Skocz do zawartości

Jakie zabezpieczenia dodatkowe do E 61?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jakie zabezpieczenia dodatkowe chroniące przed kradzieżą proponujecie zastosować do BMW 520 E61?

Gdzies kiedyś czytałem że dość skuteczny jest alarm z jakimś modułem śledzenia pojazdów przez GPS, płaci się tylko abonament miesięczny. Może ktoś dysponuje jakąś linką do strony warsztatu który coś takiego instaluje?

Czy rozwiązanie które zastosowało BMW czyli grak kluczyka jest skuteczne?

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Gdzies kiedyś czytałem że dość skuteczny jest alarm z jakimś modułem śledzenia pojazdów przez GPS, płaci się tylko abonament miesięczny.
Moi rodzice mają coś takiego zamontowane w Renault Megane i mieli okazję sprawdzić działanie tego systemu w praktyce. Dzień po kradzieży samochód się znalazł (co prawda już bez radia). Niestety potem przez 2 miesiące stał a to na parkingu policyjnym jako dowód w sprawie, a to w ASO żeby wymienić wszystkie zamki, kluczyki, immobiliser (wymóg ubezpieczyciela). No ale się znalazł.

 

 

Może ktoś dysponuje jakąś linką do strony warsztatu który coś takiego instaluje?
Może nie do warsztatu, ale poczytać o tym można:

http://www.lojack.pl/

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bastek,

no właśnie o taki system śledzenia pojazdów mi chodzi, więc dzięki za odpowiedź. Właśnie sobie przypomniałem, że czytałem o tym w gazetce reklamowej PLUS GSM którą kiedyś dostawałem.

Podobno, jeśli ma się coś takiego zainstalowane można unieruchomić samochód oczywiście, jeśli się zorientujesz, że został skradziony.

Pozdro Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Hej :D

 

 

Sprawdź jeszcze - bo jest firma AutoGard - ona jest w grupie Zasady i bardzo prężnie się rozwinęła.

Polski patent sprzedawany na świat .

Nie znam do końca ich oferty cenowej ale w monitoringu są doskonali .

Potrafią na podstawie zamontowanego urządzenia GPS stwierdzić czy auto nie przekracza dozwolonej prędkości .

GPS - jest wykrywalny nawet do 3 poziomu parkingu podziemnego

 

Ale oprócz tego - poszukaj dobrego immobilizera - załóż go w niestandartowy sposób- bo fabryczny jest rozpracowany od momentu pojawienia się nowego modelu na rynku .

 

Jak jesteś z Łodzi - jest taka lokalna firma DOG - oni produkowali b.dobre urządzenia gdzie wprowadzało się kod ręcznie a urządzenie odcinało 3 obwody

 

Pozdro

były Łodziak

:wink: Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: wtrące słówko ... GPS wcale nie jest taki super nawet na allegro moża czasem znaleść zagłuszacz sygnału gps, więc ??? - pozostają różne dziwne nietypowe niestandardowe odcięcia zapłonu, pompy itd itp...
dav 4 u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze nie wprowadzac ludzi w blad !.

gps dziala na takiej zasadzie, ze odbiera sygnal z 3 stale nadajacych satelitow (jest ich wiecej ale 3 sa zawsze widoczne z ziemi) po pomiarach opoznien tych sygnalow moze wyliczyc polozenie geograficzne (to tak w skrocie) potem np za pomoca liberty , posyla sms gdzie auto jest. sygnaly gps sa na tyle slabe ze DA SIE JE ZAGLUSZYC. to nie jest problem, i auto nie bedzie wiedzialo gdzie sie znajduje. to samo dotyczy komunikacji zwrotnej, jesli to jest gsm,tez da sie to zaklocic i nawet jak auto bedzie wiedzialo gdzie jest, nie powiadomi nikogo o tym fakcie. KAZDY !!! system da sie wylaczyc, nie ma doskonalych zabezpieczen. Osobiscie uwazam, ze lepszy jest niestandardowy, zamontowany indywidualnie wylacznik, niz najdrozsza elektronika. 1 klientem nowego zabezpieczenia jest zawsze zlodziej. miejcie swiadomosc wydajac pieniadze na zabezpieczenie. wiekszosc zabezpieczen, alarmow jest montowana szablonowo, w tych samych miejscach, wiec zlodziej ma ulatwione zadanie. wiekszosc alarmow ma kolorowe kable, latwo zidentyfikowac co do czego i alarm unieszkodliwic. Klient chce najtaniej, a montazysta nie moze zejsc ponizej jakiejs ceny, bo zeby zarobic za taka kwote musi zrobic np 6 alarmow dziennie. stad fuszerkii slabe zebezpieczenie. Przy zabezpieczeniach nie szukajcie oszczednosci. znadzcie kogos co to zrobi porzadnie a nie tanio. widzialem reklamy przy drodze - alarm z montazem za 250zl, za te pieniadze nie da sie kupic samej elektroniki porzadnej ktora jest wyprodukowana gdzie indziej niz chiny. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za odpowiednia kase sam ci skonstuuje, bedzie wielkosci paczki papierosow zasilane z 2 akumulatorow AA (paluszki) czas pracy zagluszacza bedzie wystarczajacy do "znikniecia" auta. Jesli czegos nie widziales to nie znaczy ze tego nie ma. wiem bo montuje zabezpieczenia i mam znajomych w "branzy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce tu rozpoczynac OT, ale naprawde da sie zagluszyc wszystko, niejednokrotnie robilem zaklucacze ktore zaklocaly i bardziej wyrafinowane, bardziej zabezpieczone i silniejsze transmisje niz gps.

 

Nie ma idealnego zabezpieczenia, a im mniej szablonowe, im bardziej indywidualne tym lepsze, pewniejsze i wieksza szansa ze auto jednak zostanie na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to GPS jest juz na tyle stary i oklepany ze zaklocic potrafi go prawie kazdy kto sie troche tym interesuje i nie jest to wcale takie strasznie trudne.

 

Jak masz E36 czy E34 to nikt sie w zagluszanie nie bedzie bawil... ale tez nie bardzo sie oplaca montowac nadajniki... jak masz E61 to montowac sie oplata, ale znowu zlodzieja oplaca sie zagluszyc.... i tak kolo sie zamyka.

 

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem, komunikacja GPS jest tylko w jedna strone - odbiór, czy tak? Czyli jak sygnał zwrotny jest transmitowany? Przez GSM? Czy sa jeszcze jakies inne mozliwosci?

 

Do zagłuszenia sygnału nie jest potrzebny bunkier tylko klatka Faradaya ;)

 

Co do zabezpieczen E61 - no cóż, kwestia jest złożona. Na pewno lepiej kilka niz jedno nie wiadomo jak wypasione. Ja mam pestke. Moduł ma tylko czarne kable i jest zamontowany fachowo. Nie powoduje wystepowania bledow w komputerze, etc. Tyle ze ja mam e39 a nie e61. Obawiam sie, ze w przypadku Twojego auta sytuacja jest bardziej skomplikowana.

 

Mieszkam na strzezonym osiedlu, mam garaz, etc. Auto jest ubezpieczone. Mam tez drugie, ktorym zreszta wole jezdzic, bo jest to cabrio. I szczerze mowiac na BMW klade przyslowiowa laske ;) I dzieki temu nie mam stresu. Taki mamy kraj i niestety trzeba sie poki co z tym pogodzic. Ubezpiecz auto, dodaj jakies zabezpieczenie, etc. E61 jest na tyle skomplikowane, ze nie odpali sie go poprzez łączenie kabelkow, etc. Slowem odpalic moze go tylko tzw spec. A spec jesli bedzie mial ukrasc auto to je ukradnie. A nwetet jesli nie to zostanie odholowanie auta. A na to juz nie masz wplywu. Zaloz cokowiek, ubezpiecz i przestan sie stresowac. Szkoda czasu, w koncu to tylko samochod :D

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozpisujecie się, że alarm ma być z GSM, GPS itd. Alarm do tego samochodu musi współpracować z magistralą CAN-BUS.

Inne alarmy to gwałt na instalacji samochodu.

Nie chcę nic polecac ale:

http://www.formula.pl/autoalarmy/

 

Co można zamontować w serii 5 sprawdzisz tu:

http://www.formula.pl/autoalarmy/lista/bmw/5-series.html

 

To czy alarm zadzwoni do ciebie lub czy poda swoją pozycję to sprawa całowicie drugo- i trzecioplanowa.

:duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze alarm powinien byc odosobnionym urzadzeniem najlepiej z osobnym imo. znam kilka sposobow jak w kilka sekund unieszkodliwic magistrale Can i wszystko co jest na niej zapiete a nie potrzebne do odpalenia auta, wiec skoro ja to znam, to zlodziej tez. Co jest lepsze ? prawidlowo zamontowany, zgodnie z wszelka sztuka alarm podpiety do magistrali CAN czy nietypowy, niestandardowy i niemozliwy do wykrycia system? ten pierwszy pewnie w 99% bedzie zamontowany za zegarami albo pod tylnia kanapa. po co komu najdrozszy alarm jak wiadomo gdzie jest. powtazam jeszcze raz, pozadne zabezpieczenie to nie to za 10 000 tylko takie do ktore jest zamontowane nieszablonowo !!!! wcale drozsze nie oznacza lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wszystko jest warte tyle ile kosztuje ( z reguły). Magistrala CANBUS jest w całej instalacji samochodu. Dlatego alarm możesz zamontować nawet za wlewem paliwa :shock:

 

Alarmu CanBus nie można unieszkodliwić robiąc jakieś tricki na magistrali.

Jeżeli zablokujesz magistalę CAN-BUS to ani nie rozbroisz alarmu ani nie pojedziesz.

Jeżeli na magistrali wymusisz stan UNLOCK to funkcja wykona się i w sekundzie zostanie przywrócony stan poprzedni czyli LOCK. Master CANa załatwia to z automatu.

Jeżeli mówisz o absolutnie pewnym zabezpieczeniu to takie nie istnieje z założenia. Musiałoby być trwalsze od samochodu, który zrobiony jest ze stali, szkła i plastiku.

Zadaniem alarmu czy innego zabezpieczenia jest odpędzić "amatorów" i inną swołocz na kilka minut po zaatakowaniu samochodu.

Nadmiar czasu i profesjonalizm to najwięksi wrogowie wszelkich zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kret to jest sprytny, bo jak zlodziej przyjdzie nawet ze swoim kompem to i tak nie odjedzie bo sa przeklamywane sygnaly z czujnikow

 

cos takiego ma sens

 

nie da sie odjechac autem w ciagu krotkiego czasu, chyba ze ktos zna dokladnie dane auto lub warsztat ktory to montowal i wie gdzie kret siedzi :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja powiem tak mam pakiet pełny w PZU 4,99% do tego polisę za 300 zł .

Ubezbieczenie na kwote Brutto wiec niech kradna bede mniał co roku nowsze auto - rewelacja sie nie starzeje moje BMW

Brak zabezpieczenia na felgach - niech kradna co roku opony trzeba kupować a jak ukradna to mam funfel nowe felgi z nie śmiganymi oponami :)

Mam Polisę dodatekowa za 300 jak samochod ukradna zepsuje sie zginie to :

Noc w hotelu dla mnie i pasażerów gratis

Jak 400 km do domuku do samolotem dla mnie i pasażerów gratis.

Jak zginie to na 30 dni zastepczy (czyli tyle ile trwa ściagniecie nowej bryki)

Spie spokojnie .

 

Kiedyś koledze kradli samochod miał powiadomienie na GSM i fiu fiu bajery ochrona w 5 minut i policja powiadamiana .

Kradna mu samochodzik to on portki na dupsko i wybiega z bloku krzcząc zostaw samochod i tyle pamieta 3 razy dostał paralizatorem nim dobiekł połowe dystansu od bloku do samochodu...

Zabrali mu z reki kluczyki i problem dodatkowy z ubezpieczycielem GÓWNIANYM LINK 4

Najlepiej UBEZPIECZYĆ u normalnej firmie i miec wszystko w D...pie bo życie ma sie tylko jedno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Myślę, że nie bedę odkrywczy, ale moje zdanie jest takie:

1. dobra polisa ubezpieczeniowa, ale niestety w Polsce nigdy nie uzyskamy pełnego zwrotu.

2. klasyczny alarm dla poprawy naszego samopoczucia, spełnienia warunku ubezpieczyciela oraz podpuszczenia zlodzieja - że znalazł system zabezpieczenia auta.

3. samoróbka w postaci prostego wyłacznika modułu niezbędnego do pracy silnika. Trzeba to zrobić samemu lub przy pomocy zaufanej osoby, ale w sposób absolutnie indywidualny i trudny do znalezienia.

Statystyki wskazują, że jeżeli w ciągu 1 minuty nie da się autem odjechać w wiekszości przypadków złodzieje rezygnują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.