Skocz do zawartości

N46 kopcenie po wymianie uszczelniaczy LPG


Kamiloskii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam problem z moja e91, która mocno kopci na biegu jałowym.

Najbardziej zauważalne jest to gdy stoję na światłach a za mną stoi samochod z włączonymi światłami, wtedy w lusterku widzę jak wydobywają się kłęby dymu.

Pare miesięcy temu miałem wymieniane uszczelniacze zaworowe bo przy ruszaniu zostawiałem zasłonę dymna z tylu. Teraz tego nie ma.

Dymi tylko na biegu jałowym a szczególnie po wrzuceniu wstecznego.

Samochód posiada instalacje LPG - byłem u paru mechaników, którzy twierdzą ze to przez instalacje gazowa ( czasem z rury wydechowej aż kapie woda ). Robiłem test - jeździłem na benzynie cały dzień i była lekka poprawa.

Oleju ani płynu nie bierze.

Rano po odpaleniu zero dymu. Zaczyna dymić po około minucie.

Macie jakieś pomysły co to może być ? Czy to poprostu przez te temperatury i LPG ?

Wrzucam dwa filmiki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój n46 też kopci dosyć mocno, również po wymianie uszczelniaczy dwa lata temu. Oleju nie bierze, czasami jest dużo większą para aż delikatnie siwa, pytałem specjalistów to mówili, że dymi trochę mocniej przez wymieniony wydech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakiś efekt uboczny spalania musi występować

Nic dodac nic ujac...

W procesie spalania propan-butan z kazdego kilograma gazu otrzymasz 1litr wody czyli w kazdym litrze gazu masz jej 0.5 litra ona sie skrapla w tlumiku a nastepnie podgrzana spalinami paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.