Skocz do zawartości

PowerKit BMW G30


kamiloo98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 404
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wcześniej gdzieś to czytałem, ale jeszcze tylko jako niepewne przypuszczenie. Mnie się wydaje, że przynajmniej w Polsce 400-konny diesel jest bardzo popularny. Myślę że nie mówią wprost i chodzi głównie o normy CO2 dla całej gamy modelowej. Faktem jest także, że ten napęd ma wiele odrębnych części, a 40d ma prawie wszystko takie samo jak 30d i tanim kosztem można kosić za dodatkowe 55 KM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie mogę powiedzieć ale jestem zadowolony z chipa :) Szkoda, że będą rezygnować silników tych mocnych diesla bo ja kupuje zawsze diesel ze względu na prowadzenie działaności dzięki której mam na własny użytek paliwo tańsze i tylko diesel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejście od V12 i docelowo od V8 ma sens, bo tak jak piszą, R6 + elektryk wspomagający dadzą więcej mocy rozłożonej bardziej liniowo (elektryk pomoże znacznie od "dołu"), do tego umożliwi zrobiebiebie ściemnionych norm na zasadzie "wyłączamy silnik jak jest niepotrzebny" i juz wpada nim niskie spalanie WLTP, niska emisja spalin, jest win/win. Dźwięk do kabiny czy na zewnątrz zawsze mogą generować żeby brzmiał nawet jak W16, kto im zabroni :mrgreen:


Zakładam, że zamiast tego diesla z 4 turbo będzie rozwiązanie o podobnej (lub większej) mocy w hybrydzie z elektrykiem, więc nie powinniśmy za dużo "stracić" ;) lub też całkowite odejście od diesla, bo benzynę łatwiej sparować i ma to większy sens, przynajmniej dziś.


Szkoda za to V12. Z jednej strony nowego kupić nie planuje, bo w tej cenie jest wypasiona Panamera chociażby zamiast 7, niemniej rynek wersji używanych będzie mocno limitowany, jak skończą je produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
niby wszystko pieknie ale ja do tych hybryd w autach 100% przekonania nie mam. Bagaznik sporo mniejszy, masa wieksza no i ciekawy jestem zywotnosci baterii, bo w elektronice wedlug mnie to najslabsze ogniwo teraz jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyne rozliczasz w kosztach tak samo, a spalanie niewiele większe.

Chyba, że masz ciężarówki w dieslach i lejesz do osobowki a fakturujesz na cieżarowke :mad2:


Hybrydy i elektryki są coraz bardziej konkurencyjne, każdy producent deklaruje rozwój tych technologii, wprowadzają całe serie oparte na elektrykach, już teraz te auta mają sens i w sumie jeśli chodzi o odczucia z jazdy to w większości są bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turaj nie chodzi o aktualizowanie mapy.. podlaczenie auta pod diagnostyke powoduje zassanie danych o aucie w tym parametrow pracy i juz wsYstko jasne ze cos masz lub nie. Oczywoscie do czasu duzej awarii nikt tego przegladac nie bedzie, ale jak cos walnie i ktos bedzie chcial sie czepnac to bedzie sie czepial. Duza czesc czipow przepuszczaja plazem nawet przy naprawach gwarancyjnych ze wzgledu na wieksze dobro dla nazwy marki. Raz na jakos czas ktos wpadnie na pomysl zeby zdiagnozowac jaka moze byc przyczyna i klops.:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy a jeszcze mam pytanie mam wymianę za 3 miesiące płynu hamulcowego i ogólnie jak jedziecie na serwis z chip wgrywacie serię ? czy też coś mówicie, że macie wirusa aby wam nie aktualizowali map silnika ?

 

Miałem tydzień temu wymiane, zero problemów, nawet tym. Razem nowy serwisant nie pytał i nie wie że jest Chip

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko i na temat już po chipie :) https://ibb.co/2097DQB - koniec spekulacji.

 


ciekawy jestem co trzeba mieć w głowie żeby umówić się z kimś na chiptuning. zadawać milion pytań. następnie odwołać przyjazd "bo wypadł mi wyjazd. odezwę się po powrocie" i pojechać od razu do innej firmy robić program? tak trudno być mężczyzną i napisać wprost - "chciałem odwołać. wybrałem innego usługodawcę. przepraszam za zawracanie du py"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko i na temat już po chipie :) https://ibb.co/2097DQB - koniec spekulacji.

 


ciekawy jestem co trzeba mieć w głowie żeby umówić się z kimś na chiptuning. zadawać milion pytań. następnie odwołać przyjazd "bo wypadł mi wyjazd. odezwę się po powrocie" i pojechać od razu do innej firmy robić program? tak trudno być mężczyzną i napisać wprost - "chciałem odwołać. wybrałem innego usługodawcę. przepraszam za zawracanie du py"

 


Jedno mnie zastanawia co Ty tak naganiasz do tego Unitronic z taka frustracją jeszcze o tym cały czas piszesz ? masz płacone od ściągania ludzi to Unitronic ? :) Wygląda na to, że masz bardzo duży problem tym, że ktoś odwołał wizytę dużo wcześniej co nie jest problemem dla super tunera, który sobie czas zagospodaruje bez problemu.


P.S Kto pyta nie błądzi i nikt mi tego nie zabroni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odwołałem wizytę normalnie a jak kto odwołuje to jego sprawa. Może było mi głupio dlatego chciałem delikatnie ale uważam, że zachowałem się ok bo odwołałem nie z dnia na dzień tylko odrazu i nikomu terminu nie blokowałem ani nie zrobiłem świństwa, że nie przyjechałem bez odwołania itd :) Nie wiem kim jest dla Ciebie właściciel Unitronic ale teraz wiem, że bardzo ktoś blisko bo Ty odrazu na forum smarujesz piszesz w przeciągu minuty dosłownie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt blisko


poleciłem ciebie bo pisales do mnie na priv potem slysze ze odwolales mysle spoko pewnie się boisz robic program


a potem czytam na forum ze zrobiles gdzie indziej


fajnie masz do tego prawo i szanuje twój wybor


ale zenujace i smieszne jest dla mnie ze bales się poinformować kogos uczciwie jaki jest powod. a potem ja musze się wstydzić ze poleciłem "znajomego" z forum, który okazal się niepoważny :)



szanujmy innych a inni będą szanować nas


dlatego w tym kraju nigdy nie będzie dobrze - bo to ludzie powodują że Polska to chory kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)szanujmy innych a inni będą szanować nas


dlatego w tym kraju nigdy nie będzie dobrze - bo to ludzie powodują że Polska to chory kraj

 

Ja bym nie dramatyzował, jeśli kolega odwołał wizytę, to z punktu widzenia firmy, która miałą wykonać usługę (jeśli jest poważna i profesjonalna) nie ma znaczenia, co było powodem, chyba że chcą go grzecznie zapytać i popracować nad tym, aby inni klienci w przyszłości nie zrezygnowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt blisko


poleciłem ciebie bo pisales do mnie na priv potem slysze ze odwolales mysle spoko pewnie się boisz robic program


a potem czytam na forum ze zrobiles gdzie indziej


fajnie masz do tego prawo i szanuje twój wybor


ale zenujace i smieszne jest dla mnie ze bales się poinformować kogos uczciwie jaki jest powod. a potem ja musze się wstydzić ze poleciłem "znajomego" z forum, który okazal się niepoważny :)



szanujmy innych a inni będą szanować nas


dlatego w tym kraju nigdy nie będzie dobrze - bo to ludzie powodują że Polska to chory kraj

 


Moim zdaniem dramatyzujesz strasznie i przesadzasz. Odwołałem grzecznie dużo wcześniej a też nie muszę sie tłumaczyć dlaczego mogłem zarówno napisać ,że nie przyjadę i tak naprawdę nie muszę tłumaczyć się tak jak żonie czy komuś bliskiemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To co robi autopark ma nawet swoja nazwe a nazywa sie marketing szeptany. Niby nic wspoonego nie ma ale poleca, firme, wie ze robia dobrze wszystko wie. Gdyby unitronic miala mnostwo Klientow to by nawet chlopaki nie zauwaxyli ze,ktos Odwalla wizyte bomzaraz w to miejsce pojawil by sie kto inny, ale jak klienta brak I szuka sie jeleni po forach wypisujac bzudry ze na leasingu starcza a jak ktos kupil auto w cenie mieszkania I nie chce dac pogrzebac czesiowi w garazu to juz wiocha. Dla mniemrozwiazanie jest prosze. Brakuje mocy to kupuje mocniejeze auto a nie daje grzebac zenkowi co mysli ze wszystko ,wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że najlepiej kupić mocny samochód odrazu i nie grzebać mimo to ja jak zamawiałem a chciałem tylko i wyłącznie G30 nie było nic mocniejszego z diesla niż 530D - zamówienie w styczniu 2017 a opcja 540D czy 550D weszła dopiero w maju 2017r ;p tak czy tak mogę polecić chipa bo daje dużo frajdy z jazdy ale ważne aby ktoś sobie zdawał sprawę, że wszystko na swoje ryzyko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawialem G30 w listopadzie, to był 550D w ofercie. Od samego początku w zasadzie, w lipcu doszła wersja 525d, oraz 540d.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w tej chwili jest wstrzymany pakiet "Dźwięku i mocy" dla G30 z powodu przekraczania nowych norm spalin EURO, czy ktoś posiada jakies informacje o nowym pakiecie, lub jak obejść ograniczenie nie tracąc gwarancji i pakietu serwisowego ? (jestem świadom problemów podczas przeglądów na stacji diagnostycznej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.