Skocz do zawartości

BMW E39 520i BADANIE SPALIN


Marek3003

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z wynikami analizy spalin. E39 M52 520i rok 1997 bez gazu. Na początku po zakupie dymił na biało. Po podłączeniu wyszedł błąd sondy lambda. Mam tylko 2 przed katalizatorem. Wymieniłem profilaktycznie obie Bosch chyba ponad 400,- za sztukę. Ponieważ katalizator był wspawany jakiś niewiadomy mi zamiennik postanowiłem kupić nasz polski Pamaku, cały komplet. Oczywiście nowe świece, filtry, olej kilkukrotnie bo padł czujnik poziomu oleju, potem uszczelnienie podstawy filtra, walka z układem chłodzenia, pompa wody, chłodnica paski, napinacze, rolki, pompa wspomagania, czujnik położenia wału itd. itd. w sumie od lutego ponad 15 tyś. Pln. No ale do tematu wracam na koniec czujnik temperatury w dolocie bo ktoś gdzieś napisał, że może on daje błędne dane.

Kolega sprawdził dokładnie komputerem dawki paliwa, pracę sond i masę różnych danych na których się nie znam i stwierdził, że wszystko jest w normie, brak błędów.

Ale analizator spalin pokazuje przekroczone dawki NO i CO2 nawet dwa miejsca po przecinku. Sonda lambda w normie. Samochód oczywiście rozgrzany. Płynu nie ubywa, mazi pod korkiem brak, nic go nie trzęsie, na autostradzie idzie 210, spalanie no nie wiem, chyba w normie. A ostatnio po prze gazowaniu w stacji kontroli to włączyły im się wentylatory tak zaczęło śmierdzieć. Dymu nie ma jak przedmucham parę z układu, tylko spaliny po prostu śmierdzą.

 

Od czego mam zacząć? Uszczelnić kolektor dolotowy? Wymontować wtryski choć komputer pokazuje, że jest ok, filtr paliwa zmieniony, dwa razy w zbiorniku lądowały specyfiki do czyszczenia układu. Co to może być? Olej coś pali ale są to małe ilości. Zalałem go 0W40.

 

Dziękuję za wszystkie sugestie, z góry i proszę o pomoc.

P.S.

Rozmawiałem z producentem katalizatora i według niego sprawne BMW z roku 1997 powinno praktycznie bez katalizatora spełniać normę Euro2. Do reklamacji powinienem teraz wyciąć KAT, wspawać rurkę i zobaczyć wtedy co wyjdzie na badaniu spalin. Jak będą takie same to przyjmą reklamację.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No te są ok.

Jak nie pomylone wtyczki.

 

Trzeba sprawdzić ciśnienie paliwa i wtryski.

Warto też sprawdzić przepływomierz.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO, sprawdzili go dokładnie i nic nie znalezli. Chcą mi zrobić pełne przeprogramowanie z automatu na manual -mam przekładkę.

Czy obecny komputer z automatu przy skrzyni manualnej, może coś chrzanić z wynikami spalin?

Podobno inne są np. czasy otwarcia wtryskiwaczy czy coś tam takiego....

Oczywiście mogę kupić na allegro komputer od manuala ale wszystkie są z EWS 3 a ja mam EWS 2 :( . W sumie jak to zrobię w ASO to wszędzie będzie już on widniał jako manual.

Czy to może być przyczyna?

Dwa najgorsze parametry,

CO 0,5 % OBJ rośnie przy wyższych obrotach do 0,7

HC ppm 198 maleje na obrotach do 130 / ale powinno być grubo poniżej 100 a są auta gdzie jest prawie 0. :(

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, kolejne 500,- w ASO, mam już "manuala" i nic bez zmian. Śmierdzi jak stary UAZ.

Czy niesprawny przepływomierz może nie dawać błędów?

Czy ja mam egr? Jesli tak to gdzie on jest? Nie mogę go namierzyć w bmwstore.

Czy to jest takie cos?

http://allegro.pl/bmw-e39-m54-m52tu-520i-zawor-egr-1427078-i7141364483.html

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy niesprawny przepływomierz może nie dawać błędów?

Tak, może zaniżać lub zawyżać, ale w mniejszych wartościach niż jest to przewidziane dla podstawy do wyświetlenia błędu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam egr? Jesli tak to gdzie on jest? Nie mogę go namierzyć w bmwstore.

Czy to jest takie cos?

http://allegro.pl/bmw-e39-m54-m52tu-520i-zawor-egr-1427078-i7141364483.html

Proszę o pomoc.

 

Nie namierzysz zaworu EGR gdyż w Twojej wersji silnikowej on nie wystepuje :wink: i nie sugeruj Się opisami aukcji z allegro bo gość nie wie od jakiego auta sprzedaje części

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie kilka słów w temacie bo problem rozwiązany. Wymieniłem pół samochodu i bez różnicy:

CO2 14,04 %

HC PPM OBJ 170

CO2 % OBJ 0,86

CO % OBJ 0,718

CO COR % OBJ 0,73

LAMBDA 1,009

Pojawił się na Allegro zamiennik używany - prawie nowy włoski firmy ASSO katalizatora do E39. A mam przecież nowy zakupiony w firmie PAMAKU wkład pewnie JMJ z gwarancją 2 letnią,

miał spełniać normę Euro2. Znowu zainwestowałem, kupiłem i oto wyniki na włoskim zamienniku:

CO2 15,47 %

HC PPM OBJ 19

CO2 % OBJ 0,13

CO % OBJ 0,013

CO COR % OBJ 0,01

LAMBDA 1,004

Tak się kończy kupowanie wyprodukowanych w POLSCE zamienników. Oddałem oczywiście go do reklamacji i czekam na diagnozę i wynik. Ale mówiąc szczerze jestem wściekły, zdegustowany tym, że zostałem oszukany z tym pseudo katalizatorem. Zawierzyłem znanej podobno, renomowanej firmie, i prawdopodobnie niepotrzebnie wymieniłem masę części oraz zostawiłem prawie 2 tyś w Aso i u różnych fachowców od BMW szukając w czym tkwi problem "smrodu" z rury wydechowej.


Notabene polskie zamienniki nie mają homologacji a ten włoski ma E9 oraz dwa długie ciągi cyfr. Smutne.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.