czujnika deszczu w wycieraczkach (przełożyłem z starego pająkawycieraczki ,bo tam był czujnik deszczu ).

Efekt jest taki że czujnik deszczu działa ale dioda na przycisku sie nie zapala ,wiec czasami niewiem czy jest włączony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołożyłem tempomat & zakodowałem, a wycieraczki i kierunki nie działają.

Kupiłem "pająka" od bmw 3 E92 (coupe) do E87 (tylna wycieraczka). Zamieniłem włączniki wycieraczek i nie mam kierunków i wycieraczek teraz. Zakodowałem DSC/Kombi i dodałem tempomat $540. Czujnik skalibrowany Tool32. Vin DSC pokazuje taki jaki mam.

INPA błędy:

9511, 9519

 

Zamontowałem starego pająka z manetką od E92, to samo :(

Myślę, że to raczej kodowanie, a nie inna część. Co myślicie ?

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zmieniłem ostatnio przód na lci m-pakiet i musiałem dołożyć światła przeciwmgielne bo ich nie miałem a w m-pakiecie są.

Kolega założył mi oryginalną wiązkę do halogenów podłączoną do FRM i wymieniłem włącznik świateł na taki który ma dwa przyciski do świateł przeciwmgielnych.

Dodałem do VO $520 do CAS i FRM (halogeny przeciwmgielne) i przekodowałem FRM pustym plikiem MAN.

Efekt jest taki że kiedy włączam halogeny to na konsoli(zegarach) pali się ikona halogenów ale halogeny nie swiecą .

Poza tym co jakiś czas dostaję dużą ikonę swiateł przeciwmgielnych z wykrzyknikiem na zegarach.

Po sprawdzeniu błędów bmwhat. są 2 błedy FRM

00A8AF followers 2 impossible signal

00A8AE depending followers

 

Więc pytam o co chodzi ? Jesli ktoś się spotkał z tym i potrafi pomóc ,nakierować był bym wdzięczny.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

@sebal7

 

Jaki moduł FRM masz w aucie ?

 

Jeśli auto fabrycznie nie posiadało świateł przeciwmgielnych to na płycie modułu FRM może nie być driverów sterujących obwodami od przeciwmgielnych.

 

Otwórz moduł i podeślij fotkę płytki...oraz info z numerami pinów i wtyczek do których podłączyłeś przeciwmgielne od strony modułu FRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam otóż taki autko jak 318d e90 . Problem dotyczy nie działających przycisków w multi funkcji. Z tego co wyczytałem, problem tkwi w przełączniku zespolonym tzw. Pająku. I tu Pytanie czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak ugryź ten przełącznik ? Mianowicie, należy ten nowy do kodować ? dopisać ? Czy wystarczy zmiana na inny z tymi sami nr ? Może w czym innym tkwi problem ? Czekam na sugestie i wskazówki

 

P.S Przyciski się nie świecą.

 

Pozdrawiam Piotr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawniej jak 3 tyg temu zmieiałem pająk na pająk z tempomatem,

po zmianie działała mi multifunkcja od razu, jak i kierunki i sam tempomat!!

wyskoczyły mi błędy odnosnie kalibracji czujnika konta skrętu oraz złego vin-u z prośbą o przekodowanie.

na desce miałem błąd abs-u i DTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem to sam, błąd dotyczył vin-u natomiast robiłem procedurę którą znalazłem gdzieś w necie czyli

przekodowanie CAS i FRM

i potem ncs-em zakodowanie pustym plikiem .MAN DTC

i na końcu disem/inpą kalibracja czujnika kąta skrętu i wszystko chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam problem z multifunkcją. Nie działa, chodzi o to iż jest zakodowana s249 dodane do VO no i zakodowane DSC ale nie ma na kierownicy nawet podświetlenia, poducha działa i klakson też. Mam również w tym aucie tempomat i teraz jest problem :

Numer sterownika to LZ 6 962 675 03 tyle że nie wiem czy obsługuje on multifunkcję.

Mam czujnik deszczu ( działa) oraz tempomat (działa). Nie działa mi tylko multi, oczywiście taśmę mam przystosowaną pod multi.

 

Teraz 2 pytania: Czy ten sterownik obsługuje multi?

2 pytanie : Czy napięcie zasilania na przyciski multi idzie z modułu sterowania kierownicą ?

 

Wolę się upewnić bo jednak logiczne jeżeli wszystko działa a multi nie i ewidentny jest brak zasilania to chyba brak obsługi multi przez moduł sterowania kierownicą ?

 

Pozdrawiam oraz dziękuję za pomoc.

Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

61319123043 ten na pewno będzie właściwy. (czujnik deszczu + tempomat (nie aktywny) + multifinkcja) - ja taki mam w 2006 roku

 

61316962675 zostaje zmieniony w czasie na 61319123041 a ten nie ma multifunkcji.

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6962675-centrum-sterowania-kolumny-kierownicy

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VA11&mospid=48820&btnr=61_3088&hg=61&fg=35&hl=31

 

Myślę że wyczerpująco odpowiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam pytanie odnośnie taśmy pod kierownice, znalazłem na allegro taką; http://allegro.pl/bmw-e81-e87-e90-e91-e70-e71-tasma-airbag-9122509-i5323536669.html

posiadam taśmę w aucie z kostką pod multi, lecz brak w niej pinów do wpięcia, i teraz się zastanawiam czy instalacja jest podprowadzona??? czy raczej nie??? bo jak kupie nową taśmę z pinami i kierownice, to bym miał ją gdzie podpiąć, czy ktoś przerabiał z was?? bardzo proszę o radę. bmw e90 1,8 benzyna silnik n46 http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/61_3088-centrum-sterowania-kolumny-kierownicy/i48822#part03 numer tej taśmy jest troche inny i nie wiem czy będzie pasowało. Choć na nie których aukcjach pisze ze ten numer pasuje, bo zastępuje inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Sam sprzęgacz taśmowy nie wystarczy aby uruchomić multifunkcję.

Konieczne jest także właściwe centrum sterowania kierownicy oraz kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.