Skocz do zawartości

Rodzaje nawigacji CIC CCC


macznik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przedewszystkim jest HD. Jakość obrazu jest o niebo inna, poza tym ma inną rozdzielczość. Pewnie dało by się to ogarnąć kosztem gorszej jakości ale to była by już taka rzeźba w gów... Jak już się za coś zabrał to niech to zrobi tak jak powinno to być. Przecież te monitory nie kosztują kilka tysięcy...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w E9X były trzy rodzaje Navi.

 

CCC - była to nawigacja bez ośmiufunkcyjnych przycisków pod płytą, bez dysku twardego, montowana do połowy 2007 roku. Występowała wersja business i professional.

 

CCC - w połowie '07 roku przeprowadzono lifting wyżej opisanej nawigacji, jej sterowanie i komunikacja została przerobiona na sygnał CAN przez co nawigacja zyskała na szybkości, oraz dołożono jej osiem funkcyjnych przycisków. Również występowała w wersji business i professional.

 

CIC - od około '09 roku została wprowadzona całkowicie zmodyfikowana nawigacja. W wersji Professional posiada ona dysk twardy, mapy 3D i nowy kontroler iDrive z kolejnymi ośmioma funkcyjnymi przyciskami. Wersja business nie różni się niczym od wersji business CCC oprócz iDrive.

 

iDrive między CIC i CCC jest kompatybilny. Nawigacja CIC odtwarza DVD. Wszystkie wersje professional mają większe monitory od wersji business. W wersji CIC idą dwie różne wersje monitorów do nawigacji professional - jedne z szybką przed monitorem, drugie bez.

 

W E60 również początkowo szły CCC, pod koniec produkcji weszła CIC.

 

Monitor pasuja zawsze do E6X i E9X

iDrive pasuje zawsze do E6X i E9X, a w przypadku CICa pasuje jeszcze z serii FXX.

Jednostka już musi być dobrana pod model ponieważ ma inne "czoło" które nie jest częścią wymienną.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w E9X były trzy rodzaje Navi.

 

CCC - była to nawigacja bez ośmiufunkcyjnych przycisków pod płytą, bez dysku twardego, montowana do połowy 2007 roku. Występowała wersja business i professional.

 

CCC - w połowie '07 roku przeprowadzono lifting wyżej opisanej nawigacji, jej sterowanie i komunikacja została przerobiona na sygnał CAN przez co nawigacja zyskała na szybkości, oraz dołożono jej osiem funkcyjnych przycisków. Również występowała w wersji business i professional.

 

CIC - od około '09 roku została wprowadzona całkowicie zmodyfikowana nawigacja. W wersji Professional posiada ona dysk twardy, mapy 3D i nowy kontroler iDrive z kolejnymi ośmioma funkcyjnymi przyciskami. Wersja business nie różni się niczym od wersji business CCC oprócz iDrive.

 

Co do Business - mam u siebie nawigację Business w modelu po lifcie, czyli nowy iDrive, mapy na DVD, wyświetla mapy jako grafikę 2D, ale ktoś na forum o nawigacji pisze, że ma nawigację Business (też model poliftowy) z portem USB w schowku do aktualizacji map (nie wiem czy też ma dysk twardy). Czyli wychodzi, że Business CIC jest inny niż CCC (bo zakładam, że u mnie jest jeszcze CCC).

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map jeśli masz auto z '09 z nowym iDrivem to masz nawigację CIC Business.

 

A kolega ma to USB w podłokietniku czy schowku?

 

casanova69 - tak, dopiero CIC ma nowy interfejs graficzny. Nawigacja na ostatnim zdjęciu to CCC po '07. Czytnik DVD owszem jest ale do odczytywania map ( dopiero po rozbudowaniu poprzez tunery itp. można oglądać TV itp. ), a w CICu czytnik DVD odtwarza filmy zawsze w każdej konfiguracji, nie zależnie od tego czy ktoś wzioł tuner TV.

 

Jeśli masz problem z odróżnianiem CCC po '07 or CICa, to pamiętaj że CIC ma tylko jeden czytnik, a CCC dwa.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w E9X były trzy rodzaje Navi.

 

CCC - była to nawigacja bez ośmiufunkcyjnych przycisków pod płytą, bez dysku twardego, montowana do połowy 2007 roku. Występowała wersja business i professional.

 

CCC - w połowie '07 roku przeprowadzono lifting wyżej opisanej nawigacji, jej sterowanie i komunikacja została przerobiona na sygnał CAN przez co nawigacja zyskała na szybkości, oraz dołożono jej osiem funkcyjnych przycisków. Również występowała w wersji business i professional.

 

CIC - od około '09 roku została wprowadzona całkowicie zmodyfikowana nawigacja. W wersji Professional posiada ona dysk twardy, mapy 3D i nowy kontroler iDrive z kolejnymi ośmioma funkcyjnymi przyciskami. Wersja business nie różni się niczym od wersji business CCC oprócz iDrive.

 

Co do Business - mam u siebie nawigację Business w modelu po lifcie, czyli nowy iDrive, mapy na DVD, wyświetla mapy jako grafikę 2D, ale ktoś na forum o nawigacji pisze, że ma nawigację Business (też model poliftowy) z portem USB w schowku do aktualizacji map (nie wiem czy też ma dysk twardy). Czyli wychodzi, że Business CIC jest inny niż CCC (bo zakładam, że u mnie jest jeszcze CCC).

weźcie mnie, mnie weźcie! Ja mam navi business z wejściem USB w schowku na rękawiczki - a drugie w podłokietniku :) tą modyfikację wprowadzili chyba od września '09. Ciekawe jak duży jest ten twardy dysk i szkoda, że nie można na niego zgrywać muzyki. W każdym razie dzięki tej miłej modyfikacji z jednej strony nie muszę się bawić w płyty DVD, z drugiej zaś nie mam możliwości przetestowania nowych wersji map :/

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map jeśli masz auto z '09 z nowym iDrivem to masz nawigację CIC Business.

 

A kolega ma to USB w podłokietniku czy schowku?

 

Nie mam USB ani w schowku, ani w podłokietniku (i bardzo nad tym faktem ubolewam :)....tzn. w schowku to nie szukałem, ale gdzie on mógłby tam być? jest 23:50, ale zaraz chyba pójdę sprawdzić jeszcze raz :)

 

Czy Business CIC wygląda tak jak tu:

Bo u mnie wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=YfoyYU5RUwI.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie mnie, mnie weźcie! Ja mam navi business z wejściem USB w schowku na rękawiczki - a drugie w podłokietniku :) tą modyfikację wprowadzili chyba od września '09. Ciekawe jak duży jest ten twardy dysk i szkoda, że nie można na niego zgrywać muzyki. W każdym razie dzięki tej miłej modyfikacji z jednej strony nie muszę się bawić w płyty DVD, z drugiej zaś nie mam możliwości przetestowania nowych wersji map :/

A jak wygląda wizualnie Twoja navi? Obejrzyj filmiki, do których linki podesłałem w jednym w wcześniejszych postów...

 

btw. dziś pytałem w ASO o navi Business z portem USB do aktualizacji map w schowku. Zrobili oczywiście wielkie oczy :)...

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 1 na poprzednim filmiku ma navi CIC Professional.

 

Monitor CCC jest w obu wersjach taki sam i pasuje wymiennie.

Nie jestem pewny ale wydaje mi się że od III kwartału '07 roku idzie odświeżona navi CCC.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 1 na poprzednim filmiku ma navi CIC Professional.

To w Serii 1 w navi Professional nie ma dużego ekranu (takiego jak w "3")?

 

no ja graficznie i wielkościowi (plus minus) mam taką nawigacja jak w tej jedynce. Mapy są ładniejsze pod względem grafiki aniżeli w poprzednim business (mam porównanie z navi u ojca w piątce '08) i jest możliwość ustawienia widoku z perspektywy - ale brak 3d.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 1 na poprzednim filmiku ma navi CIC Professional.

To w Serii 1 w navi Professional nie ma dużego ekranu (takiego jak w "3")?

 

no ja graficznie i wielkościowi (plus minus) mam taką nawigacja jak w tej jedynce. Mapy są ładniejsze pod względem grafiki aniżeli w poprzednim business (mam porównanie z navi u ojca w piątce '08) i jest możliwość ustawienia widoku z perspektywy - ale brak 3d.

 

No to dochodzimy do sedna :)

 

W takim razie co jest u mnie (auto z 03.2009)? CIC czy CCC? jeśli CIC to czy można zrobić upgrade softu do takiego jak u Ciebie?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=91&t=170762 w tym wątku jest tabelka z rodzajami nawigacji.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=170762 w tym wątku jest tabelka z rodzajami nawigacji.

 

No tak, widziałem ten wątek, ale nie jakoś nie skojarzyłem... Przy czym nawigacje Business do 09.2009 są określane jedną nazwą jako M-ASK, ale przecież nie wszystkie są takie same - przed liftem były inne (tylko strzałki)...

Ktoś wie, czym różnią się CIC Mid od CHAMP2?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, czy ktoś z kolegów sie orientuje czy można wstawić nawigacje business po lifcie do auta przedliftingowego ? Zastanawiam sie nad zamontowaniem nawigacji w mojej e60 i z tego co wiem nawi po lifcie jest sporo lepsza. Ze względu cenowych CIC nie wchodzi w grę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedz, czy będzie to wymagało jakiś większych zmian w panelu środkowym czy po prostu wyciągam stare radIo cd i nawi po lifcie dokładnie wpelni przestrzeń. Mam trochę fioła na punkcie estetyki i jak by coś odstawalo strasznie by mnie drażnilo :) a panel nawi po lifcie wyglada odrobine inaczej - jakby większy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany napewno listwa wokół iDrive, jak również on sam. A kratka wokół navi to nie wiem, bo już nie pamiętam jaki tam jest układ.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dolacze do pytania troche po swojemu, a mianowicie mam e91 z 2006r i navi biznes i czy jest opcja cic wpakowac do mojego auta? jak tak to czy bedzie pokazywalo te wszystkie pierdoly o blaedach, kontrolkach i wszystko co mi pokazuje moja? trzeba cos przerabiac w kablach czy P&P ? nie mowie o kablach laczacych caly zestaw tylko navi-auto . a po ewentualnym sukcesie w upchaniu tego wszystkiego trzeba programowac przez obd? bo opcja o niebo lepszej navi z dvd ,usb i twardym jest bardzo kuszaca tylko teraz czy to idzie polepic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
Witam, obszukałem cały internet ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, a mianowicie czy jest możliwość wymiana samego wyświetlacza z navi Profesional do Business. Posiadam widok map w Business a chciałbym mieć większy wyświetlacz :8) Jeśli tak czy wystarczy przełożyć wyświetlacze czy kable też będą inne.
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.