Skocz do zawartości

Czujnik temperatury


Scigany

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak mam zimny silnik do przy odpalaniu na benzynie i przygazowywaniu gwaltownym silnik sie dlawi, ustepuje to po nagrzaniu silnika, wtedy pracuje plynnie i wkreca sie od dolu. Najprawdopodobniej padl czujnik temp ktory podaje dane do kompa, no iwlasnie jest problem, bo obok siebie wystepuja dwa czujniki, niebieski i chyba zolty, jest troche slaby dostep, bo pod kolektorem jest umiejscowiony i nie moge sie dostac do niego zeby numery spisac, czy ktos sie orientuje ktory to moze byc z czujnikow 11 czy 13 ?? podaje link do opisu http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AJ51&mospid=47273&btnr=11_1342&hg=11&fg=15

 

czy ktos juz wymienial taki czujnik? czy trzeba zrzucac caly kolektor ssacy aby sie do niego dostac ?

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wymienialem, ale w 320. Arton ma racje. mamy troche wieksze silniki od twojego, ale stawiam na analogie. niebieski powinien być dwupinowy i podawac odczyt na sterownik (kosztuje 20zł), brazowy jednopinowy podaje odczyt na wskaznik na desce. poszukaj w moich postach, a jak bedziesz wymienial to uwazaj bo jak wykrecisz to trysnie plyn. w twoim przypadku ja bym raczej stawial na zawory, albo wtryskiwacz rozruchowy albo jakisz czujnik od niego jesli cos takiego masz. jesli to bylby czujnik o ktory pytasz to raczej silnik wariowalby takze po nagrzaniu, a glownie falowalby obrotami od przygasania do bardzo wysokich.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.