Skocz do zawartości

opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)


grzybekm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Prawda taka, ze każdy chwali to co ma, ale najwyraźniej niektórym żal tyłek ściska, ze niektórzy mogą mieć coś innego.

 

Kto ci zazdrości raty leasingowej? Takie sentencje to se głoś prywatnie.

Przecież ty nawet nie masz samochodu, jedynie ten w opisie i ten wyimaginowany, którego nigdy nie będziesz miał:

.

 

Dzięki tej racie leasingowej plus rabat flotowy samochód wychodzi około 50% taniej od cennika. Kupując za gotówkę niestety takich możliwości nie ma. Za to jeździ się samochodem nowym, z pełna gwarancja i wsparciem od dilera. Tylko szaleniec by z tego nie skorzystał mając takie mozliwosci. I na pewno wolałbym jeździć nawet nowa fabia w leasingu niż jakims naprawianym przez ziutka rozbitkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy spotkaliście się z sytuacją, że auto dostało jakby „czkawki”.

Mam auto (G31 520d xDrive), które przejechało dopiero około 3000 km, a już drugi raz bez powodu mam wrażenie iż skrzynia nie bardzo wie jaki wrzucić bieg - tak jakby w manualu próbować ruszyć z drugiego lub trzeciego biegu. Auto zaczyna się trząść i nie jest wstanie przyspieszyć.

Pierwsza sytuacja miała miejsce na górskich serpentynach w alpach, wtedy wydawało mi się, że przyczyną było dodanie zbyt mało gazu,podczas wjeżdżania pod strome wzniesienia, jednak drugim razem podobna sytuacja miała miejsce na niemieckiej autostradzie przy prędkości powyżej 130km/h. Auto zaczęło się krztusić i trząść. Po odpuszczeniu gazu i zwolnieniu do około 100 km i zajechaniu na parking, ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy.


Nie wiem czy mam reklamować auto, czy komputer coś wykarze, tzn. jakieś błędy. Poza tym zanim wrócę do siebie mam jeszcze około 2000 km do przejechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w alpach pojawła się przy prędkości 20-30 km/h podczas wjazdu po serpentynach, a konkretnie przy zawracaniu praktycznie o 180 stopni pod górę. Drugi raz miała miejsce na prostej autostradzie w Niemczech przy prędkości około 120-130 km/h.

Wiem, że gwarancja jest ważna na całą Europę, ale nie „uśmiecha” mi się poświęcać wakacji i czekać na ewentualną naprawę auta w obcym kraju.

Chodziło mi o to czy można ewentualne podjechać do jakiegoś serwisu i odrazu sprawdzić na komputerze czy są jakieś błędy. Do tej pory w żadnym innym aucie, a zawsze miałem tylko BMW nic takiego się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w alpach pojawła się przy prędkości 20-30 km/h podczas wjazdu po serpentynach, a konkretnie przy zawracaniu praktycznie o 180 stopni pod górę. Drugi raz miała miejsce na prostej autostradzie w Niemczech przy prędkości około 120-130 km/h.

Wiem, że gwarancja jest ważna na całą Europę, ale nie „uśmiecha” mi się poświęcać wakacji i czekać na ewentualną naprawę auta w obcym kraju.

Chodziło mi o to czy można ewentualne podjechać do jakiegoś serwisu i odrazu sprawdzić na komputerze czy są jakieś błędy. Do tej pory w żadnym innym aucie, a zawsze miałem tylko BMW nic takiego się nie działo.

 

Z dwojga złego, to lepiej, że się poczeka na naprawę, niż ma się rozkraczyć na drodze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dziwną przypadłość której nie potrafią usunąć w serwisie a która pojawiła się po aktualizacji softu (zacięta roleta)

Aktualnie klapa bagażnika (G31) zamyka się że tak to nazwę brutalnie, z dużą siłą na raz. Wcześniej było to zamykanie prawie do końca i dociągniecięcie przez siłowniki (teraz pojawia się sporadycznie i zupełnie przypadkowo) Jakieś sugestie dla mechaników/elektryka bo zaczyna mnie to irytować a serwis odpowiada że inne auto na placu też tak ma (używane) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie działa mi udostępnianie czasu przyjazdu/trasy w sms poprzez Connected Drive (wcześniej działało, wydaje mi się, że był jakiś upgrade CDrive). Tzn. z poziomu menu samochodu wszystko gra, jest potwierdzenie, że wysłane przez Twilio, ale smsy nie dochodzą do odbiorców. Zgłosiłem na hot-line, ale "temat musi zostać przeanalizowany". Czy działa Wam ta funkcja teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwqzcie ze klima foteli nie dmucha ttlko odciaga. W starych modelach dmuchala, ale niestety powodowalo to ZUM w tym zapalenia pecherza i odmiedbiczkowe zapalebia nerek i od teraz tylko odciaga powierze od Ciebie. Inna sprawa ze sa piekielnie glosne i mniej wydajne niz w mercedesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na wentylacji miesiąc temu 7 godzin i potem byłem przeziębiony - więc jak piszecie, że wentylacja w fotelach G30nie działa, to bzdura


To, że nie dmucha a odciąga to super, bo inaczej po godzinie przeziębienie gwarantowane jak nic - włączając na trójkę w upale czuć już po minucie chłodek, więc ja wyłączałem na 1kę lub nawet wyłączałem i zero dyskomfortu


PS


Mi brakuje wentylacji na kierownicy w lecie, fajny bajer byłby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tam nie wiem jak wy wogole mozecie wytrzymac w dluzszych podrozach na skorzanych siedzeniach obojetnie czy posiadaja wentylacje czy nie. Szkoda, ze bmw nie ma jakis wypasionych tkanin do wyboru bo bylo by to na pewno wygodniejsze rozwiazanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak wy wogole mozecie wytrzymac w dluzszych podrozach na skorzanych siedzeniach obojetnie czy posiadaja wentylacje czy nie. Szkoda, ze bmw nie ma jakis wypasionych tkanin do wyboru bo bylo by to na pewno wygodniejsze rozwiazanie.

 

Chyba ta alcantara z tkaniną w M-pakiecie jest całkiem fajnym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma możliwości wybrania tapicerki po całości z alcantary, bo to co jest to tylko boczki są a siedzisko i oparcie tkanina. Zresztą jak chcę się fotele komforty to niestety występują wyłącznie ze skórą :( A jednak uważam że sporty na długie trasy tak średnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak wy wogole mozecie wytrzymac w dluzszych podrozach na skorzanych siedzeniach obojetnie czy posiadaja wentylacje czy nie. Szkoda, ze bmw nie ma jakis wypasionych tkanin do wyboru bo bylo by to na pewno wygodniejsze rozwiazanie.

 

Chyba ta alcantara z tkaniną w M-pakiecie jest całkiem fajnym rozwiązaniem?

 

Mam właśnie takie i niestety mają jedną wadę: bardzo łatwo się brudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.