Skocz do zawartości

ConnectedDrive + bluetootch strumieniowanie muzyki


Przemek1979r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na stronie BMW http://www.bmw-connecteddrive.pl, gdy chcę zarejestrować auto otrzymuję następującą informację:

"Pojazd nie może zostać dodany do twojego konta - Dla tego Numeru Identyfikacyjnego Pojazdu nie znaleziono żadnych danych"

 

Nie rozumiem dlaczego ponieważ mam w menu auta zakładkę ConnectedDrive.

Czy możecie mi to wyjaśnić?

 

ps,

Chciałbym strumieniować muzykę przez bluetootch a mogę jedynie rozmawiać - czy wiecie dlaczego - bo nie jest to wina ustawień telefonu ponieważ pojawia się mi tylko jedna opcja - telefon (w bluetootch telefonu).

 

Auto z 2013r sierpień.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Część,

 

widzę że nie tylko ja mam taki problem, też nie mogę zarejestrować auta i też niestety nie mam możliwości strumieniowania muzyki. Wydaje mi się że tu ktoś z kompem musi w aucie to odblokować w jakiś sposób. Może za chwilę ktoś tu coś pomocnego napisze;)

 

Generalnie rozmawiałem z Panem z serwisu w Gdańsku i powiedział mi że nie ma możliwości by nie było opcji strumieniowania muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem na infolinię Conected drive i dowiedzialem sie że nie zarejestruję auta ale dlaczego to już odpowiedzi nie dostalem, chyba malo kompetentna osoba się mi trafila. Za strumieniowanie muzyki odpowiada inny moduł niż mam i niestety prawdopodobnie się nie da tego robić. Tyle ja się dowiedziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym strumieniować muzykę przez bluetootch a mogę jedynie rozmawiać - czy wiecie dlaczego - bo nie jest to wina ustawień telefonu ponieważ pojawia się mi tylko jedna opcja - telefon (w bluetootch telefonu).

 

Masz rozszerzoną funkcjonalność BT w pakiecie? Jeśli nie, to nie będziesz w stanie strumieniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym strumieniować muzykę przez bluetootch a mogę jedynie rozmawiać - czy wiecie dlaczego - bo nie jest to wina ustawień telefonu ponieważ pojawia się mi tylko jedna opcja - telefon (w bluetootch telefonu).

 

Masz rozszerzoną funkcjonalność BT w pakiecie? Jeśli nie, to nie będziesz w stanie strumieniować.

Hej, możesz kolego przybliżyć o jaki kod pakietu dokładnie chodzi?

BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Problem może leżeć po stronie oprogramowania w telefonie. U mnie strumieniowanie Spotify śmigało bez problemu do momentu wydania Androida 8.0.0. Od tej pory mogę tylko rozmawiać na głośnomówiącym ale gdy chcę posłuchać muzyki to tak jakby auto nie widziało w ogóle mojego telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
u mnie telefon śmiga jak sie patrzy ale navi np google maps czy yanosik jak tylko wejde do auta już nie gada, ani w telefonie ani w aucie. Jak podłacze przez USB to samo, na telefonie mam komunikat że połączono przez USB ale jak włącze muzykę w Iphone to rozłącza i nie gada dalej. Auto F31 z 2015r. Co czynić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żeby mieć spotifay te wszystkie inne aplikacje trzeba kupić te usługe ConnectedDrive która kosztuje 1700 zł nie ma tańszego sposobu?



PS: zawsze zastanawia mnie też ta aukcja co to jest i czy ktoś korzystał?


http://allegro.pl/bmw-nbt-evo-id5-id6-retrofit-i7281727919.html

Edytowane przez tomasztolala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, czy masz Combox w bagazniku (jest pod mata na podlodze bagaznika).

Takie aluminiowe pudelko z radiatorem na gorze, wielkosciduzej tabliczki czekolady.


Jesli jest cos takiego to mozna sporbowac dokodowac streaming muzyki przez BT.

Edytowane przez deen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak. mam iphone sparowany przez bluetooth i telefon działa super, dzwoni, odbiera. a google maps jak tylko wejdę do samochodu to ani przez głośniki ani przez telefon nie gada. To samo Yanosik. Czyli bluetooth hula ale nie dla google maps czy yanosika. Przez USB dokładnie jest to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi smartfona potrzebna jest opcja 6NS. Wtedy można streamowac wszystko, nawet filmy i odczytywać SMS (przynajmniej z iPhone działa). Najlepiej sobie doposażyć. Albo zrobić 6NR BMW apps w bimmertech ta opcja kosztuje 399$. I robisz sam rozmawiając przez skype z bimmertechem.

Potrzeba do niej NSC ale znalazłem instrukcje jak obejść. Tylko nie wiem czy działa w CIC, w NBT tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super w BMW to nawet jakoś nazywają robią z tego takie dila schow jak by to była niepowtarzalan super opcja.Gdzie kia hyundai i dziadostwa występuje jako normalna sprawa.Ludzie sami dają się ruchać.Mimo że kupiłem 3 miesiące temu BMW to chyba moje ostatnie za dużo pieniędzy za coś czego nie dostaje tylko mam możliwość dostać . Edytowane przez tomasztolala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ComBoxa (w bagazniku) - jest monotwany w autach bez navi NBT, tj. przed rokiem +/- 2014.

Od 2014 przy Navi NBT lub HU_ENTRYNAV Combox jest wbudowany w HU.

Tak wiec w autach z 2012-2013 roku to faktycznie tak sobie to wyglada, ale potem jest juz lepiej.


Jak ktos szuka kodowania na Dolnym Slasku, tomoge kogos polecic, ale to na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi smartfona potrzebna jest opcja 6NS. Wtedy można streamowac wszystko, nawet filmy i odczytywać SMS (przynajmniej z iPhone działa). Najlepiej sobie doposażyć. Albo zrobić 6NR BMW apps w bimmertech ta opcja kosztuje 399$. I robisz sam rozmawiając przez skype z bimmertechem.

Potrzeba do niej NSC ale znalazłem instrukcje jak obejść. Tylko nie wiem czy działa w CIC, w NBT tak

 

Psia [BAD], myślałem że łatwiej mozna to jakoś obejść. A i tak połowy nie zrozumiałem co napisałeś. Ale dzięki. Chyba podjade do jakiegoś ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było do mnie ale podzielę dodać w każdej skodzie nowej jak się ma nawigacje najlepsza która kosztuje tyle co kot napłakał jest opcja stremmingu video może za 5 lat bendzie to normalne w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.