Skocz do zawartości

[F10] Kluczyk bezprzewodowy i zapłon


gv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zakupiłem F10 520d 2012 rok z kluczykiem, który nie wymaga wkładania do stacyjki.

Autko ma automatyczną skrzynię biegów.

 

Moje pytanie jest następujące: jak wyłączyć zapłon?

Naciskam przycisk start/stop, silnik wyłącza się, radio gra. Otwieram drzwi - radio nadal gra.

 

Dopiero po naciśnięciu kółeczka na pilocie radio wyłącza się i jest ok. Napięcie na zapalniczce jest jeszcze przez jakiś czas, bo tam mam podłączoną kamerę na szybie.

Pytanie nasunęło się przy okazji włączenia świateł postojowych po jednej stronie samochodu (kierunkowskazem), ale nie mogłem tego zrobić od razu po zgaszeniu silnika, gdyż kierunki pracowały tak jakbym miał włączony zapłon, ale bez włączonego silnika :)

 

Jak podszedłem do auta, a nie był uruchamiany silnik, to można włączyć normalnie światła postojowe poprzez kierunkowskaz (np. lewą stronę). Po jeździe jest z tym "problem".

 

Z góry dzięki za odpowiedź i przepraszam, jeśli pytanie jest oczywiste, a ja nie znam odpowiedzi. W instrukcji nie mogłem też tego znaleźć.

 

Pozdrawiam, Grzesiek

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki bardzo, nie wpadłem na to :) Obawiałem się, że włączę zapłon, i światła bez silnika :)

 

Co ciekawe nadal zasilanie na zapalniczce jest. Da się to jakoś zmienić, aby wyłączało zasilanie po wyłączeniu zapłonu?:)

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.