Skocz do zawartości

Zmiana skrzyni biegów z automatu na manual


Pershing

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu ludzie na forum z serca odradzali mi taką przeróbkę. Wiedz, że boleśne się przekonali, że mieli rację.

 

Człowiek, który to robił cały czas coś poprawiał, cały czas coś nie było tak. Do czasu,gdy samochód zaczął jako tako działaś zaliczyłem wymianę jednego sprzęgła.

 

Poza tym, już po takiej przeróbce samochód będzie dawał Tobie co najmniej 3 komunikaty o błędach. M.in. błąd skrzyni biegów...

 

bzdura !!! :naughty: miales jakiegos magika a nie mechanika !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje, że jeżeli chcesz manuala to najłatwiej będzie kupić używanego automata, wymienić go a potem wymienić samochód na oryginalnego manuala. W dzisiejszych czasach poważne naprawy czy przeróbki przestają się opłacać. Automat kup oczywiście od kogoś poważnego. Są firmy które sprzedają razem z montażem i dają ze 3 miesiące gwarancji. Kupowanie gołej używki jest bez sensu. Możesz trafić na taką samą jak masz.

Jeżeli masz bardzo tani warsztat, jesteś związany emocjonalnie z samochodem i musisz mieć manuala to się baw ale ja bym odpuścił.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mówiłem ze zostaje przy automacie.nie oplaca sie przerabiac za duzo zabawy.Ale raczej bede naprawiac tą skrzynie co mam.Ale potrzebuje kogos od konwerterów zeby mi go zregenerował.Jak mówilem mam do kupienia skrzynie między poznaniem a wrocławiem juz niepamietam dokladnie gdzie od BMW 725 TDS,auto z anglii,za 1500zł.Bedzie cos warta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci napisałem. Jeżeli zamontuje ktoś tą skrzynię i będzie działać to OK. Jeżeli masz ją kupić na sucho to jest duże ryzyko. Naprawa jest najgorszym pomysłem. Jeszcze nie słyszałem o dobrze naprawionym automacie.
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjecie skrzyni automatycznej jest prostsze od wyjecia manuala, nie trzeba rozbierac kokpitu srodkowego wewnatrz auta, nie wiem skad ta cena. mi za wyjecie i wlozenie powiedzieli 100-150zl. poprosilem o wymiane simeringu na wale i mysle ze jak zaplace 200 + simering to bedziemy zadowoleni. ogolnie mowiac widze ze temat automatow w Polsce jest odpychany jak trad. ludzie boja sie jak tredowatych. a jak juz ktos robi to kasuje jak nienormalny, chyba czas porzucic zawod i zajac sie automatami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tematu na 100%, jak ja szukam skrzyni to wielu ludzi mnie pyta ile pinow jest w skrzyni, czyli ile we wtyczce

cala inteligencja skrzyni jest w elektronice, wiec teoretycznie jesli wtyczka pasuje powinno dzialac

celowo robili rozne wtyczki zeby sie nie pomylic. co prawda bmw mam od pol roku, ale widze ze firma zadbala o kazdy scenariusz. pamietaj to moje zdanie oparte tylko na moich obserwacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.