Skocz do zawartości

opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)


grzybekm

Rekomendowane odpowiedzi

W menu nie ma oczywiście. Myślałem o podłączeniu się pod OBD ale w instrukcji jest ostrzeżenie (i pewnie odnotuje się w pamięci) a poza tym wątpię, żeby stara INPA coś ciekawego pokazała, jeśli w ogóle cokolwiek pokaże.

 

Ale co się odnotuje w pamięci i jakie ostrzeżenie ? przed czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Posiadam 520 D Czy ktoś spotkał się z tematem głośnej pracy na wstecznym biegu, czasami ten dźwięk pojawia się powolnym dojeżdżaniu przed zatrzymaniem się . Dodam że nie pojawia się zawsze i zdecydowanie przy ciepłym silniku - dźwięk buczenia jakby jakiś element wchodził w rezonans . auto ma przejechane ok 9K więc prawie igła mam od nowości . Wybieram się do serwisu może jakieś sugestie co by mi pół auta nie rozebrali:-) ?

Witam Kolego, jeszcze nie pisałem o tym na forum, ale też zauważyłem tą przypadłość u siebie (525d) za około 5kkm mam serwis mam to zgłosić. Dokładnie tak jak piszesz na wstecznym jak dojeżdża się powoli. U mnie czasami występuje to nawet na postoju. Na 90% jestem przekonany, że to wydech od strony pasażera. Nawet jak na uruchomionym silniku patrzę z tylu to prawy wydech bardziej drży, jest luźniejszy. Masz MPakiet?

Jak będziesz pierwszy w serwisie z tym przypadkiem daj znać co wymyślono

Pozdrawiam

 

Nie mam MPakietu , czytałem o tym na różnych forach podejrzenia były różne ... obudowa filtru , w starszych modelach nawet podejrzewano koło pasowe ale z tym wydechem możesz mieć rację , gdyż ewidentnie pojawia się to na rozgrzanym motorze , będę w serwisie w najbliższy poniedziałek mam nadzieję że to wyczają o co chodzi bo dźwięk wqu... w tak uważam naprawdę dobrze wyciszonym aucie - zdecydowanie poprawa w stosunku do poprzednich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zauważyłem, że nie działa lokalizacja samochodu , owszem pokazuje lokalizację ale nie tą aktualną tylko np. z dnia poprzedniego, pomimo odświeżania nie pokazuje miejsca postoju samochodu, a ta opcja trochę kosztowała więc chciałbym z niej korzystać, może coś źle ustawiłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość sprawdzenia w idrive(sam patrzyłem) ale na chwilę obecną nie pamiętam gdzie, jak będę w aucie mogę sprawdzić i napisać

Mój pojazd>ustawienia idrive>aktualizacja oprogramowania>pokaż aktualną wersję

Ale tę aktualizację (media, telefon) to ja sam mogę robić i robiłem to miesiąc czy dwa temu (TT-001.028.002 MT-001.028.002), myślałem że mówimy o sofcie silnika/napędu. A co do podłączania się pod OBD to jest wyraźne ostrzeżenie w instrukcji, że podłączenie nieautoryzowanych urządzeń poza ASO grozi uszkodzeniem. Nie wiem, ale można się spodziewać że byłoby to zapisane w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zauważyłem, że nie działa lokalizacja samochodu , owszem pokazuje lokalizację ale nie tą aktualną tylko np. z dnia poprzedniego, pomimo odświeżania nie pokazuje miejsca postoju samochodu, a ta opcja trochę kosztowała więc chciałbym z niej korzystać, może coś źle ustawiłem?

Jeżeli chodzi przez aplikacje w tel, zauważyłem, że musi być cały czas włączony BT. Mogę się mylić, nie mam włączonej lokalizacji w aucie. Ale wszystkie dane(stan paliwa) tez nie zawsze się aktualizowały. Od czasu gdy w tel mam włączony BT cały czas, po wejściu w Aplikację bmw dane się aktualizują. Nie wiem czy to pomoże ale.. Takie moje spostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież musi być w aucie uaktywniona opcja: pozycjonowanie po GPS / lokalizacja auta (nie wiem jak dokładnie to się nazywa w G30). Mam podpięte pod komórkę auto, w którym w idrive nie uaktywniłem opcji pozycjonowania i po wyborze lokalizacji na smartfonie to pokazuje owszem, ale moją lokalizację, a więc mojego smartfona i jest wręcz komunikat, że trzeba uaktywnić opcję w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, obstawiam wydech/osłony termiczne wydechu, prawa strona. Takie wrażenie mam po obserwacji słuchowej rezonans dochodzi z tylnej części auta. Jak będziesz miał jakieś info w poniedziałek to proszę o podzielenie się doświadczeniem, rozmowy z ASO

 

Dzisiaj u siebie zauważyłem to samo. Rezonans pojawia się na postoju na wolnych obrotach.

Wystarczy delikatnie dodać gazu i się uspokaja. Ze środka tego w ogóle nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu, żeby nie zaśmiecać nowym tematem, a temat w sumie związany z niezawodnością.

Zwracam się do Was posiadacze G30/31 o pomoc w upewnieniu się czy z silnikiem u mnie wszystko w porządku. Chodzi o N47S1 (218km), może też być N47D. U Was będzie to B47. Otóż mam wyciek z pod pokrywy zaworów i szukam przyczyny.

Prośba polega na tym, żeby poświecić 30 sekund i przy uruchomionym silniku z małym przebiegiem (nowym) otworzyć korek wlewu oleju i określić z jakim ciśnieniem wydostaje się z niego powietrze, dodam że u mnie korka po odkręceniu nie unosi, ale korek lekko podskakuje, a po jego zdjęciu dmucha z siłą, jakby ktoś dmuchał ustami (nic lepszego nie przychodzi mi na myśl). Chciałbym wykluczyć/potwierdzić zwiększone przedmuchy na silniku. To wszystko, za pomoc dziękuję z góry.

Nasz wątek: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=332345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, obstawiam wydech/osłony termiczne wydechu, prawa strona. Takie wrażenie mam po obserwacji słuchowej rezonans dochodzi z tylnej części auta. Jak będziesz miał jakieś info w poniedziałek to proszę o podzielenie się doświadczeniem, rozmowy z ASO

 

Dzisiaj u siebie zauważyłem to samo. Rezonans pojawia się na postoju na wolnych obrotach.

Wystarczy delikatnie dodać gazu i się uspokaja. Ze środka tego w ogóle nie słychać.

 

Witaj

U mnie właśnie słychać to bardzo wyraźnie jak siedze w aucie i włączam wsteczny bieg , bądź powoli dojezdzam do postoju , najgorsze jet to ze nie wystepuje to zawsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizację wysyła karta SIM z samochodu. Ja widzię lokalizację mimo, że nie mam telefonu w samochodzie. Tylko czasami nie odświeża się.

 

No właśnie, nie odświeża się za każdym razem :) czyli funkcja działa od czasu do czasu, może to zależy od zasięgu? Tej karty sim z samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizację wysyła karta SIM z samochodu. Ja widzię lokalizację mimo, że nie mam telefonu w samochodzie. Tylko czasami nie odświeża się.

 

No właśnie, nie odświeża się za każdym razem :) czyli funkcja działa od czasu do czasu, może to zależy od zasięgu? Tej karty sim z samochodu?

 

Być może, ale u mnie nawet zdarza się, że nie odświeży się w centrum miasta gdzie zasięg napewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy w deszczu powyżej 70km/h wycieraczki zbierają wode i zgarniają ją na lewy słupek. Tam jest rynienka która powinna odprowadzać wode w dół ale nie daje rady i połowa deszczówki leci mi na szybe. Jeszcze widać ewidentnie jak ta woda jest wprowadzana w wir poprzez pęd powietrza utworzonego pomiedzy słupkiem i lusterkiem. Myślałem ze rynienka się zapchała i blokuje spływanie wody ale jest drożna. Wygląda to tak :

http://i66.tinypic.com/23w2rg8.jpg


W e91 miałem podobnie ale wody 3x mniej. Szyba pasażera jest sucha. Tez tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpalam 5kę z rana. Patrze a tam 5 powiadomień i żółty samochodzik na desce. Myśle sobie k.... co znowu!? A tam wymiana oleju, płynu ham., sprawdzenie emisji spalin, przegląd i dolać płyn do spryskiwaczy. Przy ok 10kkm wymieniałem olej na własne życzenie. Potem przy ok 20kkm planowa wymiana. Teraz mam 25kkm i taki komunikat. Po przejechaniu 15km i zamkniecia auta, komunikaty już się nie pojawiły a w wymogach serwisowania mam wymianę oleju za 22kkm planową. Ehhh oby z kompem było ok bo kto wie co zacznie pokazywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy pokaże "Za 5k km wymiana samochodu" :shock:


Co do odprowadzania wody z szyby - to mam wrażenie, jakbyście nie jeździli innymi samochodami. Dla mnie to zjawisko jest normalne - oczywiście różnie to wygląda w różnych autach, ale cudów nie ma. Tak jak tomsiu sugeruje, dobrym rozwiązaniem jest położyć coś na boczne szyby - coś ala niewidzialna wycieraczka - ja położyłem z Sonaxa Netshield polimer - jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze czujniki dupia sie jak auto stoi dluzej na zimnie. Mi wywalilo ze mala ilosc plynu chlodzacego w sobote po dwovh dnach stania na minusie i dworzu (fakt jest ponizej min, ale tttm wedlug serwisanta a ze musialem w niedziele jechac do zamoscia to ryxyk fizyk.(i tak wszystko pozamykane) W niedziele z rana komunikatu nie bylo. Auto dojechalo do zamoscia bez podwyzszebia temperatury i zero komunikatow... luj wie... a mam 7.9k kmow dopiero. U matuli w x6 wtwalalo tez take bledy jak postał dluzej z kamerka w trybie parkingowym i akumulator slabl ( update sterownikow usubal wszystkie bledy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.