Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Meczy mnei juz jazda z disem i jego wolne działanie.JEst możliwość jeszcze udostępnienia kodu na testy programu?Czy mój zwykły kabel inpa/dis z przejściówką na micro usb bez problemu bedzie chodził??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś weszła aktualizacja( BETA) i niestety aplikacja padła.Nie łączy się ze sterownikiem silnika(N47) i wraca do wyboru wersji silnikowej i tak wkoło,zaznaczam że do momentu aktualizacji było OK.Bez podłaczenia adaptera lub z podłączeniem po wyborze z menu kody usterek lub funkcji serwisowych aplikacja zakańcza działanie w nieprawidłowy sposób i generuje zgłoszenie.co się stało???

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś poszło nie tak... Wstrzymajcie się z aktualizacją bety. Wieczorem wycofam lub poprawię tę wersję.

Kto już zainstalował aktualizacje to przełączcie się na wersję publiczną (ostatnia działająca beta jest publiczna): https://play.google.com/apps/testing/pl.pw.btool.expert > 'opuść program' > odinstalować/zainstalować aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępna poprawka: beta 2.60:

- logowanie do csv bez polskich znaków (bo krzaczki się wyświetlały w telefonie)

- poprawione przełączanie języka

- poprawiona komunikacja z autem (głównie silniki M47/57)

- N43/53 możliwość wyłączenia trwającej regeneracji NOx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do twórcy można by taką opcje wrzucić żeby można było zablokować automatyczny proces regeneracji z ręki? Dalej walczę z dpf i czasem potrzebuje to zablokować. Dziś zauważyłem podczas jazdy że w apce w life data czasem wskakuje mi wartość -1 w pozycji ciśnienie doładowania na chwile a potem znów jest odczyt to po stronie apki czy czasem tak jest? Zauważyłem też że w czasie regeneracji w czasie jazdy kilka razy przeskoczyło z reg aktywna na nie aktywna czy to jak wyżej pisałem z ciśnieniem doładowania czy to może mieć związek z kulejacym dpfem w moim przypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scaramanga

Kodowanie na razie nie, ponieważ jest ryzyko uszkodzenia sterowników auta, szczególnie używając kiepskich adapterów. Jeśli nawet kiedyś będzie to tylko po kablu.


@tymoteusz

Nie da się zablokować. Apka wymusza regenerację przez ustawienie pewnej ilości zużytego paliwa od ostatniej regeneracji. W druga stronę to nie zadziała, bo sterownik uruchomi regenerację z powodu wysokiego ciśnienia spalin.

'-1' to problem komunikacji z autem, tzn apka lub adapter. W najnowszej wersji beta jest poprawka która powinna na to pomóc. Jeśli przy jakiejś wartości pojawia się '-1' od czasu do czasu, to reg. aktywna też na chwilę może zmienić się na 'x'.

Sprawdź najnowszą betę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wczoraj zainstalowałem aplikację. Z samochodem F30 silnik B47 2017r poprzez Interfejs iCar PRO BT3.0 OBDII ELM327 Vgate - ID48 aplikacja komunikuje się bezproblemowo i działa stabilnie. Funkcję które sprawdziłam nie wyjeżdżając z garaży działają bardzo dobrze 0 problemów.Dla mojego rocznika ważne że jest polskojęzyczna a obsługa łatwa a zarazem zawiera wszystko co istotne :cool2:

Jasne, odczyt błędów z kolejnych modułów jest prosty. Zrobię niebawem.


Co do dalszych planów

- seria F

- chcę uprościć konfigurację i zrobić automatyczne wykrywanie typu silnika. Najlepiej gdyby nic nie trzeba było ręcznie ustawiać.

- obsługa wifi. Kiedy będzie, to zależy jaki będzie nakład pracy żeby to uruchomić.

- robię wskaźniki, ale to nie jest dla mnie priorytet, raczej gadżet.

- tryb nocny

- silniki benzynowe

- kasowanie serwisu olejowego, klocków

- zmiana interwału serwisu olejowego

- reset adaptacij przepływomierza

- rejestracja akumulatora

 

pawelgawel czy do mojego samochodu w funkcjach serwisowych dostępny jest tylko reset adaptacji przepływomierza i rejestracja akumulatora i czy jest w planie dołażenie ograniczenia działania EGR-a ?

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak rozszyfrować błędy z modułu DSC?

pojawiła się kontrolka trakcji, ABS i ciśnienia opon(nie mam czujników ciśnienia), ale potem sama zgasła

google nie pomaga

mam:

4809B0 oraz 480712

słabo szukasz :D

masz czujnik ABS-u do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pawelgawel czy do mojego samochodu w funkcjach serwisowych dostępny jest tylko reset adaptacji przepływomierza i rejestracja akumulatora i czy jest w planie dołażenie ograniczenia działania EGR-a ?

 

Gdzieś mi to umknęło. Dodam niebawem.


@reloop, Kody IMA - dopisuję do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.