Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika M62B35


matjag556

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam spory problem z nierówno pracującym silnikiem M62B35. Po odpaleniu zimego silnika, cały samochod telepie się i drga, po dodaniu gazu i zejściu z obrotów strzela w wydech, po nagrzaniu silnika pracuje lepiej lecz nadal nie działa równo. Sporadycznie pojawia się błąd wypadających zapłonow .Po podłączeniu INPY i sprawdzeniu korekcji wychodzi ze lewa strona silnika nie domaga (bank 1), podmienilem więc cewki i świece stronami z dobrze pracująca strona silnika lecz nic to nie dało. Na benzynie i na gazie pracuje tak samo, Ciśnienie to 13 bar. Dodam że mam wyciete katalizatory. Co sądzicie na ten temat bo nie wiem gdzie dalej badać.

Ostatnio zauważyłem że mam duże spalanie bo aż 18 l przy spokojnej jeździe.

 

Mapy gazowe z benzynowymi się zgrywania

Wymieniłem uszczelki kolektora,odme uszczelki odmy i przepustnicy.

Podmienialem czujnik walka rorzadu

20170509_113947.jpg

20170524_150741-1.jpg

20170525_112738.jpg

korekcje.jpg

20170525_112751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
ten silnik niedogrzany przy większym obciążeniu może prychać, jak się rozgrzeje powinno być normalnie, sprawdź dokładnie szczelność kolektora i jego okolice-króćce gazu w kolektorze, z tyłu te gwizdki od podciśnienia regulatora listwy, króciec który wchodzi do odmy itd. Psiknij zmywaczem do hamulców w tych okolicach przy pracującym silniku, jak gdzieś będzie nieszczelność, wzrosną nieznacznie obroty silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem sie inpą i takie wartości "powietrza wolnych obrotów" oraz wartość przepływomierza miałem jak zapomniałem podpiąć przepływomierz ;)

 

Warto też popuścić kolektor dolotowy, podnieś lekko i odczekać 15-20 minut i dokręcić znowu. U mnie po wymianie uszczelek się komedia działy i dopiero to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.