Skocz do zawartości

Skąd woda po deszczu na wycieraczce pasazera?Auto bez klimy.


Zoltan

Rekomendowane odpowiedzi

mialem to samo u siebie - u mnie byla to wina zle dokreconej przedniej perzegrody - przegrody przez ktora dostajesz sie do silnika nawiewu i mechanizmu wycieraczek - u mnie wystarczyla ja tylko dokrecic i mam spokoj ...

 

aha - i w kanale odplywowym mialem mase syfu z drzew wiec woda w nim stala a nie splywala - wiec przy okzaji mozesz go przeczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem kiedys podobny problem,z tym ze u mnie, jak otworzylem drzwi to woda stala na rowni z progami :duh:

Po dluzszych poszukiwaniach przyczyny doszedlem do tego ,ze gosciu ktory zakladal mi alarm przewiercil przegrode w tak niefortunnym miejscu ze :mad2:

Zrobil otwor idealnie pod kanalikiem odprowadzajacym wode z podszybia i wlasnie tym splywem woda po kabelkach naleciala mi do srodka.

Mozecie sobie wyobrazic jaki bylem szczesliwy :evil:

 

POZDRAWIAM

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo u siebie - u mnie byla to wina zle dokreconej przedniej perzegrody - przegrody przez ktora dostajesz sie do silnika nawiewu i mechanizmu wycieraczek - u mnie wystarczyla ja tylko dokrecic i mam spokoj ...

 

aha - i w kanale odplywowym mialem mase syfu z drzew wiec woda w nim stala a nie splywala - wiec przy okzaji mozesz go przeczyscic

 

xsilver, może jakaś podpowiedź co do czyszczenia tych kanałów?

U mnie czasami - raczej tylko po myciu, po deszczu nie zauważyłem, mam mokro z tyłu za fotelem pasażera. Mam szyberdach i podejrzewam, że to któryś z kanałów odpływowych jest przytkany. Jak je znaleźć i wyczyścić?

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szyberdach i podejrzewam, że to któryś z kanałów odpływowych jest przytkany. Jak je znaleźć i wyczyścić?

Skoro podejrzewasz że z szyberdachu to: za nim właśnie są w dachu otwory - widać je gołym okiem. Prętem nie radzę czyścić bo zacznie rdzewieć, najlepiej wąż z odpowiednią końcówką (albo karcher :twisted2: ) i do otworu z nim...uważaj żebyś nie nalał do środka auta.

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Remlen...

tylko czy nie prościej byłoby zacząć od dołu - ujścia? I właśnie... gdzie go szukać. Bo jeśli jest syf, to pewnie gdzieś na dole, a nie bardzo mam czym go "przedmuchać". Może dałoby radę wygrzebać - jeśli faktycznie paprochy siedzą na dole.

A z tym zalaniem... to co niby wodę mam tam pchać pod ciśnieniem?

To może jakiś kompresor i powietrzem by dało radę :think:

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie kompresor byłby lepszy. Pamiętam że w e-30 kanały z szyberdachu leciały w bagażniku pod tapicerką. Były gumowe i leciały w błotnikach tylnich. A tam wchodziły w odpowietrznik bagażnika który był montowany wpod zderzakiem w bokach błotników (mam nadzieję że rozumiesz co napisałem).Luknij tam. W e-34 niestety nie miałem takiego problemu więc nie wiem.
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.