Skocz do zawartości

F10 520d Szarpanie/przerywanie silnika


drdrplease

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od około tygodnia borykam się z poniższym problemem:

 

1. Pierwsze objawy zauważyłem podczas jazdy autostrada przy szybkości ok 160 chwilami silnik zaczął delikatnie przerywać.

2. Parę dni później po dojeździe do świateł na puszczonym gazie ok 300m po skręcie w prawo silnik podczas przyspieszania zaczął przerywać. Przypomina to jakby kończyło się paliwo lub przejeżdżało przez przejazd kolejowy.

3. Dzieje się tak zarówno podczas przyspieszania jak i jeździe ze sttałą szybkością.

4. Objawy występują tylko na rozgrzanym silniku, auto odpala normalnie.

5. Szarpanie ustaje po odjęciu gazu.

6. Objawy nie występują zawsze.

7. Auto pali normalnie, nie zauważyłem spadku mocy. Nie pojawiają się komunikaty z komputera.

8. Po podpięciu ista/inpa pokazuje błąd egr. Nie sprawdzano wtrysków.

 

Auto z 2011 roku, automat 209tys przebiegu, serwisowany zgodnie z interwałem w ASO

 

Oczywiście auto wymaga szerszej diagnostyki lecz może ktoś miał podobne doświadczenia lub sugestie co może być przyczyną tej sytuacji.

Czy to wygląda wyłącznie na egr czy może iść z diagnostyka w inną stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy. To były pierwsze objawy kończącego się egra. Tyle, że ja o tym nie wiedziałem. Jeździłem aż pewnego dnia pokazał się "błąd napędu, ograniczona moc". Udało mi się doturlać do domu a na następny dzień samochód już nie odpalił.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.