Skocz do zawartości

330i (B48) wymiana oleju.


frotv

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć Wszystkim.;)


Powiedz jak wóz po wymianie oleju bo zastanawiam się co wlać do mojego B48 po dotarciu. (jakieś 1500-2000 km)

Nie posiadam BMW, tylko Suprę MkV z tym silnikiem i w instrukcji jest 0W20, ale wszyscy upierają się aby lać 5W30, jednak nikt tego merytorycznie nie tłumaczy.

Nie neguję 5W30, rozumiem z ogólnej wiedzy fizycznej że się nadaje, jednak większość wypowiedzi bazuje na: Bo tak, bo taki się leje, zawsze taki wlewam itp.;)

Czy zapłacę za olej 500,00 zł. czy 1000,00 zł. aktualnie dzięki uczciwej pracy nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, wóz kupiłem żeby go mieć i kochać...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
W dniu 21.07.2022 o 21:13, Ajgor napisał(a):

Cześć Wszystkim.;)

 

Powiedz jak wóz po wymianie oleju bo zastanawiam się co wlać do mojego B48 po dotarciu. (jakieś 1500-2000 km)

Nie posiadam BMW, tylko Suprę MkV z tym silnikiem i w instrukcji jest 0W20, ale wszyscy upierają się aby lać 5W30, jednak nikt tego merytorycznie nie tłumaczy.

Mam ten sam samochód i to samo pytanie, jaki olej ostatecznie wlałeś? Robiłeś to we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję, spoko, w instrukcji wyczytałem, że ma być 0w/20, albo 0w/30 - sam nie wiem, wg nr VIN niby 0W/30 - tak podają w sklepach internetowych. Jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie, czy masz tabliczkę z ciśnieniem na prawym słupku, bo ja mam z nr vin ale bez ciśnienia. Nie wiesz jakie jest zalecane ciśnienie przód/tył przy oponach lato/zima rozm. 225/40/18? 

Edytowane przez stratos37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.