Skocz do zawartości

Ciągłe świecenie światła STOP w lampach


kube_k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem świeżym posiadaczem BMW 1 i zauważyłem, że po naciśnięciu hamulca świeci jedynie trzecie światło STOP. Te w lampach świecą się ciągle. Moje przypuszczenia to, że poprzedni właściciel miał zamontowane światła ledowe od polifta lub jakieś inne. Na czas sprzedaży zamontowane zostały światła z poprzedniej wersji. Myślę, że ktoś przekodował działanie tego modułu.

 

Doradzicie co mógłbym zrobić w tej sytuacji. Zdaję sobie sprawę, że jazda z takim oświetleniem może stwarzać zagrożenie. Dodatkowo dodam, że zauważalne na pierwszy rzut oka jest, iż dolne światło świeci znacznie mocniej niż górne w lampie. Załączam zdjęcie, więc sami możecie ocenić co tutaj nie gra. Z tego co widzę to wiele rzeczy w samochodzie zostało już przeprogramowanych.

 

IMG_0218_copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem takie auto, ale ostatnią rzeczą o której myślałem to sprawdzanie świateł stop. Oprócz tego samochód jest świetny i jestem zachwycony BMW :D Nawet gdybym podczas kupowania go wiedział o tym, to i tak bym się zdecydował.

 

A więc światła począwszy od góry lampy to żarówki OSRAM 7506L LF 12VP21W jedynie żarówka światła kierunkowego to OSRAM 12VP21W. Więc w tym przypadku raczej wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak sobie szukam rozwiązania tego problemu i porady na innych forach to:

1. Spalony bezpiecznik od świateł hamulców. Wtedy niby świecą cały czas. W E90 to jest numer 9. Podaj ostatnich 7 znaków VIN to ci sprawdze który to može być bezpiecznik. Lub sptawdz sobie sam na schemacie. Strona

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

 

2. Czujnik na pedale hamulca. Niby jest to czujnik halla. Jak pedał nie powraca do odpowiedniej pozycji to pali się stop cały czas, tylko że wtedy nie zapalało by się dodatkowo trzecie światło jak byś wciskał pedał.

 

3. Warto sprawdzić błędy na DSC, ponieważ jak są jakieś związane z ciśnieniem to niby tež się palą stopy. Oczywiście nie jestem pewien na ile to prawda, bo nie miałem takivh problemów jeszcze.

 

Jak coś jeszcze wyczytam to tu dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież to żarówki jednowłóknowe dodam ze stop działa gdybys wyłączone światła. Czy ktoś moze spotkał sie z taka opcja przy kodowaniu BMW?

Pytalem gdzie sa jakie zarowki bo juz nie mam 1er i nie moge luknac.

A więc światła począwszy od góry lampy to żarówki OSRAM 7506L LF 12VP21W

To tez jest jednowluknowa wiec gdzie masz dwuwlukowe?

Na dole masz przeciwmgielne to spruboj je wylaczyc...

W lewej lampie przeczysc styk masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kotin44 żadna żarówka w tych lampach nie ma dwóch włókien. Tak ma być. Może ci zalało lampy, często ciekną.

Dzieki.

Czyli pozycyjne sa na dole z osobnej zarowki...

To nie zalane lampy bo kolega pisal ze przy wylaczonych swiatlach stop jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej.

Przepraszam, ale odgrzeję kotleta. Mam ten sam problem. Gdy światła mam wyłączone to stop normalnie działa, natomiast jak włączę światła to niestety, ale te dolne świecą mocno jakby cały czas hamulec był wciśnięty. Jak wcisnę hamulec to zapala się tylko 3cie światło stop. Czy rozwiązał ktoś ten problem?? Proszę o pomoc.

Dodam tylko, że to w w87 z 2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciezko powiedziec czy problem zostal rozwiazany ale zniknal ostatni post w tym temacie a mianowicie padla rada aby kolega wylaczyl swiatla przeciw mgielne a ze kolega juz wiecej sie nie odezwal to pewnie to bylo przyczyna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ok, u mnie problem rozwiązany. Bawiłem się kiedyś carly i o ile w mojej e92 mogę zmienić natężenie świecenia w ringach to w e87 ustawiłem na high i niestety ringi świciły bez zmian, natomiast światła z tyłu świeciły mocno. Zmieniłem ustawienie natężenia na low i wszytko wróciło do normy. Sam sobie namieszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.