Skocz do zawartości

opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)


grzybekm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda, że nie ma szyb dzwiękoszczelnych - nie wiem, ale jak dla mnie jest głośno - przesiadając się ze Skody liczyłem na duży przeskok i cisze przy 160 km/h - a słysze bardzo lusterka.

Jeśli jeździsz po polskich drogach to jesteś piratem, jedź max 140km będzie Ci komfortowo.Skodą nigdy nie jeździłem, ale porównanie do BMW uważam za nie trafione -choć to też Niemiec, a może volksdeutsch :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za duży przeskok oczekiwałem.

 

@cher - marki średnie zrobiły duży postęp. Ale aby go zauważyć trzeba być obiektywnym - wiele osób patrzy w markę jak w ikonę - a ja nie boję się powiedzieć, że np. to wstyd i żenada, aby BMW nie miało obsługi głosowej po polsku - co w swoim RSie (Skodzie, a jak) miałem już 4 lata temu ! Brak szybkiego wybierania numerów z tym połączony to dramat - spróbuj powiedzieć po angielsku "Call Małgosia" czy "Call POLSKIE NAZWISKO" :)

 

@Azgaroth - nieee, za dużo to już - ja nie jeżdżę dużo tras, aby na miasto i jazdy podmiejskie kupować taki krążownik szos :)

 

@German - trzymam się w miarę limitów, czy to autostrada, czy normalne drogi. Szkoda ryzykować wypadkiem, a co mi z oszczędności czasu liczonych w sekundach? :)

Fakt, 140 jest OK. Ale uważam, że jakby BMW dało w opcji to, co ma Audi, czyli przednia i boczne szyby o lepszych właściwościach akustycznych, to byłoby super - kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie ma takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilo98

 

Gdyby SUperb miał HUD i system kamer, to jeździłbym Sportline'm - komfort jazdy w ustawieniach DDC Comfort oraz poziom wyciszenia przy prędkościach 140 - 160 jest na poziomie G30; jak ktoś uważa coś innego to znaczy, że nie jeździł tym autem :)

 

Decyzje podejmuję racjonalnie - nie patrząc się na znaczek marki.

 

Na chwilę obecną BMW i Audi mają najwięcej ciekawych rozwiązaniach - ale marki średnie, zwłąszcza wyżej pozycjonowane modele, są coraz bliżej - Kodiaq już ma kamery ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że jakby BMW dało w opcji to, co ma Audi, czyli przednia i boczne szyby o lepszych właściwościach akustycznych, to byłoby super - kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie ma takiej opcji

Nie wiem jak konfigurowałeś swoją G30,ale wiem na pewno że G01 X3 seryjnie ma przednią szybę dźwiękoszczelną a w opcji są boczne :cool2: Sprawdzę dla pewności jak to się ma do G30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki błąd?

G30 jest świetnie wiciszone i jest to nie tylko moja opinia ale również pasażerów.Jeśli kolega wybrał Bmw bo miało więcej gadżetów niż Skoda to powinien wybrać jednak kurę!!!!BMW to przede wszystkim idealny rozkład masy,szybka reakcja silnika ,precyzyzyjny układ jezdny.Jakość wykończenia również troszkę inna niż kurze.Naprawdę kolego przepłaciłeś bo nawet nie potrafisz tych cech docenić.Fotele komfortowe nie mają sobie równych,podparcie ud z przodu i z tyłu nie porównywalne do skody.Naprawdę straciłeś 50 tys!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sarkazmu - nie jestem fanatykiem marki, decyzję podejmuję z rozsądku. W przeciwieństwie do Ciebie rozmawiam spokojnie i na argumenty - jak masz problem z kurą to jest to Twój problem, nie mój. Bo to znaczy, że wypowiadasz się o czymś, o czym nie masz pojęcia - jak to zresztą wielu "fanatyków BMW" robi. Dla mnie to oznaka małego ego - i tyle w temacie.

 

Fotele może i są komfortowe i najlepsze - ale - nie jestem wysoki - są za wąskie. Jak się siedzi jak panienka to spoko.

 

O masażu były już wątki - takie muskanie, poziom 3 powinien być mocniejszy, nie zbliżony do ... 1.

 

O wyciszeniu nie będę pisałem po raz drugi.

 

Komfort jazdy - ok, w stosunku do F10 to przepaść - w końcu jakiś progres.

 

PS

 

Skoda ma obługę głosową od 4 lat.

Audi ma nawigację opartą na Google - ta w BMW jest bardzo średnia

 

Jak widzisz, znaczek BMW nie daje od razu przewagi; sugeruję nie wypowiadać się na tematy, w których nie zna się "obu stron medalu" :)

 

Tyle ode mnie do Ciebie - nie chcę psuć wątku - tylko pokazać, że przy ocenie, zwłaszcza porównawczej, należy mieć dystans i nie reagować z zacietrzewieniem na kogoś, kto ma inne zdanie :)

 

Na koniec - zauważ, że kupiłem BMW, nie SUperba - bo to chyba Ci kolego umknęło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość obecnych samochodów jest bardzo dobrze wyciszona. Dźwięki i szumy które się pojawiają są bardziej z opon, relingów, lusterek niż samego wyciszenia. Pewnie jedne silnik są cichsze inne mniej ale to wygłuszają maty których nie widać, wiec ciężko też dyskutować im maja centymetrów grubości w tej czy innej marce.

 

Każdy kupujący zwraca uwagę na coś innego. Jeden jest audiofilem i musi mieć Bang@Olufsen a innemu nie przeszkadza standardowe audio. Ale ten audiofil weźmie felgi 17 bo chce komfort a ten drugi 19 bo lubi jak auto wygląda itd. Tak samo jak z kolorem auta, skóry itd. Proszę zwrócić na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Superba i co? Porównywałem ją do F10 bo wtedy nie było G30, ale nie było też nowego Superba. Samo to, że muszę patrzeć na deskę, która jest we wszystkich Vagach taka samo oraz na te wszystkie przyciski przełączniki które pojawiają się w większości Volkswagenów, Skód itp krew mnie zalewa, materiał wykończeniowy? Żenada! Odkurzanie skody? Przeje.... Wyglad? Bez porównania Do F10, czy nawet tej nowej do G30, odczucia siedząc we wnętrzu? Bez porównania, fotele? Niebo a Ziemia.

Hud, Skóra na desce, Ledy, elektryczna kierownica, - Zapomnij. A no i oczywiście "Wajha" do zmiany biegów. I właśnie tym się różni skoda, pomijam fakt precyzji prowadzenia pojazdu, bo chyba różnicę widzisz...

 

No ale przecież jest sterowanie głosowe!

 

 

Ps, skoda się wystarczająco popisała asystentem zmiany Pasa ruchu w nowym Superbie, którego nie widać przy włączonym kierunkowskazie, bo dioda od kierunków wchodzi na część lusterka widzianą przez kierowcę

 

Swoją drogą, nie zapłaciłbym za skodę 170-190tys.zł bo tyle trzeba dać za dobrze wyposażoną wersję z najmocniejszym dieslem. Jedyny argument jaki przemawia za tym autem, to przestrzeń z tyłu.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnych elementów wyposażenia nie ma w Skodzie, więc i jej nie kupiłem.

 

Trzeba też powiedzieć jasno, że możliwości zakupu BMW od brokerów, dla niektórych konfiguracji w okolicach prawie 40% skutecznie zachęcają do takiego, a nie innego wyboru :) - i to w porównaniu z lepszą jakością sprawia, że dokonuje się takich a nie innych wyborów

 

PS

 

Ja się tylko zastanawiam, kiedy będzie Remote 3D View oraz owa nieszczęsna obsługa głosowa. Plus kiedy poprawią nawigację - mam na myśli funkcję Traffic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem Superba i co? ......Odkurzanie skody? Przeje.... Wyglad?

 

Pzdr

 

Witam

 

Co nie tak z odkurzaniem Skody ?

 

Wykładzina jest taka fajna, że ziarenka piasku wchodzą w nią i nie da się ich usunąć ;) To taka jednorazówa - jak ubrudzisz to na złom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp komfortowy słabo działa w deszczu! już trzy razy nie byłem z stanie zamknąć samochodu palcem na deszczu! musiałem wycierać palca i klamkę dopiero zadziałało! Czy macie podobny problem?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam taką sprawę. Nie zauważyłem od razu, ale tak po kilku km wyczułem, że kierownica od strony deski jest szorstka w 2 miejscach, ale tak konkretnie, jak kręci się to czuje miękką skórę i nagle jakby to był zupełnie inny materiał.

 

Można coś takiego reklamować, czy nikt nie popatrzy się jak na kosmitę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy jak chciałem cofać to zatrzymało mi samochód do zera, uważając, że mam jakąś przeszkodę z boku. Musiałem pojechać do przodu i poradzić sobie inaczej, bo cały czas blokował. Samochód dosyć czysty był :D można jakość wyłączyć to jak już się pojawi, żeby zrobić to co chce? :D

 

3 razy cofając nie pokazywał kamery, pusto, wyłączenie iDrive, samochodu nie pomagało, musiałem zamknąć z kluczyka i dopiero wtedy powracał obraz, ktoś tak miał? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.