Skocz do zawartości

330i LCI mPakiet - układ wydechowy


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam samochód z 2017 roku, 330i xDrive mPakiet i widzę na jednej z rur za tłumikiem końcowym takie coś:

 

http://i.imgur.com/2JsMHRC.jpg

 

Oczywiście, to jest standardowy tłumik seryjny.

Niestety przy włączaniu SPORT/SPORT+ nic tam się nie obraca :-(

Na trybach SPORT i SPORT+ jest minimalna różnica w dźwięku, ale to słychać głównie w garażu i to przy otwartych drzwiach lub oknie.... przy mocnej przy-gazówce gdy schodzi z obrotów.

 

Czy to nie powinno się obracać? Czy trzeba to dodatkowo aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem chwilę w garażu i już wiem o co biega :-)

 

Narysowałem sobie kreskę markerem permanentnym na kółeczku i jego obwódce i oto co wyszło :-)

 

COMFORT - spaliny wylatują tylko wewnętrzną rurką z dwururki

Włączam SPORT nic się nie dzieje, dopiero przygazówka powoduje że kółeczko się obróciło o 90 stopni. Dźwięk poza samochodem jest trochę bardziej rasowy... przy schodzeniu z obrotów słychać więcej popcornu (odgłos podobny do strzelającego popcornu :-)). Spaliny wydostają się dwoma rurami. Wewnątrz samochodu różnica jest prawie nie zauważalna... :-(

Włączam spowrotem COMFORT - kółeczko nie obraca się. Przygazówka też go nie obraca. Co ciekawe popcornu już nie ma mimo tego że spaliny wydostają się obydwoma rurami.... Dopiero delikatne ruszenie autem powoduje że kółeczko wraca do pierwotnego położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zadaniem tego "kółeczka :) "raczej przepustnicy, poprzez regulację oporów przepływu spalin opuszczające komory spalania jest, wzrost momentu obrotowego gdy silnik nie jest mocno obciążony. Przepustnica zamyka przepływ spalin całkowicie lub częściowo w zależności od obciążenia silnika przez jedną rurką. Przy zapotrzebowaniu na dużą moc minimalizuje się opory przepływu spalin, przepustnica jest otwarta by komory spalania mogły najskuteczniej się napełniać. Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wrzuć eco pro na postoju - słychać ze coś się zamyka.

Co najśmieszniejsze - ostatnio był lekki paraliż na mieście i używałem w korkach eco pro - przy wydechu M Performance przy odpuszczeniu gazu podczas niskich prędkości słychać strzały jakby nie dopalonej mieszanki a w zadnym innym trybie tego nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.