Skocz do zawartości

520d E60, Düsseldorf, WBANX31000C173157, Pilne!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłbym Was o pilna poradę dotycząca BMW 520d E60, 9750 Euro do negocjacji. Vin jest podany, zaraz postaram się wrzucić zdjęcia.

Przed chwilą oglądałem ten samochód i powiedziałem gościowi, ze przyjdę później ze znawcą :-P Bo umówiłem się z gościem który się lepiej na tym zna, w sensie na technicznej stronie samochodów. W każdym razie mam mieszane uczucia, przejechałem pół Niemiec, żeby zobaczyć ten samochód, bo myślałem, ze jest dokładnie taki jak chciałem: jasna beżowa tapicerka, joystick, sportowa kierownica, czarny lakier i po lifcie. Okazuje się, ze tapicerka jednak jest po prostu szara... :-/ Samochód ma 183000 przebiegu, mówi, ze nic nie kręcone i ze można sprawdzić to. W ogóle sprzedaje to jakiś dosyć młody Turek, No sam nie wiem czy wierzyć gościowi, mówi, że pół roku temu były wymieniane hamulce przód i tył, i ze Kollege jak przyjdzie to będzie widział od razu niby. Ale rozrząd nie, jak go o to zapytałem. Koleś jest już trzecim właścicielem... Trochę się napaliłem jak tu jechałem na ten samochód, i trochę się zawiodłem, ale może to tylko dlatego, ze auto nie jest zbyt dobrze utrzymane, trzebaby go było najpierw porządnie wyczyścić w środku i na zewnątrz. Softclose drzwi, keyless go, przycisk start stop, klimatyzacja, xenony, środek ogólnie mało zadbany i dosyć mocno powycierany, No chyba, ze taki się wydaje po prostu bo jest tam dosyć brudno... Auto nie przygotowane do sprzedaży generalnie wcale :-P Jest to model z października 2008, ma już te przyciski :-P obok sterowania tym kurna kółkiem do idrive :-P Myślę, ze jakby go wyczyścić to wyglądałby dużo lepiej, No ale minus to szara i dosyć powycierana tapicerka... Pierwszym właścicielem była firma, drugim jakiś gość a on jest trzecim od pół roku, mówi ze się przeprowadza i potrzebuje kasy :-P No faktycznie ta przeprowadzam to chyba prawda bo coś wspominał o nowym mieszkaniu tak między słowami :P Ma jakieś odpryski od kamieni z przodu na dole, nieduże ale są i z tylu na dole tez. I jakąś ryskę mi pokazał z obu stron na zderzaku z przodu. Ale w sumie nie jakoś bardzo widoczne, prawie wcale. Generalnie to sam nie wiem, nie chciałbym wyjść na frajera jeśliby się okazało, ze nikt nie chce tego auta a ja kupiłem czy coś w ten deseń...

Generalnie wydaje mi się, ze samochody z takim przebiegiem są droższe ale nie wiem...

Gość mowi, ze auto pali w mieście 7 a poza miastem na autostradzie 6,5, czyli jakaś dziwna ta różnica :P

Postaram się wrzucić zdjęcie dowodu rejestracyjnego, mam w ogole nadzieję, ze to nie jest samochód powyżej 2.0 l, bo musiałbym zapłacić 19% akcyzy, tak?

 

Prosiłbym onwszelkie możliwe porady, bo mam tylko kilka godzin na zastanowienie się... :-o

 

Wrzucam zdjęcia, ale generalnie w rzeczywistości samochód wygląda na bardziej zaniedbany niż na zdjęciach:

http://m.fotosik.pl/zdjecie/705b3a3de9c11d85

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/dfc8ce5a2e601aeb

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/f363f5aecc38441b

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/ae2098a6e7f4d030

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/ef6bb07615169d2d

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/e0f2c0f3c85006e5

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/14d6bbe156cb0a4f

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/95bc9fd700d6a3d8

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/1eb5611713f645a4

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/c952e74c2d933701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież w vinie jest kolor szary.

Zapomniałeś też o linku do ogłoszenia...

 

Rozkodowany VIN WBANX31000C173157

Type NX31

Model 520d Ol - EUR

Development Code E60 (MUE)

Chassis LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N47

Displacement 2.00

Power 130

Drivetrain HECK

Transmission AUT

Color Black Sapphire Metallic - 475

Upholstery Stoff-/lederk. Reflex/grau - FLAD

Production Plant DINGOLFING

Production Date 2008-09-18

Standard Equipment

2SB Alloy Wheels Star Spoke 242 Lm Raeder Sternspeiche 242

346 Chrome-line Exterior Chrome Line Exterieur

4BX Int. Trim Fin. Grey High-gloss Interieurleisten Grau Hochglaenzend

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

Options

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

1CB Co2 Content Co2 Umfang

205 Automatic Transmission Automatic Getriebe

322 Comfort Access System Komfortzugang

323 Soft Close Automatic System For Doors Soft-close-automatik Fuer Tueren

354 Green Stripe Windscreen Gruenkeil-frontscheibe

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

442 Cupholder Getraenkehalter

465 Through-load System Durchladesystem

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

522 Xenon Light Xenon-licht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

544 Cruise Control With Braking Function Geschwindigkeitsregel. Mit Bremsf.

661 Radio Bmw Business Radio Bmw Business

698 Area-code 2 Area-code 2

7RP Advantage Package Advantage Paket

7RS Comfort Package Comfort Paket

710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad

761 Individual Sun Protection Glazing Individual Sonnenschutzverglasung

8SA Country Spec. Release Of Navigation Laenderspez. Navi.-freischaltung

8SC Country Spec. Release Of Teleservice Laenderspez. Teleservicefreisch.

8SP Cop Control Cop Steuerung

8S8 Country Spec.navi Control (acc) Laenderspez. Navi Zust. (fuer Acc)

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....183000 przebiegu, mówi, ze nic nie kręcone i ze można sprawdzić to......W ogóle sprzedaje to jakiś dosyć młody Turek

 

Nie wiem na ile można wierzyć młodemu Turkowi ale mnie jednoznacznie kojarzy się ten duet z polskim handlarzem i opcją bezwypadkowy....

 

Osobiście uważam iż 8-9 letnie auto z przebiegiem rzędu 180k km z kraju, gdzie zarobki są wysokie, autostrady długie i darmowe, jest rzecz mówiąc naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, po prostu jestem idiotą, ze tu przyjechałem chyba, bo dopiero teraz odkopalem to ogłoszenie z dna historii przeglądarki:

 

http://www.autoscout24.pl/offers/-307969488?smid=de-vm-contactconfirmation-button_ad&rtmsg=de-vm-contactconfirmation&id=307969488

 

Ach, nie wiem... :-/

Ale myślę, ze akurat przebieg się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wnętrze faktycznie mocno wydeptane...

Ale po Dżamalach i Mustafach można się tego spodziewać.

69fda64f0819.jpg

Nim o niej mocniej pomyślisz - sprawdź historię w ASO lub na www_bimmer-check_com

Warto.

Oczywiście powinieneś to zrobić PRZED WYJAZDEM.

Ale pewnie to już wiesz - mimo wszystko - lepiej późno niż wcale...

 

Przy okazji zobacz ten wątek.

viewtopic.php?f=44&t=321173

Jak ładną E60 można jednak trafić...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No, generalnie to auto na zdjęciach wygląda o wiele lepiej niż w rzeczywistości, dlatego się trochę na to nalalilem i pojechałem... No ale kurna, wsiadam do niego, to jest po prostu albo jakieś brudne albo tak zaniedbane(z zewnątrz zreszta tez - auto nieprzygotowane do sprzedaży wcale a wcale :-o )

Nie było zdjęć w ogłoszeniu, dosłał mi je, ale naprawdę - auto na żywo robi o wiele gorsze wrażenie po prostu... :-/

Poza tym niewymieniany rozrząd, trzeci właściciel, ja miałbym być czwartym... :-/ A jadę do domu, Heh :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jesteś totalnie nieprzygotowany do zakupu auta.

Bo nawet nie wiesz jaką pojemność ma silnik N47 :jawdrop:

 

Poza tym niewymieniany rozrząd

Chyba nie liczyłeś że Arab przed sprzedażą auta, zainwestuje w wymianę rozrządu w Niemczech ok 1800 euro.

Sprawdzałeś w ogóle jej historię serwisową ? Co było w tym czasie robione, wymieniane przy jakim przebiegu.

Może ten egzemplarz kwalifikuje się na akcję serwisową, darmowej wymiany rozrządu.

 

trzeci właściciel, ja miałbym być czwartym...

Jeśli w 9-cio letnim aucie nie chcesz być 4 właścicielem tylko 2, to musisz dołożyć jeszcze trochę euro.

Nawet za N47.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wierz Turkom handlujacym autami. To co oni wyprawiają może się równać z Radomiem...

A tłumaczenie takie bo lepszego nie miał. Na przeprowadzkę kasę dostanie z urzędu... A i rodzina i kumple pomogą.

 

Sent with handy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i jestem nieprzygotowany, ale szczerze mówiąc ja nie jestem pasjonatem mororyzacji, dla mnie samochód ma być ładny No i sprawny. Nie potrzebuję silnika o dużej mocy, nie jeżdżę szybko :-) I właśnie dlatego, ze się na tym nie znam, wrzucam tutaj te egzemplarze :-)

Co do tego Turka to może faktycznie nie było sensu tam jechać, ale na zdjęciach samochód prezentuje się nieźle a i cena była Ok jak dla mnie. No ale cóż, na żywo to to auto straciło bardzo wiele :-/

W każdym razie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze skoro nie jestes pasjonatem i samochod ma Cie tylko dowiez z A do B to moze lepiej pojechac do salonu jakiegos opla itp i kupic nowa gola corsa czy jakiegos innego czopka,przynajmniej bedziesz mial pewne auto i spokoj na jakis czas.mowie powaznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałeś taki kawał po auto bez osoby, która się zna, kompletnie nie przygotowanym, nie czytając o bolączkach tego auta, kosztach itp? Odważnie :duh: Cholera wie co jest na miejscu, ale ogarnięcie rzeczy, które Cie "zraziły" to relatywnie niewielkie pieniądze.

 

Zabawne z tą liczbą właścicieli :cool2: proponuje podjechać do Radomia lub Gniezna, tam handlarze załatwiają transakcje prosto od "pierwszego" właściciela - "Niemca" (umowa na Niemca / Araba / Turka itd) :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowilem sie z kolesiem na miejscu, ktory ma pojecie o samochodach, ma te swoje wszystkie przyrzady i sprzety, ja mialem zobaczyc samochod rano a on mial popoludniu dojechac i zrobic doglebny oglad technicznej sprawnosci auta. No dobrze, bylo to odwazne, heh ;) Ale jadac tam, po tym jak koles opowiadal przez telefon o samochodzie, sadzilem, ze postepuje slusznie... No nic, przejechalem sie i wrocilem, haha ;) :P

W zyciu zadnego Opla nie kupie z salonu, tak jak mowie, auto ma byc sprawne, ale i ladne, heh ;) Sami widzicie jaki laik ze mnie, haha :P W kazdym razie widze jedno BMW, ktore bardzo mi sie podoba w komisie w Olsztynie od firmy ADCAR Plus, jak zalatwie VIN to tutaj wrzuce ten samochod, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale źle nie postąpił....a właściwie bardzo dobrze postąpił bo nie kupił auta , które nie zrobiło na nim dobrego pierwszego wrażenia. Tak niektórzy podejmują decyzję. Nie ma w tym nic złego.

Są ludzie , którzy aby kupić bułkę stoją 15 minut przed regałem analizując 200 zmiennych, a są też tacy co potrafią w 5 minut podjąć decyzję o zakupie ziemi. Wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale źle nie postąpił....a właściwie bardzo dobrze postąpił bo nie kupił auta , które nie zrobiło na nim dobrego pierwszego wrażenia. Tak niektórzy podejmują decyzję. Nie ma w tym nic złego.

Są ludzie , którzy aby kupić bułkę stoją 15 minut przed regałem analizując 200 zmiennych, a są też tacy co potrafią w 5 minut podjąć decyzję o zakupie ziemi. Wszystko w normie.

 

Dziekuje ;-) Zwlaszcza, ze troche pracowalem, zeby zdobyc te pieniadze... Auto nie kupione, temat zamkniety :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.