Skocz do zawartości

BMW 318i dziwny metaliczny dzwiek przy dodawaniu gazu


damianrg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem Bmw 318i Niestety okazalo sie że cos jest nie tak. Samochod normalnie odpala i jezdzi. Gdy zwiekszam obroty cos tlucze lecz ciezko zlokalizowac w ktorym miejscu. Gdy odpalam slysze to przez chwile a na wolnych obrotach nic nie stuka tylko jak dodam gazu. Auto jest z 2006 roku wrzesien. Przebieg 90 tys kilometrow. Czy mial ktos podobny problem? Czy jestem w stanie sam to jakos zdiagnozowac? Edytowane przez damianrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem Bmw 318i Niestety okazalo sie że cos jest mie tak. Samochod normalnie odpala i jezdzi. Gdy zwiekszam obroty cos tlucze lecz ciezko zlokalizowac w ktorym miejscu. Gdy odpalam slysze to przez chwile a na wolnych obrotach nic nie stuka tylko jak dodam gazu. Auto jest z 2006 roku wrzesien. Przebieg 90 tys kilometrow. Czy mial ktos podobny problem? Czy jestem w stanie sam to jakos zdiagnozowac?

 

niestety.. się naciąłeś, wóz 12 letni z przebiegiem 90 tys. ? :duh:

dodaj film jak to brzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była panewka to by dzwiek był słyszalny cały czas różnica by była tylko głośniej lub ciszej w zależności od obrotów silnika.Chyba ze olej był wymieniany jak zaleca fabryka co 25-30 tyś :duh: to wtedy może byś panewka, choć przy takim przebiegu o ile jest realny to też mało prawdopodobne. Jeśli byłby to wał to by kolega czuł wibracje całej budy podczas "szybszej" jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd możesz osłuchać tak:

Test 1. Zdejmij plastikową osłonę silnika i wtedy słuchaj. Podczas jazdy powinno być bardzo wyraźnie słyszalne, na postoju przy gazowaniu do 3k obrotów też.

Test 2. Przejedź się blisko betonowego płotu/budynku z opuszczoną szybą, na 2/3 biegu, niskie obroty, delikatnie przyspieszając. Jeśli usłyszysz dźwięk, który sprawi wrażenie, że dochodzi spod środka samochodu to będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na filmiku widać, że przy dodawaniu gazu nic nie słychać. Te stuki są jak obroty opadają.

I jeszcze odkręć korek oleju i sprawdź czy ten dźwięk będzie wyraźnie słyszalny wtedy. Jeśli tak to ja obstawiam pompę vacuum.

 

 

https://youtu.be/NcoJ2hDxkvY co sadzisz o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vacuum w niektórych modelach e90/e91 jest akcja techniczna. Zanim się zabierzesz za wymianę tyrknij do ASO z nr VIN. Ciul wie, może się załapiesz na nową. Sam jestem w trakcie akcji technicznej - w czwartek mają działać.
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź osadzenie elektrozaworów vanosa. Coś mi się wydaje, że ktoś wymieniał uszczelniacze i albo używał silikonu zatykając kanalik olejowy albo użył za grubego oringu przez co czujnik nie leży w swoim miejscu. Nie chce mi się teraz szukać ale wydaje mi się że ktoś z forum opisywał taki przypadek i właśnie taka dokładnie była praca silnika.

Gdybys miał wytpliwosci o czym piszę to daje podgląd. Część nr 1

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VA51-EUR-04-2007-E90-BMW-318i&diagId=11_3296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź osadzenie elektrozaworów vanosa. Coś mi się wydaje, że ktoś wymieniał uszczelniacze i albo używał silikonu zatykając kanalik olejowy albo użył za grubego oringu przez co czujnik nie leży w swoim miejscu. Nie chce mi się teraz szukać ale wydaje mi się że ktoś z forum opisywał taki przypadek i właśnie taka dokładnie była praca silnika.

Gdybys miał wytpliwosci o czym piszę to daje podgląd. Część nr 1

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VA51-EUR-04-2007-E90-BMW-318i&diagId=11_3296

 

Wykrecilem vanos ma jakies przetarcia. Co o tym sadzicie? https://ibb.co/i6Mzxb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.