Skocz do zawartości

M47TU2 szarpanie przy jednostajnej jeździe


Klajbek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ten problem również poruszam ponownie ale do dnia dzisiejszego nie znalazłem odpowiedzi ( ani ja ani żaden z mechaników w mojej okolicy. Ba - stwierdzają, że przesadzam )

Być może i faktycznie przesadzam bo auto nie jest nowe jednak lubię mieć wszystko jak należy.

od 2 lat jestem w posiadaniu 118d M47TU2 i od tamtej pory borykam się z problemem szarpania na niedogrzanym silniku przy jednostajnej jeździe.

Np ruszając z 1 biegu i dosłownie muskając gaz czuć wyraźne szarpanie - auto nie przyśpiesza jednostajnie tylko z takimi dziwnymi przerwami. na 2 i 3 biegu trzymając autko na ok. 2 tys obr również czuć to delikatne poszarpywanie. Nieraz też jednorazowo mocniej szarpnie np na 4,5 biegu przy lekkim delikatnym przyspieszaniu , głównie w okolicach 2tys obr.

Na wolnych obrotach auto pracuje w zakresie 828 - 831 obr. ( wskazania elektronicznego obrotomierza w ukrytym menu )

Błędów prócz dodatkowej pompy wody oraz podgrzewacza w filtrze paliwa brak. Filtr paliwa 2x wymieniony.

Raz na jakiś czas wyskoczy mi kontrolka kontroli trakcji. Gdzieś czytałem, że za to wszystko może odpowiadać czujnik abs.

Ktoś ma może jakieś sugestie lub miał podobny problem ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wyglądają korekcje wtryskiwaczy? Miałem kiedyś taki przypadek, że przyczyną szarpania przy jednostajnej jeździe był wtryskiwacz, ale z reguły jest to egr i jego sterowanie. Próbowałeś go ograniczyć w ista lub dis?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla niektórych +-2 to nieźle a w r4 będzie już telepawka. Na próbę możesz odpiąć podciśnienie od zaworu egr i zaślepić śrubką (po czasie wyskoczy świnia na blacie), zobacz czy objaw ustąpi, jak tak to znajdź kogoś kto ma ista lub dis i ograniczy go.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.