Skocz do zawartości

E9x Wymiana przedniej czołowej szyby


Michał 330xd

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam wątek ,gdyż czeka mnie wymiana przedniej szyby. Mam AC w PZU z opcja Auto Szyba , zadzwoniłem przed świętami do agenta i powiedział tak. Że szyba jest ubezpieczona na 3000zł dała mi numer warsztau z którym maja podpisaną umowę na wymiane szyb ( mam tam zadzwonic i oni juz wszystko załatwiaja ,wymieniaja u mnie na posesji :D ) c.d.n

 

PS Ciekaw jestem z kim maja podpisana umowę ? ,ja wolałbym by wymienili mi to w ASO ( becaluje frycowe co roku to rządam jakości )

 

zapewne zostaniesz skierowany do firmy JAAN i tam zamontują Ci szybę firmy Nordglass lub jeśli się "uprzesz" to zamontują Ci np Pilkingtona ale wtedy z tzw. puli 3000 zł zostanie Ci odjęta większa kwota niestety aby dostać lepszą szybę trzeba się trochę z nimi pomęczyć ale wiem że się da

 

To że zamontują Nordglassa to pewne na 99%.

O montażu w ASO z "Auto szyby" to na pewno zapomnij (to możliwe tylko z AC).

Pilkingtona mogą założyć tylko wtedy, gdy danej szyby z Nordglassu nie ma na magazynie lub nie produkuje jej Nordglass.

Ja próbowałem z PZU oraz z firmą montującą dogadać się i dopłacić różnicę w cenie do Pilkingtona, ale nic nie dało się zrobić (myślę że trzeba mieć trochę znajomości aby to załatwić).

Na pocieszenie napiszę że byłem pełen obaw co do szyby Nordglass, ale na razie nie ma do czego się doczepić i nie zauważam różnicy jakościowej pomiędzy oryginalnym Pilkingtonem, a Nordglass (jedynie zielony pas przeciwsłoneczny bardziej rzuca się w oczy i jeśli komuś to przeszkadza, to proponuję zamówić szybę bez tego pasa).

Dowiedziałem się również (choć nie wiem czy to prawda na 100%) że Nordglass czasami produkuje szyby dla Pilkingtona (fabryki obu firm są w Polsce) gdy jedna lub druga firma nie nadąża.

Prawdopodobnie w tym roku fabryka Pilkingtona była zamknięta z powodu powodzi.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Uniqa powiedzieli mi, że jeśli chcę szybę wymienić w ASO, to najpierw muszę zapłacić z własnej kieszeni, a potem na podstawie faktury zwracają pieniądze.

 

Z opcji "Auto Szyba" w Uniqa? czy z AC?

Do jakiej kwoty masz ubezpieczenie szyby i ile płacisz za tą opcję rocznie?

(Ja mam w PZU do 1000zł za 33zł rocznie).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To że zamontują Nordglassa to pewne na 99%.

O montażu w ASO z "Auto szyby" to na pewno zapomnij (to możliwe tylko z AC).

Pilkingtona mogą założyć tylko wtedy, gdy danej szyby z Nordglassu nie ma na magazynie lub nie produkuje jej Nordglass.

Ja próbowałem z PZU oraz z firmą montującą dogadać się i dopłacić różnicę w cenie do Pilkingtona, ale nic nie dało się zrobić (myślę że trzeba mieć trochę znajomości aby to załatwić).

Na pocieszenie napiszę że byłem pełen obaw co do szyby Nordglass, ale na razie nie ma do czego się doczepić i nie zauważam różnicy jakościowej pomiędzy oryginalnym Pilkingtonem, a Nordglass (jedynie zielony pas przeciwsłoneczny bardziej rzuca się w oczy i jeśli komuś to przeszkadza, to proponuję zamówić szybę bez tego pasa).

Dowiedziałem się również (choć nie wiem czy to prawda na 100%) że Nordglass czasami produkuje szyby dla Pilkingtona (fabryki obu firm są w Polsce) gdy jedna lub druga firma nie nadąża.

Prawdopodobnie w tym roku fabryka Pilkingtona była zamknięta z powodu powodzi.

 

niekoniecznie jeśli Jaan nie będzie miał na stanie szyby z własnej produkcji wspiera się wtedy Pilkingtonem lub Sekuritem

z tego co wiem to Nordglass nie produkował szyb dla Pilkingtona ale dla firmy Sekurit (też bardzo dobrego producenta)

wiem, że jest ciężko załatwić żeby wymienili szybę na innego producenta niż Nordglass ale... przecież można zapytać :)

kolejna sprawa trzeba doczytać warunki umowy może jest tam jakiś szczególik do którego da się przyczepić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek ,gdyż czeka mnie wymiana przedniej szyby. Mam AC w PZU z opcja Auto Szyba , zadzwoniłem przed świętami do agenta i powiedział tak. Że szyba jest ubezpieczona na 3000zł dała mi numer warsztau z którym maja podpisaną umowę na wymiane szyb ( mam tam zadzwonic i oni juz wszystko załatwiaja ,wymieniaja u mnie na posesji :D ) c.d.n

 

PS Ciekaw jestem z kim maja podpisana umowę ? ,ja wolałbym by wymienili mi to w ASO ( becaluje frycowe co roku to rządam jakości )

 

 

O usłudze w ASO zapomnij :). Nie wiem czy u Ciebie w ASO w ogóle wymieniają szyby w co szczerze wątpię. U mnie jest firma w Lublinie, która wymienia szyby dla 90% ASO tylko jeden serwis VW chyba z nimi nie współpracuje :) kiedyś kolesie z VW sami wymienaili szybę 8 godzin :D:D:D:D. Wymiane w firmie X - 150zł, wymiany szyby przez firmę X w ASO BMW - 300zł :D :lol: czyli firma X przyjeżdża do ASO BMW i wymienieją szybkę, a fakturkę za wymianę dostajesz z ASO x3 :)

 

 

W Uniqa powiedzieli mi, że jeśli chcę szybę wymienić w ASO, to najpierw muszę zapłacić z własnej kieszeni, a potem na podstawie faktury zwracają pieniądze.

 

 

Ale to chyba mówisz o szkodzie z AC a nie z opcji 'ubezpieczenie szyb'? Bo takie usuwanie szkody z 'ubezpieczenia szyb' odbywa się bezgotówkowo.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To że zamontują Nordglassa to pewne na 99%.

O montażu w ASO z "Auto szyby" to na pewno zapomnij (to możliwe tylko z AC).

Pilkingtona mogą założyć tylko wtedy, gdy danej szyby z Nordglassu nie ma na magazynie lub nie produkuje jej Nordglass.

Ja próbowałem z PZU oraz z firmą montującą dogadać się i dopłacić różnicę w cenie do Pilkingtona, ale nic nie dało się zrobić (myślę że trzeba mieć trochę znajomości aby to załatwić).

Na pocieszenie napiszę że byłem pełen obaw co do szyby Nordglass, ale na razie nie ma do czego się doczepić i nie zauważam różnicy jakościowej pomiędzy oryginalnym Pilkingtonem, a Nordglass (jedynie zielony pas przeciwsłoneczny bardziej rzuca się w oczy i jeśli komuś to przeszkadza, to proponuję zamówić szybę bez tego pasa).

Dowiedziałem się również (choć nie wiem czy to prawda na 100%) że Nordglass czasami produkuje szyby dla Pilkingtona (fabryki obu firm są w Polsce) gdy jedna lub druga firma nie nadąża.

Prawdopodobnie w tym roku fabryka Pilkingtona była zamknięta z powodu powodzi.

 

niekoniecznie jeśli Jaan nie będzie miał na stanie szyby z własnej produkcji wspiera się wtedy Pilkingtonem lub Sekuritem

z tego co wiem to Nordglass nie produkował szyb dla Pilkingtona ale dla firmy Sekurit (też bardzo dobrego producenta)

wiem, że jest ciężko załatwić żeby wymienili szybę na innego producenta niż Nordglass ale... przecież można zapytać :)

kolejna sprawa trzeba doczytać warunki umowy może jest tam jakiś szczególik do którego da się przyczepić ;)

 

 

Zasada jest jedna - tak jak pisałem na przykładzie WARTA AUTO SZYBY. Pojechałem, gość sprawdził szybę po VIN. Z Norglassa zamiennika nie było więc zamówili przez ASO ORI PILKINGTONA (po VIN). I tyle.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z opcji "Auto Szyba" w Uniqa? czy z AC?

Do jakiej kwoty masz ubezpieczenie szyby i ile płacisz za tą opcję rocznie?

(Ja mam w PZU do 1000zł za 33zł rocznie).

 

Oczywiście "Auto Szyba" i płacę 60 zł na rok - suma gwarantowana 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z opcji "Auto Szyba" w Uniqa? czy z AC?

Do jakiej kwoty masz ubezpieczenie szyby i ile płacisz za tą opcję rocznie?

(Ja mam w PZU do 1000zł za 33zł rocznie).

 

Oczywiście "Auto Szyba" i płacę 60 zł na rok - suma gwarantowana 2000 zł

 

 

Ooo tak o? Dziwne, przecież szkoda jest rozliczana bezgotówkowo :/ a chcieli od Ciebie $$$ :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie jeśli Jaan nie będzie miał na stanie szyby z własnej produkcji wspiera się wtedy Pilkingtonem lub Sekuritem

z tego co wiem to Nordglass nie produkował szyb dla Pilkingtona ale dla firmy Sekurit (też bardzo dobrego producenta)

wiem, że jest ciężko załatwić żeby wymienili szybę na innego producenta niż Nordglass ale... przecież można zapytać :)

kolejna sprawa trzeba doczytać warunki umowy może jest tam jakiś szczególik do którego da się przyczepić ;)

 

Jeśli Jann nie będzie miał szyby na stanie, to klient poczeka z tydzień jak ją dowiezie kurier z Nordglassu (ja czekałem 4 dni).

Gdyby zabrakło szyb w magazynie Nordglassu dla danego modelu auta (lub jej wcale nie produkowali) wtedy można dostać szybę innego producenta i niestety nie koniecznie Pilkingtona.

Przerabiałem niedawno temat z wymiana szyby (opcja "Auto szyba" i nawet kilka telefonów oraz notatek do PZU niczego nie załatwiło w związku z chęcią montażu innej szyby niż Nodglassu. Opcja dopłaty również nie wchodzi w grę.

Czyli najprościej:

- posiadać a aucie szybę której nie produkuje Nordglass,

- trafić na moment kiedy nie będzie danej szyby w magazynie Nordglassu.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprościej:

- posiadać a aucie szybę której nie produkuje Nordglass,

- trafić na moment kiedy nie będzie danej szyby w magazynie Nordglassu.

 

zgadza się ale jest jeszcze jedno rozwiązanie znać kogoś w firmie JAAN (najlepiej kierownika filii)

ja akurat znam więc znajomemu załatwiłem :lol: ale faktycznie bez "znajomości" może być to trudne do załatwienia

 

zapomniałem jeszcze napisać że chris99 Ty wymieniałeś szybę w firmie Autoland a to jest odbiorca firmy JAAN (czyt podwykonawca który miał mało do gadania oni jemu zlecają) gdybyś robił to w jednej z większych filii JAANa to myślę że da się obejść pewne procedury ale to tylko zależy od konkretnej już osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem bardzo podobną sprawę - w zeszłym roku po raz pierwszy ubiezpieczyłem się w opcji auto-szyba (do 3000zł) i chyba sensownie bo kilka tygodni później mały kamyczek przerwał beztroski żywot mojej przedniej szyby :(

Standardowo zgłosiłem na infolini szkodę, umówiłem się do Autoglass Jaan na wymianę, szybę mieli w magazynie więc o 8:00 kilka dni później już stałem ... przed zamkniętym serwisem. Okazało się że na infolini nie mają aktualnych godzin otwarcia - trudno godzinka w plecy, ale potem już z górki. Auto do hali, zdjęcia pęknięcia na szybie, opisy i przygotowanie pod wymianę. A tutaj drugi ZONK - szyba w u mnie w aucie ma ciemny szary pasek przeciwsłoneczny u góry -a ta z Autoglass ma ciemno zielony co przy moim kolorze auta średnio by mi pasowało. Zatrzymalismy wymianę - kilka telefonów do centrali z ich strony czy mają inne kolory i odpowiedź że niestety to jest jedyny taki kolor i nie mają w tej wersji innej opcji. Zatem telefon do PZU że niestety szyba u ich partnera nie ma dokładnie takich samych parametrów jak ta którą wymieniam - bo kolor jest w końcu jednym z parametrów, czyż nie? i pytanie ode mnie jaka jest ich propozycja? Bez problemów zgodzili się na refundację kosztów wymiany na oryginał (zrobiłem w ASO) - faktem jest że musiałem z własnych zapłacić i po wysłaniu wszystkich kwitów, tydzień potem dostałem zwrot co do 1zł (pokryli nawet koszt samochódu zastępczego jaki dostałem na czas wymiany).

Bez komentarza zostawię tutaj tylko fakt że w ASO całkowity koszt wymiany przedniej szyby w e90 wycenili na 2700 zł :shock: :shock:

sporo jak dla mnie - biorąc pod uwage że musiałem sobie potem sam wycieraczki ustawiać - tak! oczywiście że panowie nie poświęcili czasu na prawidłowe ich ułozenie, to nic że obudowa lusterka po założeniu nie domykała się i uszczelka w jednym miejscu odstaje od szyby... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja jestem już po wymianie.

Całość czyli montaż, uszczelka i szyba kosztowało 840zł :D

Oczywiście czujnika zaparowania szyby nie było. Gość w ASO stwierdził, że jest. :nienie:

Chłopaki dobrze się spisali. Niczego nie pobrudzili, a listwy ozdobne po bokach są bardziej dopasowane niż przed wymianą. Wycieraczki ustawili tak jak przed wymianą. I co najfajniejsze, w środku nie śmierdzi klejem. :D

Uważam firmę Marco - Polo w Krakowie za godną polecenia. Miła obsługa i szybka realizacja zamówienia. :cool2:

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Mam pytanie, muszę wymienić przednią szybę w mojej buni i znalazłem na allegro fajny egzemplarz lecz z BMW E90 a ja posiadam BMW E91, będzie pasowała czy jednak nie ??????? :?:

 

Proszę o pomoc w tym temacie

 

 

Pozdrawiam

 

 

reeno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
bedzie

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tamtym roku kamyk polecial jak jechalem, jeszcze na niemieckich blachach. Najpierw zarejestrowalem samochod i poszedlem ubezpieczyc szyby (teraz jakies 80 zl w pzu). Wymieniaja bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez załatwił kamień.. jak pocisk. Najwyzszy model szyby ORI zamówiony i zamontowany w ASO z AC.. za 3750zł zabrano mi 10% zniżek.. opłacało mi się, zwłaszcza, że zapłaciłem 4400 za AC pół roku wczesniej :D Teraz mam wykupione dodatkowe AC szyb za 80zł.. ale do kw. 3K..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.