Skocz do zawartości

Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET


kuker84k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wszystkie felgi są 8 calowe to założyłbym 225/45, ale jak dasz 205/50/17 też da radę z lekkim naciągiem. Skąd takie kombinacje chodzą Ci po głowie? Masz takie opony czy jak?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka Moja rada żeby nie przyszło Ci do głowy kupić Barum Bravuris 2. Ja chciałem zaoszczedzić i kupiłem.. po ok 10tys.km tak huczą że aż głowa boli :/ mimo iż bieżnik prawie nie tknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka Moja rada żeby nie przyszło Ci do głowy kupić Barum Bravuris 2. Ja chciałem zaoszczedzić i kupiłem.. po ok 10tys.km tak huczą że aż głowa boli :/ mimo iż bieżnik prawie nie tknięty.

 

 

Piekar tak to jest zaoszczędzić:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma wlasny rozum ale na jedynym punkcie styku autka z drogą nie warto oszczędzać

 

opona oponie nie rowna, jak ktos jezdzi przepisowe 90 to ok, jak lata sie troche szybciej itp to warto miec dobre gumy, tu, tam przytniesz kilka stowek, pozniej zabraknie kilku metrow przy hamowaniu itp

 

pomijam kwestie głośności opony, huczenia itp masochiści tez muszą istnieć, równowaga w przyrodzie rzecz dobra

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy 8 calach aż prosi się coś węższego, nie ma jakichś 225 lub 235 na 18 cali przewidzianych do e46?

 

edit: Wrzuciłbym 225/40 a jak boisz się o trakcję to na tył 235/35, teoretycznie powinno być 255/35, ale masz za wąską felgę.

Przy takim et i 8-calowej feldze nie ma szans żeby obcierało :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra już załatwione, zamówiłem oponki Continental ContiSportContact 5 225/45r17

 

Dzięki za wypowiedzi ;)

Zrobisz na nich kilka tyś. km. i nie będziesz już nigdy chciał innych, tak samo jak ja :cool2:

Miałem w autach chyba już wszystkie marki opon i jak dla mnie continental to nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 8 calach aż prosi się coś węższego, nie ma jakichś 225 lub 235 na 18 cali przewidzianych do e46?

 

edit: Wrzuciłbym 225/40 a jak boisz się o trakcję to na tył 235/35, teoretycznie powinno być 255/35, ale masz za wąską felgę.

Przy takim et i 8-calowej feldze nie ma szans żeby obcierało :wink:

 

Hehe. Koniecznie muszą być szersze, bo już są problemy z trakcją. A będzie jeszcze więcej mocy wiec muszę zdecydować. Czy 225/40/18 będzie szersze od 225/45/17 ? Czy jak dobrze myślę będzie różnica tylko i wyłącznie w profilu ;) myślałem jeszcze o 235/40/18 ale różnica względem wyjściowego rozmiaru jest już 1,69% :D Musiałbym zobaczyć te opony na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie będzie szersze :wink: dlatego najlepiej byłoby dać 255/35/18 (opcjonalny do e46), ale nie na taką wąską felgę..przydałoby się 9,5 cala. Niby na 8 calową można jeszcze założyć 245, więc to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie, ale na profilu 35.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przepraszam jeśli ruszam temat kolejny raz ale potrzebuję porady osób który miały może podobny dylemat, a mianowicie zakupiłem felgi 18-tki styling 72

fajna felga i samochód ładnie się prezentuje, to moje pierwsze tak duże koła ponieważ zawsze jeździło się na 15 z uwagi ze mam rodzinkę :) a dylemat taki, jakie opony?

obecnie mam założone przód 225/40 a tył 255/35 i wiem ze jest to rozmiar zalecany od producenta, opony są do wymiany a Żonka powiedziała ze jeździć nie będzie bo jej kierownice z reki wyrywa a jeździć musi :( czy rozmiar 215/45 na przód da radę? czy nie będzie to śmiesznie wyglądać? a zyska trochę na komforcie? tył 225/40? Pomóżcie coś koledzy bo czytam a opinii sporo a opony drogie i co kupie trzeba założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak kierę wyrywa przy 225 to nie jest normalne, szukaj przyczyny w układzie kierowniczym lub zawieszeniu. Podaj szerokości felg z przodu i z tyłu to wymyślimy jakąś węższą (tańszą :P ) alternatywę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no może nie wyrywa ale zdecydowanie czuć każdą nierówność i ciężko utrzymać czasem samochód , choć tak określiła to Żonka ze na takich walcach jak 255 jeździć nie będzie :) zawieszenie jest ok. felgi to przód 8j a tył 8,5, czy opona na przód 225/40 a 215/45 ma jakaś różnice w komforcie prowadzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będzie różnica na plus, to jest pewne, tylko ten rozmiar raczej nie był przewidziany do e46..ale pasować na felgę będzie, na tył możesz dać 225/40.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie jak na 18 calowej feldze będzie wyglądać opona 215/45, bardzo balon? dużo będzie oszukiwał licznik jak na tyl założę 225/40? widziałem rożne opcje na ten komplet felg nawet 205 naciągali, nie chce z samochodu zrobić taczki. chciałbym jakoś wypośrodkować komfort z fajnym wizualnym wygadane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są kalkulatory na necie, które przeliczają średnicę koła, więc sprawdź i dowiesz się jaka jest różnica, obstawiam, że spora niestety..chyba poszedłbym w 4x225/40. Może powodem wszystkim problemów z kierowalnością były zmęczone już opony i jak kupisz nowe, porządne to będzie ok :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.