Skocz do zawartości

Problem z paleniem na mrozie 120d


Grzesiek123323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie może banalne ale nie jestem zbyt” obeznany” . Wczoraj temperatura spadła do +1 C i samochód nie chciał odpalić . Odpaliłem go na kablach od kolegi . Na komputerze pokazało już wcześniej blad świec żarowych ( akumulatora nie sprawdzałem zapewne nigdy nie był wymieniany) . Stad moje pytanie jakie jest prawdopodobieństwo padniętego akumulatora a jakie ze to wina świec ? Jeśli odpalił od samochodu kolegi to czy 100% będzie to wina akumulatora i od niego powinienem zacząć ? Mój samochód to BMW seria 1 rocznik 2005 ( 120d)

 

Dzięki z góry za pomoc

Edytowane przez Grzesiek123323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prawdopodobieństwo po takim opisie to 50/50 :8) na ilu cylindrach masz błąd świecy? Do ilu spada napięcie na akumulatorze podczas rozruchu (test 7.0 lub miernik)? Podczas próby odpalenia czuć było, że nie ma siły kręcić? Czy kręcił jak zwykle i nie odpalał? Może być tak, że obie sprawy kumulują się.

Dopisz 120d do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas odpalenia czuć było brak siły ( zachowywał się bardziej ospale) . Co do swiec ogólnie raz pokazało mi cztery ale wywala mi w 99 % przypadków tylko druga świece zarowa.niestety nie mam jak dziś sprawdzić napięcia ☹️

 

Dodam tylko ze przy temperaturze plus 3 stopnie i wyżej pali bez „ zająknięcia”( o ile to coś pomoże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak kolega napisał. Sprawny diesel dopiero przy -10 nie radzi sobie z odpaleniem bez świec żarowych. Przy takiej temperaturze powinirn odpalić bez zająknięcia, czyli wymień akumulayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.