Skocz do zawartości

[E87] Ringi


Hipo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy u Was również ringi świecą słabo? jadąc dziś do pracy jechała obok mnie BMW 3 E90 i tam miała bardzo jasne ringi fajnie to wyglądało.

może jakieś pomysły jak rozjaśnić ringi w E87?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te po lifcie świecą jaśniej. A jak Ci przeszkadza wymień sobie żarówkę.

U mnie słabo nie świecą, tzn zależy co dla kogo znaczy słabo.

 

W Krakowie widziałem nawet raz jedną BMW która zamiast na światłach jeździła na samych ringach :) Była właśnie po lifcie i wydawało mi się że dużo jaśniej od mojej świeciło, ale też na żółto.

 

obecnie zbliża się sezon świąteczny, czas myśleć o prezentach i ja właśnie zastanawiam się nad żarówkami LED do ringów, wygląda to ciekawie.

http://www.allegro.pl/item838152129_led_bmw_ringi_e39_e53_e60_e61_e63_e64_e65_e66_e87.html

http://www.allegro.pl/item833066432_ringi_led_bmw_e53_x5_e60_e63_e64_e65_e66_e87_promo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ringi to światla do jazdy dziennej i wystepują w wersji po 2008?? chyba wtedy też środkowy ring jest grubszy i świeci dużo jaśniej od skrajnego :norty: Przerabialem temat w mojej rakiecie bo posiadam biksenony i mam takowe ringi niestety nie ma możliwości zalżenia innych żarówek ani tez sterowników :cry2: trzeba wymienić cale lampy a potem sprawdzić czy mozna zaprogramowac w komputerze funkcje do jazdy dziennej informacje te sa z ASO BMW... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisał, to nie były ringi tylko światla dzienne, mają dwie moce swiecenia dla postojówek i dla dziennych

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisał, to nie były ringi tylko światla dzienne, mają dwie moce swiecenia dla postojówek i dla dziennych

 

no właśnie, ale jak zrobićw naszych przed liftem, aby ringi na stałe zrobić o tej większej mocy. Co trzeba kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisał, to nie były ringi tylko światla dzienne, mają dwie moce swiecenia dla postojówek i dla dziennych

 

no właśnie, ale jak zrobićw naszych przed liftem, aby ringi na stałe zrobić o tej większej mocy. Co trzeba kupić?

na chłopski rozum: mocniejsze żarówki lub mocne ledy :) pytanie tylko czy nie będzie jakie błąd wyskakiwał na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard żarówki od ringów to 10W, z tego co widzialem o tym samym kształcie są też żarówki chyba 21 czy 25W, można byloby spróbowac wsadzić takie w wydłubane oprawki ale znajac elektryke BMW i zabezpieczenia obwodów pewnie wiecej niż 10 W tamtędy nie poleci.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy model który jest obecnie produkowany po liftingu ma jako światła dzienne ringi ( są one mocniejsze niż w wersji przed liftem) oczywiście cały dzień jak w moim przypadku jeżdżę na ringach po czym gdy robi się ciemno lub warunki atmosferyczne nie są sprzyjające zapalają się xenony automatycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o tym wiemy, że ringi po lifcie są używane do jazdy dziennej i w chwili, gdy warunki są kiepskie automatycznie załączaja sie xenony, ale pytanie jest następujące: jak zrobić "mocniejsze" ringi w E87 przed liftem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w przypadku gdy właczą się światła mijania, światła dzienne powinny się wyłączyć. Sam się zastanawiałem nad ringami wzmocnionymi - do jazdy w dzień. Ale problem jest w homologacji tego, no i techniczna przeszkoda jak zrobić, żeby mocny ring osłabł po włączeniu ksenonów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy żarówki nie są inne od E87 po lifcie - interesuje mnie mocowanie.

 

 

edit:

 

i wszystko jasne

niżej link do lampy przed liftem:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG51&mospid=48925&btnr=63_0875&hg=63&fg=05

pozycja 12 - Oprawa z lampą światła pozycyjnego - 63126904048 $33.98

 

niżej link do lampy po lifcie:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UD91&mospid=50145&btnr=63_1006&hg=63&fg=05

pozycja 12 - Żarówka H3 55W 63217160779 $21.84

 

jak zaaplikować żarówe z lampy po lifcie do lampy przed liftem :?: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro sprzedają żarówki do ringów diodowe, które podobno lepiej świecą w dzień. Cena kosmiczna ... coś koło 160 zł było. Brałeś je pod uwagę?

 

brałem, ale ja chciałbym kolor żółty, a tam są białe i niebieskie - to troche wieś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dziękuję. Czyli coś takiego http://www.allegro.pl/item869086492_led_bmw_ringi_e39_e53_e60_e61_e63_e64_e65_e66_e87.html nie pasuje do zwykłych reflektorów?

 

A patrzyłeś jak jest zbudowany zwykły reflektor? Ile ma żarówek i gdzie? W zwykłych reflektorach nie ma tzw. ringów, które są tylko w reflektorach xenonowych.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji przed liftingiem mam seryjne reflektory (nie ksenonowe) i ringi nie świecą w ogóle. Co zrobić by mieć tę funkcję (ringi w reflektorach)? Pozdrawiam

uch troche robory, ale wykonalne - dwa sposoby

- wymiana reflektorów na xenon

- rozebranie reflektorów i włożenie ringów z allegro i podłączenie pod pozycyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Czyli coś takiego http://www.allegro.pl/item869086492_led_bmw_ringi_e39_e53_e60_e61_e63_e64_e65_e66_e87.html nie pasuje do zwykłych reflektorów?

 

to jest tylko do tych reflekotów co mają fabryczne ringi w towim przypadku nie ma ringów więc do czego chcesz to zamontować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Wczoraj padła zarówka pozycyjna lewa (ringi po lifcie - do jazdy dziennej). Auto na gwarancji a zatem wymiana tylko na oryginalną żarówkę, a własciwie to obie bo jak znam życie zaraz padnie druga. Zatem pytanie - czy ktoś to robił (jak się do niej dobrać) i gdzie kupić żarówkę - czy tylko ASO czy jest to typowe H3 jak wynika z opisu parę postów wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.