Skocz do zawartości

E9x Wymiana przedniej czołowej szyby


Michał 330xd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już kolejna osoba mówi o szybach "podróbkach", ktoś mi powie co macie na myśli? Przecież nie ma szyb podróbek :mad2: Nikt nie robi w szopce szyb :mrgreen:

 

Kup Pilkingtona za 600zł i masz szybę wyprodukowaną w tej samej fabryce co oryginał, tylko wiadomo bez znaczka.

 

PS. Chyba akurat od BMW mało kto poza Pilkingtonem robi szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbka = nieoryginalna = bez znaczka BMW.

Swego czasu trochę porozmawiałem na temat szyb do E90 z człowiekiem o Pilkington-a. To jest dokładnie taka sama szyba jaką kupisz w ASO tylko w trakcie produkcji nie dokładają logo BMW (to jest chyba sitodruk).

Ja wymieniłem szybę już dwa razy. Bierz szybę Pilkington albo Sekurit (Saint-Gobain), najważniejsze, to kupić do tej szyby uszczelkę dolną i górną (magicy podobno potrafią odzyskać górną uszczelkę). Cena uszczelek w ASO to grosze -nie warto kutwić i nie dać się naciągnąć na "odzyskaną" -będzie potem piszczeć jak bida. Warto kupić nowe spinki do listewek aluminiowych po boku szyby. Stare dają radę, ale jak ktoś coś spierniczy to te listewki potrafią "odfrunąć" przy szybkiej jeździe.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie taka sama szyba jaką kupisz w ASO tylko w trakcie produkcji nie dokładają logo BMW (to jest chyba sitodruk).

Święte słowa, dokładnie o to mi chodziło, to ta sama szyba tylko bez znaczka, tak to sitodruk i w fabryce pracownik po prostu dostaje inną matrycę do odciśnięcia na szybie i już z 600zł za szybę robi się 3000zł :twisted: To dopiero interes.

I faktycznie, uszczelki trzeba wziąć nowe, tanie są, ja chyba 80zł dałem tam gdzie wymieniali i nic nie piszczy ani nie świszcze podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby Nordglass (Pilki), Pilkingtona, saint gaubain itd to te same szyby w 100% co te ze znaczkiem BMW.

 

jezeli ASO chce 200 zl aby zalozyc ci szybe to biorac pod uwage jak mocne sa legendy motoryzacyjne w polsce, bierz BMW !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem tylko szybę (pilkington bez znaczka), uszczelki zostały stare. Nic nie trzeszczy. Jestem zadowolony.

Pisząc o uszczelkach miałem na myśli nr 9 i 10 z tego schematu:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/obrazek/140601/686x484

w katalogu nazywa się to odpowiednio: "osłona szyby -10" i "półka mocująca -9". Wg mnie szczególnie ta "półka" powinna być bezwarunkowo nowa -wewnątrz szczeliny jest klej, którego raczej nikt nie uzupełni.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem tylko szybę (pilkington bez znaczka), uszczelki zostały stare. Nic nie trzeszczy. Jestem zadowolony.

Pisząc o uszczelkach miałem na myśli nr 9 i 10 z tego schematu:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/obrazek/140601/686x484

w katalogu nazywa się to odpowiednio: "osłona szyby -10" i "półka mocująca -9". Wg mnie szczególnie ta "półka" powinna być bezwarunkowo nowa -wewnątrz szczeliny jest klej, którego raczej nikt nie uzupełni.

 

Etam, jak już wcześniej pisałem u mnie była wymiana tylko szyby, dostałem gwarantcje i jest dobrze. Nie bardzo rozumiem po co wymieniać coś czego nie trzeba wymienić? Sprowadzali specjalnie dla mnie przednia szybę i jak by to było konieczne to by sprowadzili także uszczelki.

Pozdrower Krzysztof :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ubezpieczenia do E91 dostałem Nordglass z montażem u nich. Jestem zadowolony i nie widzę różnicy w porównaniu z oryginałem Pilkingtona...powiem nawet że Nordglass wygląda lepiej, bo wybrałem szary pas przeciwsłoneczny, a nie zielony jak w oryginale i w mojej ocenie ten pas lepiej komponuje się z autem (no chyba że ktoś ma zielone auto :mrgreen: ).

Ważniejszy niż sama szyba jest montaż. Montowali mi kiedyś szybę czołową w E46, i było o wiele głośniej niż przy fabrycznej szybie - obstawiam kiepski montaż, bo innej możliwości nie ma.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ubezpieczenia do E91 dostałem Nordglass z montażem u nich. Jestem zadowolony i nie widzę różnicy w porównaniu z oryginałem Pilkingtona...powiem nawet że Nordglass wygląda lepiej, bo wybrałem szary pas przeciwsłoneczny, a nie zielony jak w oryginale i w mojej ocenie ten pas lepiej komponuje się z autem (no chyba że ktoś ma zielone auto :mrgreen: ).

Ważniejszy niż sama szyba jest montaż. Montowali mi kiedyś szybę czołową w E46, i było o wiele głośniej niż przy fabrycznej szybie - obstawiam kiepski montaż, bo innej możliwości nie ma.

 

w E91 szyby z logiem nordglass to szyby Pilkin. Montaz w nordglass radzil mi Mautoczesci i faktycznie ultra profeska.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelkę nr 10 wymienia się zawsze, ona jest jednorazowa (posiada klej) - pewnie że "polscy fachowcy" wszystko potrafią zrobić i przykleją ją jeszcze raz ale szkoda zachodu :duh: . Jej kosz to 60 czy 70 zł. Dolną półkę (nr 9) możesz zostawić starą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW, przy wymianie szyby czołowej, zaleca wymianę części, o których napisałem wcześniej, dodatkowo wszystkie spinki listewek bocznych oraz czujnik zaparowania szyby, małe g... pod plastikiem mocowania lusterka. Drogie to jak cholera. Podobno nie da się tego użyć ponownie, szklarze to odpinają i dopinają. ale może zacząć wariować klimatyzacja w trybie AUTO.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czujnikiem zaparowania szyby to jest przeginka :) nowy czujnik ma na sobie taśmę 3m dwustronną do naklejenia na szybę - ot cała filozofia BMW i ich twierdzenia że nie montuje się go ponownie , można wsadzić między bajki .. :) Co do reszty pełna zgoda uszczelki i spineczki boczne daje się nowe bo listwa może odstawać. Na szczęście nie są drogie więc warto wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sie zorientowałem co ile kosztuje i zdecydowałem na orginalną szybę

W bmw krakowie

Szyba 1168zł

uszczelka szyby czołowej 66zł

listwa mocująca szyby 35zł

 

albo

https://www.czescidobmw.pl/partscatalogue/51317164816-oryginal-bmw,11-51317164816-FOEBMW-0-0-51317164816.aspx

 

 

tylko że szyby nie wysyłają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 490zł za nową szybę i 100zł za wymianę, ale jak to mówią "kto bogatemu zabroni"...

 

Edit

Zapłaciłem taniej i teraz się zastanawiam... W sobotę podczas mycia auta zauważyłem, iż górna uszczelka szyby nie jest przyklejona do dachu... Ładnie przylega, ale nie jest przyklejona... Jest to stara uszczelka, nie zniszczona, ale bez kleju... Dzwoniłem do człowieka który to montował, stwierdził że tak ma być (... setki razy tak robiliśmy i nigdy nie było problemu...) Ale coś mnie ... Jak sądzicie? Zostawić, pod kleić(czym?), czy wyrwać uszczelkę i wsadzić nową?

 

Edit 2

Dziś patrzyłem i tak jakby lekko coś się klei... Więc nie ruszam ...

Pozdrower Krzysztof :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Wymieniałem w lublinie http://www.magor.lublin.pl, jestem zadowolony, a należę do osób które zwracają uwagę na szczegóły :) Zapłaciłem coś koło 550 z wymianą za Pilkingtona. Uszczelkę kupiłem w ASO przy okazji innych zakupów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka dobrać szybe? Dzwoniłem właśnie do gościa który w mojej okolicy robi takie rzeczy i powiedział że nie miał przypadku jeszcze aby wstawiał szybę bez czujnika deszczu a ja czujnika takiego nie posiadam mówił że w minimalnym wyposażeniem w BMW E90 występuje chociażby ten czujnik deszczu jak szybe powinienem dobrac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik desczu nie zawsze występuje. Są dostępne szyby bez opcij czujnika. Możesz założyć szybę z miejscem na czujnik ale będziesz musiał zmienić obudowę lusterka. Polecam dołożenie czujnika, wymianę włącznika świateł plus kodowanie i mamy automatyczne światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.