Skocz do zawartości

[E87] Uszkodzona vacum pompa czy rozrząd?


kubagry4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z wyciekiem oleju który zalewa mi silnik, jest on gdzieś w górnej części silnika. Wymieniłem już uszczelki pokrywy zaworów, podstawy filtra oleju, vacum pompy i miski olejowej. Mechanik stwierdził, że skoro nadal jest wyciek, to musi to być odma do wymiany. Dziś spostrzegłem dziwny dźwięk dochodzący z mojego silnika, po odkręceniu korka oleju natęża się i jest dokładnie taki jak na tym filmie. Rozrząd wymieniałem około pół roku temu, ale znalazłem też wpisy, że taki dźwięk może wydawać rozrząd, kiedy puścił napinacz. Bardzo proszę o pomoc, bo już jestem zdezorientowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk to pompa vakum i wcale nie oznacza że jest uszkodzona. Na forum były przypadki że ktoś wymienił pompe na nową z tytułu tego dźwięku i nic sie nie zmieniło...
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może. Ciśnienie tworzące się w układzie korbowym nie ma wtedy swojego ujścia przez odmę i szuka innej, łatwiejszej drogi. Możesz zrobić podobny test jak na tym filmiku który dołączyłeś. Tym razem nie słuchaj dźwięków które tam są zupełnie naturalne tylko zwróć uwagę unosząc odkręcony korek oleju. Chodzi dokładnie o moment kiedy z powrotem będziesz chciał go zakręcić. Wtedy mianowicie w chwili przykładania go do otworu powinieneś poczuć wyraźne przyciąganie (przysysanie). Powtórz tą czynność nie przykręcając go tylko delikatnie próbować podnosić. Jeśli to przysysanie występuje to znaczy, że odma nie jest zapchana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No dobra, wymieniłeś kupe uszczelek, ale cały czas nie to. Skąd ci to leci? Nie było lepiej najpierw umyć silnik i po 5-20 km zobaczyć skąd cieknie? Tak to mona majątek bez sensu wydać. Uszczelkę vacu pompy, którą wymieniłeś? Ten o-ring między silnikiem a pompą, czy uszczelki w pompie? U mnie lało się, bo uszczelka w pompie puszczała. Zacznij od porządnej diagnozy, wymień co trzeba, a jak się boisz że może być to odma, to do wymiany i masz spokój na lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem kiedyś podobny problem olej wyciekał z tylnej części silnika na rozgrzany katalizator i czuć było spalonym olejem z nawiewu, okazało się że wyciek był spod uszczelniacza pompy tu gdzie łączy się ona z silnikiem. Wymieniłem pompę na nową problem wycieku i zapachu ustał natomiast co do dźwięku u mnie jest taki sam na nowej pompie. W serwisie można kupić komplet uszczelek (2 sztuki) i próbować wymieniać same uszczelki u mnie niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Jak coś mam do sprzedania oryginalną uszczelkę między pompą a silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.