Skocz do zawartości

Żywotność turbiny i rozrządu 320i xdrive


bibi87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do kupna f30 320i xdrive. Chciałbym się coś dowiedzieć o żywotności turbiny i rozrządu. W jednym ogłoszeniu widziałem, że turbina i rozrząd był wymieniany przy 140 tysiącach. Czy to normalne?

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na to pytanie raczej nie zna odpowiedzi :) wszystko zależy jak kto jeździ itd... reguły nie ma. Ja zmieniałem np. turbo w e87 przy 140k km, dużo jeździłem po mieście a turbo tego nie lubi. Poza tym zaczął mi gwizdać bo coś się dostało do środka i wirnik był wyszczerbiony, czyli jakby uszkodzenie mechaniczne.. być może coś wleciało do środka przy zmianie filtra powietrza...

Co do rozrządu to się go zmienia jak wydaje niepokojące dźwięki. Pewnie są tacy co musieli przy 60k wymienić albo i po 200k dopiero wymieniali. Jeśli ktoś w tym aucie, które zamierzasz kupić to wymienił to tylko lepiej dla Ciebie. Tylko poproś o faktury itd.. żebyś miał pewność, że to było zrobione.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do rozrządu to się go zmienia jak wydaje niepokojące dźwięki.

Rozrząd potrafi również skapitulować nie wydawając wcześniej żadnych niepokojących dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to też się może zdarzyć jak wszystko w aucie może zepsuć się niespodziewanie. Tylko chyba nie ma reguły przy ilu zmieniać łańcuch jeśli dźwięków niepokojących brak. Ja bym wymienił, ale tak może po 200k km.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.