Skocz do zawartości

E87 Restraint systems


ridnoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj podczas jazdy wyskoczyl mi taki blad:

5AAe8Y.jpg

Co z tego, ze angielski znam jak i tak nie mam pojecia jak to naprawic.

Widzialem jakies filmiki instruktazowe o podpieciu bypass itd, ale raczej nie chcialbym tego bagatelizowac.

 

Moje pytanie jest takie: chodzi tutaj o napinacz pasow, poduszke czy jak? No i jak moge to naprawic? Jest to tylko blad na komputerze czy cos powazniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ogólnie o niesprawność układu poduszek powietrznych i z tego powodu w razie wypadku żadna nie zadziała. Jedynie podpinając pod komputer możemy odczytać czym dokładnie ( którym elementem układu) owy błąd jest spowodowany.

Mogą to być: słaby akumulator, często ruszanie fotelem przód/tył (słaby kontakt na wtyczkach pod fotelami), opór którejś z poduszek, choć najczęściej spowodowany jest on zepsutą matą fotela pasażera.

Dokładnie wczoraj miałem taki przypadek w E87, że po skasowaniu błędu od maty i wystarczyło kilkukrotnie mocniej rozsiąść się na fotelu pasażera i od razu błąd maty powracał....rady w takim wypadku są 3:

-naprawić matę (wymiana na nową; kupa roboty ale do ogarnięcia);

-wykodować matę za pomocą specjalnego oprogramowania i odpiąć wtyczkę od maty;

- zastosować emulator maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, poduszka pasażera wystrzeli nawet gdy nikt nie będzie siedział na fotelu. Ale bez sprawdzenia błędów nie dowiesz się czy to mata oraz kontrolka poduszki sama nie zniknie, trzeba błąd wykasować.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.