Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Pawelgawel, czy w programie można podejrzeć ilość zakończonych sukcesem regeneracji?


Pytam bo czasem jeżdżąc na podglądzie DPF widzę, że procedura jest w trakcie ale po zakończonym wypalaniu nie zeruje się licznik km. Wyglada to tak jakby procedura została przerwana, ale żadnej informacji nie ma.


Wtedy wchodząc do aplikacji DPF raz na jakiś czas, sprawdzanie dystansu od ostatniego wypalania nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora.

Czy można do serii F w funkcjach serwisowych zainstalować - odpowietrzania układu po wymianie filtra paliwa ?

 

Sprawdzę czy da się zrobić.


@mroczeq - dodam liczbę regeneracji udanych i żądanych

@Puniszer - jeszcze nie usiadłem do 'różnicy ciśnień'


W aktualnej wersji beta jest możliwość zresetowania adaptacji silnika N43/N53. Jeśli potrzebujecie reset poszczególnych adaptacji tak jak w INPA to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co tam kasuje za adaptacje? No lepiej jakby była możliwość wyboru co się chce skasować, opcja wielokrotnego wyboru i opcja kasuj wszystkie ;-)

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszewski, aktualnie apka resetuje te wszystkie adaptacje:

Leerlaufabgleich, Klopfen, Lambdasonden, Tankentlüftung, Saugrohrmodell, Drosselklappe, Lambdaregelung, Abgasrückführungsventil, Laststeuerung, NOx-Sensor, Sekundärluft, Mengensteuerventil, Oktanzahl, gelernte Varianten, Vanos, Segmentzeit, Verbrennungsregelung, Zylindergleichstellung für EOL-Test und Fahrzyklus, Adaption Laufunruhe aus Zylindergleichstellung, Adaption Phaseshift Bank 1, Adaption Phaseshift Bank 2, Adaption Energieabgleich

Nie mam wiedzy w jakich przypadkach należy to wykonać.


@stanek90, ta funkcja zeruje adaptację czujnika ciśnienia wstecznego, tzn taki parametr: CSFPDIFF - Abgleichwerte fuer den Abgasdrucksensor

W tool32 można to uzyskać wykonując ableich_csf_prog z parametrem DRUCKSENSOR (tylko M47 i M57).

Zapewne należy to wykonać po wymianie czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wg mnie to dość niebezpieczna opcja, jeśli ktoś sobie skasuje te adaptacje bez żadnej wiedzy. Bezpiecznie będzie zrobić wybór poszczególnych opcji


no i oczywiście jakieś wyjaśnienie co i jak

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam taki mały problem z DPF mianowicie sadza 5g popiół 56g ciśnienie DPF na jałowym 0.88mbar przy bucie dochodzi max do 80mbar. Kamputer nie żąda procedury wypalania, brak błędów DPF a mimo to po chwili w zakładce "procedura wypalania z nieaktywnej przechodzi w aktywną" mimo nie spełnionych warunków temp silnika itp. O co chodzi coś mogło się zawiesić? Na jakiej podstawie procedura się aktywuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pawelgawel czy do serii F można zainstalować w funkcjach serwisowych - zapamiętanie ostatniego ustawienia "start-stop" lub dezaktywacją ?

Jeżeli byłaby taka możliwość to, zapamiętanie ostatniego ustawienia byłoby praktyczniejsze niż całkowite wyłączenia "start-stop".

Byłaby to dla wielu bardzo przydatna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pawelgawel czy do serii F można zainstalować w funkcjach serwisowych - zapamiętanie ostatniego ustawienia "start-stop" lub dezaktywacją ?

Jeżeli byłaby taka możliwość to, zapamiętanie ostatniego ustawienia byłoby praktyczniejsze niż całkowite wyłączenia "start-stop".

Byłaby to dla wielu bardzo przydatna funkcja.

z tego co pawelgawel pisał kodowanie z pomocą apki może kiedyś się pojawi..

takie ustawienie można szybko zakodować NCS-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ten Program do wypalania dpf...Tylko obd2 n.a. bluetooth cos szwankuje bo łączenie jest ok święci się na zielono a jak wciskam np dane live to wyskakuje error. Poradzić prosze jaki kupić obd2 czytnik...ja mam jakiś najtańszy...taki niebieski klasyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.