Skocz do zawartości

Sygnał RCA ze światłowodu od modułu BT


Mów Dejw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trochę już przeczytałem tematów o car audio w e60 i z tego całego bałaganu wynikającego z braku wyjścia nie wzmocnionego sygnału z fabrycznego radia mam kompletny mętlik w głowie. Rozważałem różne opcje jak na przykład całkowita wymiana radia a raczej dołożenie drugiego lub też wzięcie sygnału z któregoś głośnika przez konwerter HI -> LOW (teraz mam tak zrobione lecz tylko do subwoofera bo do zrobienia czysto grającej sceny z przodu raczej by się to nie nadawało).

Ostatnio rozważałem też montaż Logic 7 i sprawdzając jak się go podłącza zobaczyłem, że wzmacniacz od tego systemu bierze sygnał światłowodowy z modułu BT który znajduje się na lewym tylnym nadkolu. Dowiadując się o tym przypomniałem sobie, że przecież mogą występować konwertery sygnału optycznego na cinch i rzeczywiście takie są. Tak więc wszystko by było rozwiązane lecz pojawia się taki problem (i pytanie czy taki konwerter poda czysty sygnał na cinch?), że gdy wezmę jeden światłowód z tego modułu to przerwę ciągłość całego światłowodu bo jego obwód z tego co wiem powinien być zamknięty. I teraz pytanie; czy istnieją takie konwertery z których można wziąć zwrotny sygnał światłowodu lub urządzenia rozdzielające jeden światłowód na dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zapomnij o wykorzystaniu tego światłowodu - to nie działa tak jak myślisz z comboxa raczej idzie info do kompa + sterowanie wzmakiem a nie sygnał audio z jednostki. W twoim przypadku poszedłbym w stronę przekodowania jednostki na HIFI opcja 676 + zainstalowanie wzmacniacza np. mosconi 130.4 lub 130.4 DSP (polecam) oraz zmiana głośników na system dedykowany do e60 (eton, gladen) - będziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zainstalowanie wzmacniacza lecz o to właśnie się rozchodzi. Sygnał z konwertera hi low raczej się się nie nada do tego :/ A jeśli chodzi o głośniki, to chce się trochę pobawić i wstawić w drzwi na dół jakieś 16cm :D

Co da przekodowanie jednostki oprócz dodania equalizera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekodowaniu jednostki nie będziesz musiał używać żadnych konwerterów HI-LOW - podłączysz się bezpośrednio do wzmacniacza z instalacji audio auta. Warunek to wzmacniacz który przyjmuje taki sygnał - dlatego polecam Mosconi 130.4 - bardzo dobra jakość, możesz też kupić Audio System M 80.4 też daje radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.