Skocz do zawartości

podobno jakieś słabe napięci idzie mi do kompa


mirrek2

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, byłam na komputerze w warsztacie i stwierdzili że słabe napięcie dochodzi do komputera sterującego silnikiem czy jakoś tak :?

 

co może być przyczyną :?:

miał ktoś taki przypadek :?:

 

mechanik mówił że to mogą być winne jakieś przekaźniki lub przewody :?

 

jak to przekaźniki to jakie to te przekaźniki sprawdzić? myśle że one są w puszce ale które to nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w związku z tym napięciem masz jakieś problemy z silnikiem?

Cała instalacja silnikowa zasilana jest z jednego źródła i dokładnie jest to przewód przykręcony bezpośrednio do klemy plusowej. Następnie kabel ten poprzez przekaźniki doprowadza zasilanie do sterownika. Przekaźniki te mieszczą się w E36 obok skrzynki bezpiecznikowej pod maską. Trzy w kupie pod czarną zakrywką sterują zasilaniem na instalacje silnikową ze sterownikiem, sondą lambda, pompą paliwa. Jeżeli na którymś z nich są straty to na białym.

Zmierz zasilanie na klemach, na wejściu białego przekaźnika i na wyjściu - oczywiście na pracującym silniku.

Jakie masz ogółem ładowanie.

Posprawdzaj masę - przytykaj minusowy kabel miernika do różnych punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha posprawdzam

 

ładowanie mam baardzo dobre jeżeli chodzi o akumulator itd. bo tyle co mam podłączone do zasialnia to mało kto ma i ładnie wszystko chodzi akumulator też baaardzo dobrze trzyma :cool2:

 

posprawdzam jeszcze biały przekaźnik jak piszesz i napisze jak i co

 

na ohmomierzu mam ustawić na sprawdzanie 12V jak to zwykle robie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dokładnie,

Mała poprawka - na voltomierzu. Może drobna i mało istotna z Twojego punktu widzenia, lecz dla mnie różnica jest ogromna :D

 

ok od dzisiaj jest voltomierz :dance:

 

aha i jeszcze jedno ostatnio montowałem odcięcie zapłonu i przeciołem kabelik przy pompie paliwa ten jeden ćieńszy co jest przy tej kostce pod siedzeniem "kiedy wyjąłem tą wtyczke to autko gasło" ale to chyba nie to

 

bo odcięcie zapłonu i tak zamyka cału obwód :?

 

a problemów z silnikiem nie mam żadnych jak mi sie wydaje :? bo działa i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.