Skocz do zawartości

Chip a gwarancja


Felix90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wciąż bardzo mało informacji na temat chipowania silników B38 (1.5 benzyna). Czy ktoś z kolegów chipował już swoje auto z tym silnikiem? Czy po zabiegu można odczuć dużą różnicę?

Dwie rzeczy związane z chipem spędzają mi sen z powiek. Pierwsza to jeszcze rok gwarancji a druga to pięcioletni pakiet przeglądów a co za tym idzie, wymiany oleju w dość sporych interwałach. Spotkałem się z informacjami na temat zmiany częstotliwości wymieniania płynów i filtrów w autach po chipie.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. gwarancja to temat drażliwy na tym forum. ogólnie są ludzie co maja chipa i maja gwarancje. inni się tego boją inni rzekomo tracą gwarancję, chociaż o takich tylko slyszalem a nie widziałem nigdy

 

2. w każdym bmw powinno się wymieniac olej 2x częściej niż interwał olewjowy i to nie ma znaczenia czy po chipie czy bez chipa. no chyba ze auto masz w najmie dlugoterm i po 3 latach oddajesz więc wtedy faktycznie dodatkowy koszt oleju to glupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no chyba ze auto masz w najmie dlugoterm i po 3 latach oddajesz więc wtedy faktycznie dodatkowy koszt oleju to glupota

Nie ładnie udzielać takich rad :nienie:

No tak, 200zl wym.oleju na rok czy po 15tys.może zrujnować budżet właściciela który kupił nowe BMW.

Ja bym tak nie postąpił, ze względu na to by następny właściciel nie miel problemów np. z rozrządem,turbiną itp,przez moje małostkowe sknerstwo. Kwestia uczciwości.

Nie chciałbym od osoby takiej jak Ty kupić samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze ja tak nie robie bo ja nie uznaje leasingow / kredytow i kupuje auta za gotowke, stad pewnie molbym sobie pozwolic na drozsze auto w leasingu ale wole tansze i nie dawac zarobic bankowi - dlatego tez sam zmieniam olej co 8000km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Cześć, wciąż bardzo mało informacji na temat chipowania silników B38 (1.5 benzyna). Czy ktoś z kolegów chipował już swoje auto z tym silnikiem? Czy po zabiegu można odczuć dużą różnicę?

Dwie rzeczy związane z chipem spędzają mi sen z powiek. Pierwsza to jeszcze rok gwarancji a druga to pięcioletni pakiet przeglądów a co za tym idzie, wymiany oleju w dość sporych interwałach. Spotkałem się z informacjami na temat zmiany częstotliwości wymieniania płynów i filtrów w autach po chipie.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Z tego co widziałem robią ten silnik na ok 170 koni, 1.5 nie ma takich bonusów w serii jak miało 1.6 więc pewnie będzie odczuwalne. Część tunerów robi teraz podobno programy niewykrywalne dla ASO. Czy zawsze? Osobiście myślę, że jak się coś konkretnie zepsuje to są w stanie dojść, że było grzebane. Możesz jeszcze pomyśleć o tzw. boxach

Olej również polecam wymieniać częściej. A jak nie będziesz jeździł serią to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
ASO nie otwiera schowkw na ECU, wic nie wykryją nigdy chipa. Możesz śmiało robić :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GCS w Krakowie robią tak, że w ASO nie wykryją chipa. Nie wiem czy różni się jakoś cenowo w porównaniu do zwykłego chipa, ja będę robić u nich w swojej F21, cena 1300, za te pozostałe 2700 można kupić ICka...

 

http://i.imgur.com/oZKzNa0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydają się być rzetelna firma - oceny i opinie są bardzo dobre. Ja jak się wyrobie to jadę do nich robić 120d jeszcze w czerwcu a jak nie to dopiero sierpień. Po rozmowie oceniam spoko :) ja gwarancji nie mam wiec mnie temat ogólnie mnie nie dotyczy, ale również chce mieć mapę dobrze zrobiona (w e87 po 2 tyg zapchał mi sie dpf płacąc ze 300 taniej jak teraz za f21, Wiec stwierdzam niestety ze gość miał słabe umiejętności jeśli zrobił, mapę po której auto puszczało mocno dymka) a opinie na fb czy forum są bardzo dobre.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę się z tobą zgodzić.

 

Możesz rozwinąć ? bo z tego co kojarzę z któregoś tematu to autopark miał kilka boxów i coś tam jednak o nich wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę się z tobą zgodzić.

 

Możesz rozwinąć ? bo z tego co kojarzę z któregoś tematu to autopark miał kilka boxów i coś tam jednak o nich wie.

 

 

wszystko wiem. mialem boxy 3 roznych firm w tym z firmy racechip dwa modele (ultimate, i pro2). Kazdy z boxow dzialal na takiej samej zasadzie i tak samo siał w silniku. po swoich pertraktacjach z boxem uczciwie nikomu, nawet najwiekszemu wrogowi boxa nie polece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPP Performance działa wielokanalowo. Zbiera informacje z 3 czujników, na nim jest wgrana mapa pod strojenie naszego egzemplarza. Niby box, ale wszystkie parametry dopasowywane są pod nasze auto, strojone na hamowni.

 

 

no i co z tego ze ZBIERA (dobrze ze uzyles slowa ZBIERA)

 

zbiera, ale wysyla oszukany sygnal do czujnika cisnienia common rail i na tej podstawie jest podnoszona moc i w ten sposob rozpierdala silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf w przypadku benzyny...? :roll:

 

Gnioty od vtecha to rozwiązania gotowe, uniwersalne. Do wszystkiego, czyli do niczego. W dalszym ciagu nie znalazłem rozwiązania zbliżonego do proponowanego przez 44tuning, nie zmienia to faktu, ze ich rozwiązanie rownież dalekie jest od tego abym ślepo zaufał, szczególnie za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.